Komunikat sekretariatu ZG PZK na 28.04.2010
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-04-28 / 19:28
Images: pzk.gif
Komunikat Sekretariatu ZG PZK na 28 kwietnia 2010
Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów, a oto informacje.
1. QSL 9K2. Andrzej SP4R pisze: od 21 maja do 30 czerwca jestem w Polsce na urlopie. Znając trudności z otrzymaniem kart QSL od stacji kuwejckich rozmawiałem z kolegami Hamadem 9K2HN, Yaserem 9K2YM i Murtadą 9K2MU o możliwości zabrania do Polski  kart potwierdzających łączności ze stacjami SP/SQ. 
Jeśli komuś z Koleżanek i Kolegów zależy na kartach QSL od wymienionych stacji, to bardzo proszę o przesłanie na priv. (sp4r@wp.pl) listy łączności z podaniem wszystkich niezbędnych do wypisania karty danych z łączności. Bardzo proszę o wypisanie jedynie najbardziej potrzebnych do potwierdzenia łączności, bo moje możliwości transportowe są bardzo ograniczone. Jeśli komuś są potrzebne karty za aktywność 9K2YM/P z AS-118, to również proszę to uwzględnić. Karty zaraz po przylocie do Polski wyślę przez biuro, ale gdyby ktoś potrzebował szybkiego potwierdzenia, to proszę o direct ze zwrotnie zaadresowaną kopertą i naklejonym znaczkiem na adres:

Andrzej Barszczewski
Lewickie 1/1
16-061 Juchnowiec

Przypominam, ze jestem w kraju tylko do końca czerwca i karty, które
przyjdą po tym terminie będą musiały czekać do następnego roku. Gdyby
ktoś potrzebował jakichkolwiek informacji to proszę o telefon. Moj numer
domowy:
085-719-62-65
Pozdrawiam serdecznie - Andrzej 9K2/SP4R

2. Pielgrzymka na Jasną Górę
.  Grupa organizacyjna, członkowie klubu SP9KAJ i grono krótkofalowców Ziemi Częstochowskiej zapraszają wszystkich krótkofalowców, nasłuchowców oraz sympatyków wraz z rodzinami i przyjaciółmi na VIII Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 8 maja 2010 r.." Program Pielgrzymki na stronie klubowej:
www.sp9kaj.com

3. Komunikat programu   KRÓTKOFALOWCY BIS.

      Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie  21.00 z jakością studyjną, na satelitach POLSAT +, CANAL +, HOT BIRD oraz na platformach cyfrowych i prawie wszystkich telewizji kablowej w Polsce.
       Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
         Najbliższe wydanie w niedzielę 2.05.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
       W programie między innymi o Dolnośląskiej Amatorskiej Służbie Ratunkowej i podpisaniu umowy o współpracy między Urzędem Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu, a miejscowym Oddziałem Terenowym PZK oraz relacja z pracy okolicznościowej radiostacji krótkofalowej zainstalowanej w Świdnicy nad bunkrem, gdzie w podziemiach funkcjonowała strategiczna dla III Rzeszy amplifikatornia, czyli stacja wzmacniakowa sygnałów fonicznych i telegraficznych.
        Po wojnie stacja ta była do 2004 roku eksploatowana przez Telekomunikację Polską S.A.
       Warto w tym momencie dodać, że program K BIS jest równolegle zamieszczany w TV INTERNET zaraz po każdej premierowej emisji na portalu www.videoexpres.pl
       Dane do odbioru bezpośredniego są zamieszczone na portalu EDUSAT http://szkola.wsseuczelnia.edu.pl/node/116
      Informuję jednocześnie, że EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i można ją retransmitować za darmo.
Nie jest kodowana, jak większość stacji, nie tylko komercyjnych.
      Stacja Kablowa MULTIMEDIA POLSKA jak mnie poinformowano niedawno, zastanawia się, by również retransmitować w swojej sieci programy edukacyjne TV EDUSAT w tym również nasz program KRÓTKOFALOWCY BIS. Od nas więc, od naszego apelu zależy kiedy w tej kolejnej ogólnopolskiej telewizji kablowej się pojawimy.
       Piszmy więc gremialnie kto może do ich Biura Obsługi Klienta w Gdańsku, ebok_info@multimedia.pl  by EDUSAT w MULTIMEDIA  POLSKA  jak najszybciej zaistniał, zwiększając tym samym krąg odbiorców programu K BIS.

Autor i redaktor programu
Henryk Pacha  ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

4. WARD 2010 Contest
W niedzielę 25 bm. rozegrane zostały krajowe zawody WARD Contest, zorganizowane dla uczczenia święta krótkofalowców. Wyniki zostały obliczone w ciągu 48 godzin i są dostępne na stronie PGA Zawody 2010 http://pga-zawody.net-one.pl/logi_WARD_2010.html, wraz ze szczegółowym rozliczeniem każdego zawodnika. Zgodnie z regulaminem grawertony ufundowane przez Prezesa PZK otrzymują zwycięzcy poszczególnych grup klasyfikacyjnych 3Z80PZK SP4KWO SP3PJY SQ9E  SQ9IDE SQ3HXH SP5DDJ SP2DNI SQ5JUJ DL8UAA. Dyplomy przyznano zawodnikom, którzy zajęli miejsca 1-3: 3Z80PZK HF100ZHP SP80PZK SP4KWO SP4YFJ SP4KDX SP3PJY SP4KHM SN7H SQ9E SP2LQC SP5KP SQ9IDE SP1AEN SP2LNW SQ3HXH SP9HZW SQ9CWO SP5DDJ SP9UMJ SQ2DYF SP2DNI SP6BXM SP2DMB SQ5JUJ SP4LVK SP8TJK DL8UAA DR20BRA DL6OO. Ponadto, każdy uczestnik zawodów otrzymał Certyfikat udziału z wydrukowanymi znakami wywoławczymi wszystkich 147 zawodników. Są one dostępne do samodzielnego pobrania na ww. stronie PGA Zawody 2010. Półroczne prenumeraty eQTC wylosowali: SN0HS SP2LNW SQ8EP i SQ7VO.  

5. SP QSL Galeria już dostępna
Otwarcie SP QSL Galerii było ważnym wydarzeniem w życiu krótkofalarskim SP.  Jego zasoby obejrzało już bardzo dużo nadawców i nasłuchowców. Nie są jeszcze zakończone wszystkie prace techniczne, bo każdy plik wymaga teraz dokładnej obróbki merytorycznej. Na to potrzeba sporo czasu, ale już zgłosili się chętni woluntariusze do pomocy w żmudnych pracach nad bazą.  
- Zadeklarowani woluntariusze SP QSL Galerii:  SQ2MTK SQ7B SQ9DXT SQ9NIP.  
- W galerii zaprezentowane są karty z kolekcji otrzymanych od: SP0060-JG SP0PGC  SP1AFU SP2IW SP2JPG SP2JS SP2KDX SP2LNW SP3DG SP3DIK SP3HC SP6BVR SP6HED SP8ASP SP8BWR SP9BVC SP9UPH SQ9BDB.
- Zachęcamy klubowe zespoły operatorskie do nadsyłania skanów kart QSL swoich członków -  nadawców i SWLs. SP QSL Galeria jest dobrym miejscem dla utrwalenia tego rodzaju dokumentów SP-HAMs. Przed wysyłką należy jednak sprawdzić czy danych kart nie ma jeszcze w galerii. Pojedynczy obrazek karty nie powinien być większy niż 100 kB. Adres wysyłkowy: qtc@post.pl  
Uwaga! Jeśli ktoś nie życzy sobie aby jego karta znajdowała się w zbiorach SP-QSL Galerii prosimy o informację, a dany plik graficzny zostanie trwale wykasowany z zasobów.     
Zachęcamy do odwiedzania galerii pod adresem http://qsl.eham.pl/index.php. Jest tu 14 różnych działów z łączną ilością ponad 6000 kart QSL. Klikając „Szukaj” możesz sprawdzić czy dana karta jest w galerii. Jeżeli nie ma – przyślij jej obrazek w formacie JPG.         


6. Majowe QTC
Jeśli ktoś krótkofalarstwo traktuje rzeczywiści jako swoje umiłowane hobby, to wyczynowa działalność jest jego żywiołem. Tacy OPs szukają okazji, aby wykazać swoje operatorskie umiejętności i zdobyć jakieś trudne trofeum. Takich możliwości jest już sporo, ale i każda nowa inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem. Tak było np. z WFF, programem znajdującym co raz więcej zwolenników. Kierownictwo Fundacji WFF pokazało, że krótkofalarstwo może stanowić nie lada wyzwanie także w odniesieniu do aktywnego poznawania środowiska w bardzo szerokim tego słowa znaczeniu. O tym wszystkim jest mowa w majowym MKQ TC, a programem, który zapewne zainteresuje radiowych wyczynowców jest opublikowany WAO i SPAO – polski odpowiednik. Polecam tę lekturę, a także kilka innych interesujący tematów.

Oto tylko niektóre tytuły z majowego MK QTC:          
WAO – międzynarodowy program dyplomowy, regulamin
WFF – nowe kierunki krótkofalarskiej działalności
SPAO – nowy program dyplomowy
Samotnie po Pacyfiku
SP QSL Galeria – unikalny zbiór ponad 6000 kart QSL SP-HAMs
Pamiątkowy dyplom z Muzeum Stutthof
QRV SP65KLS
Regulaminy zawodów krajowych i międzynarodowych
Kalendarz Zawodów HF i VHF+
Wyniki zawodów
Wymowna analiza logów DA0HQ
Łączności z samym sobą!
Europe Day Contest
ED 2010 Award  
Staropolskie Dni Aktywności
WARD 2010 Award – wykaz zdobywców i podsumowanie
W październiku H40BQ i H40KJ
Relacja z Muzeum w Nowym Sączu
Kosmiczny chat: ZSTiO-ISS    
Quo Vadis – zawody HF
Przerwany Test
QTC Hall of Fame dla RW4GW
SO0CHOPIN na 200-lecie urodzin kompozytora
Poszukiwani operatorzy
ARKI pod lupą
Na gigantycznej antenie
Ku czci operatorów Titanica
Do wynajęcia operatornia na Szpicbergenie
VP8O już na jesieni tego roku
Krótkofalarska misja
Wirtualne muzeum  


SP9AOH s.k.
W dniu 24.04.2010 roku nasz Kolega Klubowy SP9AOH - Stanisław - S.K.
Zmarł nagle. Miał jeszcze wiele planów,
o których mówił na spotkaniu klubowym w czwartek 22 kwietnia br.
CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI !
Koledzy składają Jego najbliższym wyrazy współczucia.
Pogrzeb Stasia SP9OAH odbędzie się w dniu 27 kwietnia 2010 / tj. wtorek / o godz.14.45 w Żywcu
w kościele Przemienienia Pańskiego / kościół przy cmentarzu nad starą "Targowicą" - stacją benzynową BP /.
info: Dominik SQ9LOP, Jurek SP9CCA

Tyle informacji na dzisiaj
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK