Komunikat wznawiający programu KRÓTKOFALOWCÓW BIS
Dodane przez SP1THJ dnia 2007-01-18 / 10:02
  Od niedzieli 14.01.2007 roku na stronie www.videoexpres.pl od godziny 22.00 wznawiana jest emisja programów Alternatywnej TV, po bardzo poważnej awarii łącza internetowego, dostarczającego widzom w kraju i za granicą, program cykliczny KRÓTKOFALOWCY BIS.
  Przypominam, że w miejscowości Działoszyn k/Bogatyni, po raz pierwszy w historii polskiego krótkofalarstwa, doszło do międzynarodowego radiowego połączenia, miedzy przenośnymi radiostacjami mikrofalowymi pracującymi w paśmie 24 GHz i 47 GHz oraz 74 GHz emisją SSB.
  Jednym z operatorów polskiej radiostacji, wyposażonej w specjalne anteny podobne do satelitarnych, był Stanisław Sawicki z Dusznik Zdroju znak identyfikacyjny SP6BTV, który nawiązał pierwsze łączności na w/w pasmach.
  Pomagał mu w tym przedsięwzięciu Stanisław SP6GWB znany mikrofalowiec z Kłodzka i koledzy klubowi z Bogatyni.
  Fragment tego okolicznościowego, mikrofalowego reportażu ATV z pierwszego międzynarodowego połączenia radiowego SP/D był nadany przed awarią łącza szerokopasmowego na żywo tylko raz.
  Cały reportaż z Działoszyna, jest nadawany przez bieżący tydzień do najbliższej niedzieli włącznie w programie KRÓTKOFALOWCY BIS
od 22.00 do 22.44 czasu polskiego.
  Po programie K BIS zapowiedź nowego cyklicznego programu, nie tylko o krótkofalowcach. Zapraszam!

Autor programu Henryk Pacha
ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl