Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 6 czerwca 2007
Dodane przez sp3iq dnia 2007-06-06 / 19:23
W załączeniu Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 6 czerwca 2007.  
Rozszerzona zawartość newsa

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 6 czerwca 2007.

Witam wszystkich odbiorców naszego komunikatu. A oto informacje:

1. Organizacja XVI Zjazdu PZK.
W oparciu o Statut PZK  § 14 pkt. 5 oraz o uchwałę ZG PZK z dnia 19 maja 2007 Prezydium ZG PZK ogłasza konkurs ofert na organizację XVI Zjazdu PZK w terminie od 15.05.08 do 15.06.08. Zjazd 2 dniowy.
Oferta musi zawierać co najmniej:
1. Proponowany termin Zjazdu pomiędzy 15.05.08-15.06.08.
2. Miejsce Zjazdu. Tu należy uwzględnić dogodność dojazdu.
3. Koszt na 1 uczestnika Zjazdu
Warunki, jakim powinien odpowiadać obiekt, w którym odbędzie się Zjazd:
-Możliwość zakwaterowania w jednym obiekcie 80 osób w pokojach 1, 2, 3 osobowych.
-Na miejscu sala obrad zdolna pomieścić co najmniej 80 osób.
-Zaplecze AV-z możliwością projekcji multimedialnej
-Do dyspozycji sprawny kserograf oraz komputer z drukarką laserową.
-Dostęp do  internetu"
-Możliwość wykupienia noclegu lub pobytu na 1 dzień przed i na 1 dzień po   Zjeździe
-Warunki do zainstalowania radiostacji okolicznościowej.

Termin zgłaszania propozycji to 30 września 2007. Po tym terminie prezydium dokona wyboru najlepszej dla PZK oferty organizacji Zjazdu.
Uchwałę o terminie i miejscu XVI Zjazdu PZK podejmie ZG PZK na posiedzeniu w dniu 17 listopada 2007.

2. 3B6SP
Pierwsza Polska Ekspedycja DX-owa znajduje się już w drodze na Agalegę. Nasi koledzy wyruszyli z Mauritiusa w dniu 4 czerwca w godzinach porannych.
Wiadomość z ostatniej chwili: Katamaran płynący na Agalegę zawrócił i jest w drodze do St.Brandon. Uszkodzony jeden z silników nie pozwolił na kontynuację podróży. Płyną z prędkością 3 mile/h.
Za ok. 20h powinni być na St. Brandon skąd podejmie ich statek wysłany z Mauritiusa.
Na St. Brandon obowiązuje cisza radiowa. Wybuch na Reunion też dał się odczuć na morzu, wszyscy są cali, zdrowi i pozdrawiają
Wiadomości do rodzin przekazane.
Następne info ok. 15 UTC
73" Slawek SP2JMB

W okresie przygotowań do ekspedycji przy wykorzystaniu listy „komunikatowej” wynikła dyskusja na temat zabezpieczania łączności z wykorzystaniem systemu PACTOR. Sekretariat, ani ja osobiście nie mam w niej żadnego udziału. Wyraziłem tylko swój niepokój o łączność pomiędzy ekspedycją, a cywilizowanym światem. Członkowie ekspedycji sami decydują o tym w jaki sposób chcą lub też nie chcą ją zabezpieczać.  Jednocześnie proszę o niewykorzystywanie w przyszłości tej listy do innych celów niż przekazywanie komunikatów i innych ważnych informacji z sekretariatu ZG PZK do odbiorców, którzy w tym celu się na nią zapisali. 


3. Konkurs o „Szablę Burmistrza Śremu”
      Z okazji Dni Śremu organizowanych w dniach 9-10.06.2007 r. miejscowi krótkofalowcy  włączają się do udziału w propagowaniu walorów  naszego miasta i gminy organizując  konkurs krótkofalarski o „Szablę Burmistrza Śremu”.
Do udziału w konkursie zapraszamy stacje indywidualne, klubowe oraz nasłuchowców. Termin konkursu: od 09.06.2007 r. godz. 16.00 UTC do 10.06.2007 r. godz. 22.00 UTC. Pasmo 3,5 MHz.  Emisja: SSB.
W konkursie zaliczane będą QSO ze stacjami ORGANIZATORA:
      a)   SP3KUJ – stacja klubowa ze Śremu 3pkt,
b) SP3BLT, SP3BPU, SP3BVA, SP3EQU, SP3HYP, SP3LOX, SP3QYC, SP3RAT, po 2pkt od w/w stacji ze Śremu,
c) SP2FAP, SP2FAX, SP2JMR, SP3EJL, SP3FLQ, SP3GEM, SP3HC, SP3IBS, SP3IK, SP3IQ, SP3OL, SP3PL, SP5UAF, SP6T, SP7GIQ, SP7GXP, SP7SP, SQ3XBC po 1pkt   
Stacje organizatora będą podawały „WYWOŁANIE W KONKURSIE ŚREMSKIM”. Z każdą ze stacji organizatora można przeprowadzić jedno QSO.  Udział w konkursie tego samego operatora możliwy jest tylko pod znakiem indywidualnym lub klubowym z wyjątkiem stacji organizatora.
Klasyfikacja. Kolejność zajętych miejsc ustalona będzie według zdobytych punktów na podstawie nadesłanych  wyciągów z logów i zweryfikowana z logami stacji organizatorów. W przypadku równej ilości punktów decyduje data/czas nawiązania ostatniego QSO.
Nagrody.
   Zajęcie I-go miejsca  - Szabla Burmistrza Śremu,
   Zajęcie II-go miejsca – Komplet radiotelefonów PMR,
   Zajęcie III-go miejsca – Słuchawki bezprzewodowe.
   I miejsce SWL – Słuchawki bezprzewodowe.
   Za zdobycie min. 7pkt okolicznościowy dyplom. Dla tych którzy chcą go otrzymać zgłoszenie z wyciągiem z logu prosimy wysłać na adres:  Andrzej Urbański – SP3BVA,  ul. Okulickiego 14/78, 63-100 ŚREM, tel. 061 2838879.  Do zgłoszenia należy dołączyć znaczki pocztowe 4 x 1.35 zł. Uczestnicy którzy chcą być sklasyfikowani w konkursie mogą  wysyłać też zgłoszenia  na  sp3hyp@op.pl  Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25.06.2007 r.
UWAGI: Dyplomy zostaną ponumerowane w zależności od ilości zdobytych punktów. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń rozlosowane zostaną nagrody niespodzianki - poza czołowymi nagrodzonymi miejscami. Decyzje komisji konkursowej są ostateczne.                             Najaktywniejsza  STACJA ORGANIZATORA otrzyma puchar ufundowany przez Starostę Śremskiego.  Zapraszamy!
73! Piotr, sp3hyp

I tu klika słów komentarza. To działalność zmierzająca do zacieśnienia współpracy pomiędzy władzami lokalnymi, a krótkofalowcami. Korzyści  ze współpracy pomiędzy  władzą , a środowiskiem krótkofalarskim są obopólne. A znaczenie takich i podobnych akcji jest trudne do przecenienia. To przykład godny naśladowania.  Kolegom ze Śremu dziękuję za aktywność i życzę powodzenia . 
73! Piotr SP2JMR.

4. TAMA APRS 2007
W dniu 2 czerwca na tamie będącej własnością Zbyszka SP3BTT odbyły się kolejne już piąte warsztaty APRS TAMA 2007. Warsztaty, a nie zjazd ponieważ wątek sprzętowo techniczny jest na kolejnych TAMACH najważniejszy. Tak na tej Tamie jak i na poprzednich można zauważyć niebywałą wprost aktywność intelektualną naszych kolegów przejawiającą się nowymi opracowaniami zarówno  sprzętowymi jak i programowymi. Podobnie jak na Zjazdach PK RVG zawsze jest coś nowego do obejrzenia i skonsultowania, a czasem i do kupienia. Tu prym wiedzie Przemek SQ2FOA ze swym FOA Pakiem , który teraz nazywa się już „FOA Pack de lux”. Urządzonko to posiadające wszelkie przydatne w APRS i nie tylko możliwości było demonstrowane na tegorocznych warsztatach. Jego umiejętności od ostatniej „Tamy”  zostały poszerzone o możliwość przetwarzania danych telemetrycznych.
Jak zwykle warsztaty otworzył Prezes PG APRS PZK Andrzej SP3LYR/AB9FX. prelekcją właśnie na temat telemetrii w APRS.
Sam pomysł warsztatów TAMA APRS ma także aspekt turystyczno wypoczynkowy, dając zainteresowanym APRS –em krótkofalowcom możliwość wypoczynku na łonie przyrody. W rejonie po za bunkrem elektrowni wodnej nie ma innych zabudowań, a znaleźć to miejsce bez GPS –a nie jest łatwo.
Miałem i ja swoje 5 minut. Zwróciłem uwagę obecnych na aspekt roli bezpieczeństwa pracy w APRS. Sieć APRS ma przecież kapitalne znaczenie zwłaszcza lokalne w zapobieganiu skutkom katastrof. Dobrze rozwinięta sieć bramek APRS pozwoli w czas zlokalizować zagrożenia takie jak wylewy rzek, podtopienia, karambole na drogach czy pożary i w ten sposób zmniejszyć negatywne skutki tych zdarzeń i zjawisk. Natomiast ważnym staje się tu zaplecze techniczne stacji ruchomych, które powinno stwarzać możliwość przekazywania informacji.
Na tego rocznej tamie było obecnych ponad 80 krótkofalowców z całej Polski. Byli koledzy, posiadający nie podważalne zasługi dla rozwoju sieci bramek APRS tacy jak Czesław SP3EOL, Tomek SQ4BJA, Darek SP3BZW, Wojtek SP3IK, Zbyszek SP3BTT i wielu innych, bez których APRS tak by się nie rozwinął. Należy życzyć sobie na przyszłość jeszcze pełniejszego pokrycia SP siecią bramek APRS i likwidacji białych plam.
Więcej informacji oraz fotoreportarz znajduje się ma stronie APRS oraz OT04, będzie to także przedmiotem publikacji w KP 7/2007.

5. Aktywność z dziewiczego zamku!
W dniu 09.06 2007 w godzinach  wieczornych zapowiadana jest aktywność z zamku Pień PBY 02 . Zamek jest oznaczony jako miejscowość. Zamek uaktywni zespół pod kierownictwem Zbigniewa SP2IU, znanego także z propagowania turystycznego aspektu krótkofalarstwa szefa CB QSL PZK.

 6. ZAPROSZENIE NA ZJAZD
W bardzo ciekawym miejscu, na granicy trzech okręgów SP6, SP7 i SP9 odkryliśmy fajną górkę 272 m. n. p. m. Miejscowość nazywa się Jaworzno k.Wielunia. Miejsce to ma dogodny dojazd i leży na skrzyżowaniu dróg krajowych Starachowice - Kluczbork i Częstochowa - Wieluń. Połączone siły klubów SP7KED i SP9KDA postanowiły że w dniach 9-10 czerwca b.r. zorganizujemy tam zjazd krótkofalowców na który serdecznie zapraszamy. Gwarantujemy miejsce pod namiot lub kemping, ognisko i beczkę piwa a ponadto dobrą atmosferę i ładną pogodę. Rozpalenie okolicznościowego ogniska planujemy na godz.20.00 w sobote. Organizatorzy są otwarci na wszelkie propozycje prelekcji i pokazów nowości z naszej dziedziny! W związku z obawami czy jedna beczka piwa wystarczy, wszystkich chętnych na zjazd prosimy o zgłoszenie akcesu uczestnictwa na telefon kolegi Maćka SP7VVK: 601288477,info via email: mareksp9uo@o2.pl, kanał informacyjne 145,650 przemiennik wieluński i 145,550. NIE PRZEWIDUJEMY ŻADNYCH OPŁAT ZA UCZESTNICTWO ITP.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

     
        Tyle informacji na dzisiaj
       Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK