PZK na Ham radio we Friedrichshafen.
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-06-29 / 23:33
Chciałbym podzielić się moimi wrażeniami z wizyty na Ham Radio we Friedrichshafen w sobotę, 26.06.2010. W dniu tym odwiedziłem jak zawsze stanowisko PZK które cieszyło się dużym zainteresowaniem polskich krótkofalowców będących w tym czasie na targach oraz innych kolegów krótkofalowców (i nie tylko) z innych krajów przez co między innymi kolega Marcin SP5ES miał przysłowiowe "ręce pełne roboty".

news: pzk-friedrichshafen.jpg

W sympatycznej rozmowie opowiadał on naszej rodzinie o piątkowym otwarciu targów oraz uczestnictwie w ceremonii inauguracji, w momencie której to wiele stowarzyszeń opuściło swoje stanowiska aby móc z bliskiej odległości śledzić w.w. wydarzenie.
Pod względem wyposażenia i materiałów dostępnych na stanowisku PZK, to były one moim zdaniem przygotowane standardowo i nie odbiegały przyjętym od wielu lat kanonom wyposażenia poszczególnych stanowisk innych stowarzyszeń narodowych.
Podobnie, lub jeszcze skromniej prezentowały się stanowiska krajów takich jak Grecja, Irlandia, Włochy, Szwajcaria, Izrael, Szwecja czy Francja. Wyjątkiem były tu jak zawsze ARRL i RSGB oraz gospodarz DARC z bogatą literaturą w języku niemieckim i angielskim.

Na stanowisku PZK otrzymałem również broszurę nawiązującą do 80-lecia PZK.
Na 20 stronach można w niej przeczytać w języku angielskim historię PZK, sylwetkę SN0HQ oraz uzyskać informację o programie dyplomowym PZK. Broszura ta, przeznaczona dla odbiorców zagranicą uzyskała bardzo dobre opinie wśród moich zagranicznych kolegów i innych rozmówców.
Same targi były moim zdaniem targami "przeczekania kryzysu" i zamiast nowości, w wielu przypadkach dostępne były jedynie ich zapowiedzi. Ogromny pchli targ oraz bogata oferta anten, obrotnic i innych urządzeń związanych z technikami cyfrowymi sprawiła jednak, że warto było przyjechać do Friedrichshafen także w tym roku.

Pozdrawiam, Vy 73!
Mateusz SQ5RIR