Komunikat sekretariatu PZK na dzień 7.04.2010.
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-04-08 / 00:01


Komunikat sekretariatu ZG PZK na 7 kwietnia 2010
Images: znak_pzk.jpg
Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. ARISS. Witam - zapraszam do słuchania na 145.800 i do łączności na KF ze stacją SN0ISS. Będziemy się starali być QRV na wszystkich pasmach KF cw, ssb, rtty i psk. QSL można zobaczyć na sn0iss - qrz.com
Łączność będzie przeprowadzona w dniu 12 kwietnia br o godzinie 08.50 lok.
Astronauta przebywający na stacji kosmicznej porozmawia z uczniami Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 3 w Katowicach.
http://abramowski.edu.pl/ariss
W tej szkole działa również Szkolny Klub Amatorskiej Łączności Radiowej przy ZSTiO Nr 3 o znaku SP9ZHQ http://abramowski.edu.pl/SP9ZHQ

Z racji tego, że łączność ze stacją kosmiczną będzie realizowana w sposób bezpośredni, odpowiedzi astronauty będą słyszalne w całej Europie na częstotliwości 145.800MHz. Fakt, że astronauta będzie rozmawiał z uczniami z Polski stanowi świetną okazję do popularyzacji krótkofalarstwa wśród młodzieży.

Wszystkich namawiam do wykorzystania tego wyjątkowego wydarzenia do popularyzacji krótkofalarstwa i astronautyki. Można to zrobić na kilka sposobów....
Więcej o samej łączności i więcej szczegółów o akcjach społecznych na blogu
http://www.sq2kl.pl/
http://www.sq2kl.pl/?p=320
--
Krystian Górski
Vy 73s de SQ2KL
 
2. Zaproszenie. Muzeum Poczty i Telekomunikacji zaprasza na "Telekomunikację na trawniku" organizowaną wspólnie z 10 Wrocławskim pułkiem dowodzenia oraz 1 Brzeską Brygadą Saperów.

Podczas pikniku, który odbędzie się 15 maja br przed gmachem Poczty Głównej będzie można obejrzeć współczesny wojskowy sprzęt telekomunikacyjny, zobaczyć, jak działa robot saperski i w co ubiera się saper, sprawdzić, co potrafi odnaleźć wykrywacz metali, połączyć się przez krótkofalówkę oraz wejść na rpokładr1; wojskowego wozu transmisyjnego, czyli na własne oczy przekonać się, jakim sprzętem posługują się żołnierze podczas misji zagranicznych. Dla dzieci przygotowaliśmy zajęcia, podczas których będą mogły poznać alfabet Morser17;a oraz flagowy, pobawić się w rgłuchy telefonr1; na różne sposoby oraz wziąć udział w warsztatach plastycznych.

17:00 - 20:00 Program dla dzieci
17:00 - 23:00 Prezentacje współczesnego sprzętu telekomunikacyjnego wykorzystywanego przez wojsko.
18:00 - 20:00 Prezentacja robota antyterrorystycznego EXPERT oraz kombinezonu chroniącego sapera EOD-9.
18:00 - 20:00 Prezentacja sprzętu krótkofalarskiego oraz przeprowadzanie łączności radiowej ze stacjami amatorskimi (Polski Związek Krótkofalowców).

SP3LD
Bogdan Szkudlarek ENERGA-OPERATOR SA, Oddział w Kaliszu
62-800 Kalisz, al. Wolności 8
T +48 62 7658717

3. 80 lat PZK. Spotkanie i wystawa w Nowym Sączu. To już od soboty 10 kwietnia dzięki inicjatywie Nowosądeckich krótkofalowców społeczeństwo Nowego Sącza zapozna się z historią krótkofalarstwa na Ziemi Sądeckiej.
Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu przy współpracy Radioklubu Sądeckiego PZK SP9PNS zorganizowało wystawę "Nowy Sącz na falach krótkich".
Otwarcie wystawy dla mediów nastąpi 9-04-2010 o godzinie 17.00.
Wystawa będzie czynna w dniach 10.04.2010 do 16-05-2010  w pomieszczeniach Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu "Dom Gotycki" ul. Lwowska 3.
Dziękuję za zaproszenie, które otrzymałem od Pawła SQ9DEN. Z powodów obiektywnych nie będę w tej uroczystości uczestniczył. Prezydium ZG PZK będzie reprezentował Tadeusz SP9HQJ sekretarz PZK.
Współorganizatorami wystawy są Radio ESKA oraz Radio RDN Małopolska.
Uroczystość z pewnością będzie sukcesem medialnym dla krótkofalowców.
Pomysł godny naśladowania.

4. Komunikat Redakcji RBI PZK na 07.04.2010 r.
Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego PZK przekazuje poniższą wiadomość.
Od środy 07.04.2010 r. na stronie Internetowej RBI: http://www.rbi.ampr.org będzie między innymi możliwość wysłuchania, w części historycznej programu, informacji o początkach radiofonii polskiej w związku z obchodzonym jubileuszem 85 lat Polskiego Radia.
Ten program RBI/premiera na falach krótkich/ będzie wyemitowany w dniu 11.04.2010 r. o godzinie 10.30 L w okolicy QRG 7125 i 3700 kHz oraz o godzinie 22.30 L na jednej z częstotliwości pomiędzy 3700-3710 kHz.
Powtórka programu RBI na falach krótkich w niedzielę 18.04.2010 r. o godzinie 10.30 i 22.30 L w okolicy częstotliwości 3700 kHz +/- QRM. O godzinie 10.30 L również dodatkowo próbna emisja w okolicy QRG 7125 kHz +/- QRM.

Redakcja przypomina, że Radiowy Biuletyn Informacyjny jest nadawany zgodnie ze stałym harmonogramem w każdą niedzielę z mała mocą 50-100 W:
o godzinie 8.00 L na QRG 3700 kHz +/- QRM /emisja próbna/,
o godzinie 10.30 L na QRG 3700 kHz, 7095 kHz lub w okolicy 7125 kHz +/- QRM /emisja stała/
oraz o godzinie 22.30 L w okolicy QRG 3700 kHz /3700-3710 kHz/emisja próbna/.

Od kilku tygodni trwają niedzielne, przedpołudniowe próby emisji programu RBI, z małą mocą około 50 W w paśmie 7 MHz w okolicy nowej częstotliwości 7125 kHz +/- QRM lub pomiędzy 7100-7150 kHz/. Redakcja RBI prosi o raporty słyszalności programu nadawanego małą mocą na falach krótkich. Telefon do Redakcji RBI: +4822 7242380 oraz tel. komórkowy +48 607928029. Poczta mailowa: sp5bld@poczta.onet.pl i sp5bld@wp.pl

Na falach krótkich jest aktualnie nadawany i w dalszym ciągu będzie nadawany, serwis informacyjny RBI zawierający bieżące, autoryzowane informacje przesłane przez zainteresowanych programem słuchaczy. Te, nadesłane przez słuchaczy informacje, będą umieszczane również na stronie internetowej Radiowego Biuletynu Informacyjnego: http://www.rbi.ampr.org
W związku z zapytaniami i wątpliwościami Redakcja RBI informuje, że program dla słuchaczy w kraju jest nadawany na falach krótkich zgodnie z harmonogramem jak wyżej.
Informację przekazał: Jerzy Kucharski SP5BLD.

5. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie 21.00 z jakością studyjną, na satelitach POLSAT +, CANAL +, HOT BIRD oraz na platformach cyfrowych i prawie wszystkich telewizji kablowych w Polsce.
Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
Najbliższe wydanie w niedzielę 11.04.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
W programie między innymi relacja z radiostacji długofalowej Polskiego Radia w Solcu Kujawskim, przy której budowie brali udział krótkofalowcy i radioamatorzy oraz grono entuzjastów nowych technik nadawczych w Polsce.
Będzie nadany również aktualny na współczesne czasy reportaż z pracy eksperymentalnej naziemnej cyfrowej stacji nadawczej emitującej audycje Radia Wrocław.
Tymi reportażami, program KRÓTKOFALOWCY BIS uzmysławia wszystkim, że bez udziału polskich nadawców, trudno sobie wyobrazić dynamiczny 85 letni rozwój Radiofonii Polskiej i przypadające jej w tym roku urodziny.
Warto w tym momencie dodać, że program K BIS jest równolegle zamieszczany w TV INTERNET zaraz po każdej premierowej emisji na portalu www.videoexpres.pl .
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół, bliskich w kraju i za granicą, by zaczęli śledzić lokalne warunki techniczne odbioru, przyjaznej nam stacji satelitarnej EDUSAT.
Dane odbioru są zamieszczone na portalu EDUSAT http://szkola.wsseuczelnia.edu.pl/node/116
UWAGA !!!
Informuję jednocześnie, że EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną i można ją retransmitować za darmo. Nie jest kodowana, jak większość stacji, nie tylko komercyjnych.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

6. List Kazika PY5ZHP. Kazik SP5ZHP jest faktycznie nie tylko osobą duchowną, ale także ambasadorem polskiego krótkofalarstwa na kontynencie południowoamerykańskim. Jest także jedną z najlepiej identyfikowalnych postaci polskiego krótkofalarstwa, a także harcerstwa za granicą. Pozwolę sobie za Jego zgodą przekazać wszystkim odbiorcom komunikatów poniższy list.

"Drodzy Przyjaciele!
        Na przeżywanie Tajemnic Paschalnych życzę głębokiej wiary, że Zmartwychwstały Pan kroczy z nami tak, jak kroczył z uczniami do Emaus. Niech On pozwala i nam doświadczyć pełnią serca kiedy będziemy wsłuchiwać się w Jego słowa i rozpoznawać Go przy łamaniu chleba. Niech Chrystus Zmartwychwstały udziela obfitości łask, a jego moc niech będzie zawsze źródłem siły, radości i pokoju w naszym codziennym życiu.
         Z całego serca dziękuję Wam za telefony, listy oraz e-maile z życzeniami świątecznymi. Niestety w tym roku byłem tak zagoniony, że zabrakło czasu do przesłania moich życzeń przed świętami. Korzystam jednak z tego ze jesteśmy w oktawie świat i co prawda z lekkim opóźnieniem ale już na spokojnie wysyłam moje szczere zapewnienia o pamięci i modlitwie.
         Wiele razy spotykam sie z pytaniami jak wyglądają święta w Brazylii. Będę musiał kiedyś to dokładnie opisać, tym razem zapraszam jedynie na moja stronę internetowa www.tchr.org/casimiro gdzie właśnie w blogu umieściłem kilkanaście zdjęć z Wielkiego Tygodnia. Mam nadzieję że choć w części przybliża Wam atmosferę brazylijskich uroczystości.
         Teraz kilka słów o moich najbliższych planach. W niedzielę 18 kwietnia poświęcę nowo wybudowaną kaplicę. Oddalona jest ona ok. 15 km od kościoła głównego. Do niedawna ludzie mieszkający w tamtym regionie parafii na nabożeństwa i msze św. gromadzili się w prywatnym domu. Teraz udało się wybudować dla nich, skromną ale za to funkcjonalną kaplicę.
         Następnego dnia czyli 19 kwietnia, rozpoczynamy w prowincji nasze coroczne rekolekcje. Będzie je nam głosił ks. M. Piotrowski S. Chr mój rodak z Kielc. Tym razem odbędą się one w Passo Fundo w stanie Rio Grande do Sul i zakończą święceniami kapłańskimi naszego współbrata dk. Jeferson Slussarek S. Chr- brazylijczyka polskiego pochodzenia. Dla mnie będzie to też okazja, aby odwiedzić znajdującą się w pobliżu parafie Capo r11; Ere, w której kilkanaście lat temu pracowałem. Po rekolekcjach wezmę udział w kapitule naszej prowincji zakonnej, na którą przyjedzie ks. Generał T. Sielicki S. Chr.
Kolejnym ważnym wydarzeniem do którego już teraz sie przygotowuje będzie pielgrzymka do Rzymu i Polski, jaką dzięki pomocy m.in. Urzędu Miasta Kielce udało mi się zorganizować dla grupy moich parafian. Na pewno nie będzie to łatwy wyjazd, jednak już teraz się cieszę, że będę mógł pokazać im zabytki Rzymu oraz naszą Ojczyznę. W Polsce będziemy od 20 do 29 maja. W tym czasie zwiedzimy Warszawę oraz Kielce a stamtąd: Sandomierz, sanktuaria na Świętym Krzyżu i Jasnej Górze, Kraków, Oświęcim i Wadowice. Być może uda się także choć na kilka minut odwiedzić Świętą Katarzynę gdzie w klasztorze cały czas siostry bernardynki klauzurowe modlą się w mojej intencji. W Kielcach przewidziana jest msza św. w sobotę 22 maja o godz. 18 w kościele św. Józefa, a potem spotkanie na dole w salce, oraz w kieleckiej katedrze w niedziele 23 maja o godz. 9,30. Zapraszam. Wygląda na to, że nadal działa mój polski numer komórkowy. Kiedy wiec przybędę do Ojczyzny będę także pod nim uchwytny. Dla przypomnienia podaje numer: 784369044
             Kilka dni po powrocie z Polski zaczyna się tzw. Barraquinhas czyli małe sobotnie zabawy poprzedzające festę ku czci św. Piotra naszego Patrona. Już teraz musze wiec wszystko zorganizować.
            Trudno w krótkim liście opisać wszystkie plany i zamierzenia, dlatego zapraszamy do częstego odwiedzania mojej strony internetowej gdzie w blogu opisuje w miarę na bieżąco najważniejsze wydarzenia mojego dnia codziennego
Pozdrawiam Was radosnym Wielkanocnym Alleluja.
Szczęść Boże
Ks. Kazimierz Dlugosz S.Chr- PY5ZHP"

P.S. Nie wszyscy krótkofalowcy wiedzą kim jest Ks. Kazimierz PY5ZHP.
Dlatego z okazji Jubileuszu 80 Lecia PZK  warto przypomnieć osoby zasłużone dla polskiego krótkofalarstwa. Jednym z nich jest właśnie Kazimierz, który jako SP3JWZ wielokrotnie "robił łączności"  ze stanic ZHP w ramach ogólnopolskiej akcji "Bieszczady - 40" ... B-40. Wówczas ZHP nie posiadał łączności służbowej, te sprawy załatwiali krótkofalowcy - instruktorzy ZHP. W latach 1974 - 84, po zakończeniu akcji "Frombork - 1000"  Związek Harcerstwa Polskiego zainicjował kolejną ogólnopolską akcję B-40. W tamtym czasach na terenie Bieszczadów w okresie letnim działało wiele stanic harcerskich zarówno "chorągwianych" jak też resortowych. Stanica Sztabowa  działała w Ustrzykach Dolnych przy ul. Dzierżyńskiego (obecnie ul. Janusza Korczaka). Tu pracowała stacja bazowa, a w terenie stacje indywidualne, krótkofalowców - członków PZK.  Z racji moich obowiązków zawodowych miałem wiele kontaktów ze stanicami w terenie... Pamięć jest zawodna, ale przypominam sobie, że byli to m. innymi Koledzy Ryszard SP5GKR, Marek SP5MNF, Józef Radomski SP5ISF no i oczywiście Kazimierz  SP3JWZ, obecnie PY5ZHP. Warto zwrócić uwagę na sufiks, który świadczy o emocjonalnym związku z ZHP, związku który w 2010 roku obchodzi 100 lecie istnienia.
Vy 73  hm. Wojciech W. Geło SP80MI / SP8MI

7. 80 lat PZK i Targi Łódzkie. Zarząd Łódzkiego Oddziału Terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców oraz Dyrekcja Międzynarodowych Targów Łódzkich, serdecznie zapraszają do odwiedzenia ekspozycji naszego Oddziału podczas XXI Międzynarodowych Targów Komunikacji Elektronicznej. Targi będą odbywały się w dniach 13-15 kwietnia br w hali 'EXPO" przy ul. Stefanowskiego w Łodzi. Naszą ekspozycję poświęcamy 80-letniej historii Polskiego Związku Krótkofalowców. Podczas trwania targów w dniu 14 kwietnia br. od godz. 14:00 w małej sali konferencyjnej Koledzy: Piotr Młynarski SQ7MPJ i Mateusz Pigoń SQ7DQX wygłoszą referat na temat: "Nowoczesne techniki modulacyjne w komunikacji amatorskiej". W dniach 10 - 18 kwietnia z terenu Targów pracować będzie wszystkimi rodzajami emisji radiostacja pod okolicznościowym znakiem wywoławczym HF21ITC (Hotel Foxtrot 21 India Tango Charlie). Łączność potwierdzamy specjalną kartą QSL. Ekspozycja nasza jest usytuowana w hali głównej na antresoli po lewej stronie, podobnie jak w roku ubiegłym. Dla odwiedzających nasze stanowisko, a szczególnie dla krótkofalowców mamy ciekawe pamiątki związane z naszą ekspozycją i obchodami rocznicowymi 80-lecia PZK i 85-lecia IARU. Będziemy dysponowali również materiałami związanymi z promowaniem PZK wśród odwiedzających Targi.
Serdecznie zapraszamy, zapowiada się ciekawa impreza. 
Za Zarząd ŁOT PZK 
Jurek SP7CBG - Prezes Oddziału

8. Telegrafiści poszukiwani.
Centrum Nauki Kopernik jest powstającą w Warszawie instytucją kultury, służącą edukacji nieformalnej. Zgodnie ze Statutem celem działania centrum nauki jest upowszechnianie krajowych i światowych osiągnięć nauki i techniki, a w szczególności wyjaśnianie natury otaczających nas zjawisk i procesów.
Od kwietnia do końca tego roku planujemy serię wydarzeń przygotowujących
publiczność na wielkie otwarcie Centrum planowane na wrzesień 2010. Jeden z
projektów to cykl zdarzeń i akcji teatralnych zatytułowany "XIX > XXI.
Wizje nowoczesności. Pozytywne zderzenia teatralne". Projekt zakłada zbudowanie spójnej opowieści o fascynacji nauką poprzez zaprezentowanie wybitnych osiągnięć XIX wieku, które miały ogromny wpływ na dzisiejszą nowoczesność w rozwoju społecznym i światopoglądowym.
Każda z akcji będzie się toczyć wokół idei jednego z 8 wybranych przez nas wynalazków, które zmieniły świat.
W ramach tych akcji przygotowujemy widowisko w plenerze, wstępnie planowane
jest na okres wakacji tj. lipiec albo sierpień. Całe widowisko pod roboczym tytułem "Koncert na telegrafy" będzie realizowane przy współpracy z reżyserem Łukaszem Chotkowskim oraz kompozytorami muzyki eksperymentalnej.
Poszukujemy osób, które byłby gotowe wziąć udział w takim wydarzeniu. Przed
samym spektaklem przewidujemy konieczność przeprowadzenia prób przez 2 tygodnie. Gwarantujemy pełne wynagrodzenie za udział w przedsięwzięciu. Z racji że próby i samo widowisko będą odbywać się w Warszawie chcielibyśmy nawiązać kontakt z osobami z Warszawy i okolic.
Projekt przewiduje przede wszystkim udział osób w podeszłym wieku, najlepiej mających doświadczenie w pracy jako telegrafiści. Myślimy o 8-10 osobach, najlepiej 5 kobiet i 5 mężczyzn.
Zgłoszenia udziału na adres: qtc@post.pl Więcej informacji pod nr telefonu
601 912910.
Sylwester Jarkiewicz, SP2FAP
Redaktor Naczelny MK QTC

9. DA0TOR. Nasz niemiecki przyjaciel, Wolfgang (Wowa) DL8UAA, zaprasza do łączności ze stacją okolicznościową DA0TOR, która będzie pracowała w dniach 1 kwietnia - 9 maja br., z okazji 65. rocznicy spotkania wojsk amerykańskich i radzieckich w Torgau nad Łaba, a także 65. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej i uaktywni specjalny DOK - PEACE 65.
vy 73
Przemek SP3FAR prezes Lubuskiego OT PZK

10. Dyplom "TWIERDZA NYSA". Dyplom okolicznościowy "TWIERDZA NYSA" jest wydawany w celu promowania miasta Nysa oraz i upamiętnienia bitwy o Twierdzę Nysa. Wydawcą dyplomu jest: Grupa Rekonstrukcji Historycznej Nysa 32 oraz Klub Krótkofalowców im. Ziemi Nyskiej w Nysie - SP6PNZ.
Dyplom jest dostępny dla nadawców i nasłuchowców, stacji polskich i zagranicznych. Warunkiem otrzymania dyplomu jest zdobycie 40 punktów na pasmach KF i UKF. Emisje dowolne. Nie wymaga się potwierdzenia QSO kartami QSL.
Wzór Dyplomu, QSL, regulamin dyplomu jest zamieszczony na stronie klubu SP6PNZ
Okres zdobywania dyplomu: od 08 maja do 08 sierpnia 2010 roku ( 3 miesiące ).
Zgłoszenia na dyplom należy przesyłać do 30 września  2010. 
Dyplomy rozsyłane będą do zainteresowanych  sukcesywnie pocztą. 
Koszt dyplomu: dla stacji polskich 3 zł w znaczkach pocztowych , dla stacji zagranicznych 2 IRC.
Więcej informacji na stronie internetowej klubu http://www.sp6pnz.republika.pl/
http://www.twierdzanysa.pl/
Zapraszam wszystkich krótkofalowców na pasma amatorskie do QSO i zdobycia dyplomu. Stacje będą QRV do 08 sierpnia 2010 roku. Zarząd SP6PNZ.

Ludwik Nowak SP9ADV SK.
Z przykrością zawiadamiamy że w dniu 1 kwietnia 2010 roku w wyniku ciężkiej choroby zmarł nasz Przyjaciel i Kolega Ludwik Nowak SP9ADV.
Kolega Ludwik Nowak SP9ADV był członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców
od 1957 r. Swoją przygodę z krótkofalarstwem rozpoczął w Klubie LPŻ w Nowej Hucie jako kierownik Klubu i operator stacji SP9KBY. Należał do grupy młodych nadawców którzy jako jedni z pierwszych uzyskali licencje w Krakowie. Od momentu reaktywacji PZK brał czynny udział w pracach na rzecz Związku. W latach 1964-1968 i 1980-1984 pełnił funkcję skarbnika ZOW PZK w Krakowie. Od 1972 do 1976 był Traffic Managerem a od roku 1976 do 1980 był członkiem ZOW PZK w Krakowie. W latach 1995-1999 r., członek Oddziałowej Komisji Rewizyjnej, zaś od 2000 do 2004 r. jej Przewodniczący. Z pracą w Komisji nie rozstał się i pozostał w niej do końca .
Był wychowawcą wielu pokoleń krótkofalowców. Od 50 lat prowadził szkolenia dla krótkofalowców i przygotowywał chętnych do egzaminów. Wytrwały nauczyciel telegrafii .Świetny teoretyk i praktyk w zakresie spraw technicznych oraz antenowych. Zawsze można było skorzystać z ogromnej wiedzy jaką miał Kolega Ludwik. Był współorganizatorem pokazów pracy na radiostacji w terenie, zawodów Polny Dzień . Był zawsze obecny na różnego rodzaju imprezach organizowanych przez nas. Brał czynny udział w pracach radiostacji okolicznościowych naszego Oddziału. Pracował w komisji sportowej zawodów QRP r O Memoriał Janusza Twardzickiego SP9DTr1;. Był współzałożycielem Kapituły Sportowej Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców OT PZK w Krakowie i jej Kanclerzem.
Wielokrotny Delegat Oddziału na Zjazdy Krajowe PZK. Członek SPDXC, SPOTC.
W czasie swojej kilkudziesięcioletniej pracy społecznej dał się poznać jako człowiek szczególnie oddany Polskiemu Związkowi Krótkofalowców.
Oprócz pracy społecznej był przede wszystkim czynnym krótkofalowcem. Brał udział w wielu zawodach zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Preferował pracę na telegrafii.
W dowód uznania dla całokształtu swojej pracy oraz osiągnięć w 1995 r.
otrzymał Odznakę Honorową PZK, zaś w 2001 r. Złotą Odznakę Honorową PZK.
W 2008 roku, w związku z 80-leciem krótkofalarstwa na Ziemi Krakowskiej oraz
51- leciem nieprzerwanej działalności Ludwika SP9ADV w PZK, Zarząd Małopolskiego Stowarzyszenia Krótkofalowców Oddział Terenowy PZK w Krakowie podjął w marcu 2008 r. jednomyślnie uchwałę o nadanie Kol. Ludwikowi r Honorowego Członkostwa w PZKr.
Nie doczekał tego zaszczytu , Ciężka choroba zabrała go wcześniej z naszych szeregów . Oddział nasz utracił wspaniałego przyjaciela i wspierającego cały ruch krótkofalarski człowieka.

Cześć jego Pamięci.
Koleżanki i Koledzy Małopolskiego Stowarzyszenia
Krótkofalowców OT PZK w Krakowie

Pogrzeb Ludwika Nowak SP9ADV odbędzie się w czwartek 8 kwietnia 2010 roku o godzinie 10:20 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Tyle informacji na dzisiaj.

Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK


Załączniki:
REGULAMIN DYPLOMU "40 LAT KLUBU SP8PEF"

1. Wydawcą Dyplomu jest Międzyzakładowy Klub Polskiego Związku Krótkofalowców przy Burmistrzu Miasta Jarosławia SP 8 PEF 37-500 Jarosław ul. Rynek 6 / 33 IV piętro.
2. Celem dyplomu jest promocja miasta Jarosławia oraz upamiętnienie obchodów 40-to lecia działalności na terenie Jarosławia Klubu SP8PEF.
3. Do dyplomu zalicza się łączności przeprowadzone w okresie od dnia 1.IV.2010 r. do
30.V.2010 r.
4. Do dyplomu nie zalicza się łączności przeprowadzonych w czasie trwania zawodów i
maratonów krótkofalarskich.
5. Do uzyskania dyplomu należy zdobyć minimum 40 pkt.
6. Stacje zaliczane do dyplomu r 40 lat Klubu SP8PEFr1; oraz ilości przyznawanych przez nie punktów:
Stacja Klubowa SP 8 PEF r11; 10 pkt. r11; łączność obowiązkowa.
Członkowie Zarządu Klubu: SP8AUP; SP8IE; SP8RHH; SP8FCL; SP5MDB; r11; 5 pkt.
Członkowie Klubu: SP8DRG; SP8GHN; SP8GXQ; SP8GYJ; SP8HJM; SP8IPN;
SP8IQQ; SP8NAA; SP8RHL; SP8RHO; SP8SAJ; SP8TCQ; SQ8DBE; SQ8AY;
SQ8CMS; SQ8FEB; SQ8GKL; SQ8HBT; SQ8LHI; SQ8MXL; - 2 pkt.
7. Z każdą stacją organizatora można przeprowadzić tylko jedno QSO bez względu na
pasmo i rodzaj emisji.
8. Koszt dyplomu r11; znaczki pocztowe 4 x 1,55 zł.
9. Zgłoszenie na dyplom winno zawierać: Imię i Nazwisko, znak i adres wnioskodawcy,
znak stacji przyznającej punkty, datę i czas przeprowadzenia łączności wraz z obliczoną punktacją . Dodatkowe informacje o regulaminie można uzyskać pod adresem
elektronicznym ot35@o2.pl.
10. Zgłoszenie należy przesłać na adres: Klub łączności SP 8 PEF 37-500 Jarosław skr.
poczt. 127.
11. Termin przyjmowania zgłoszeń na dyplom do dnia 31.VII.2010 r.

Zarząd Klubu

Adresatów powyższego regulaminu prosimy o dalsze jego rozpropagowanie.

DZIĘKUJEMY !

Regulamin do dyplomu "TWIERDZA NYSA"
Dyplom okolicznościowy "TWIERDZA NYSA" jest wydawany w celu promowania miasta Nysa oraz Twierdzy Nysa.
Wydawcą dyplomu jest:
Grupa Rekonstrukcji Historycznej Nysa 32
Klub Krótkofalowców im. Ziemi Nyskiej w Nysie - SP6PNZ.

Dyplom jest dostępny dla nadawców i nasłuchowców, stacji polskich i zagranicznych.
Warunkiem otrzymania dyplomu jest zdobycie 40 punktów na pasmach KF i UKF. Emisje dowolne. Nie wymaga się potwierdzenia QSO kartami QSL.
Punkty przydzielają następujące stacje:

-HF6TN pracującą od 08.05.2010 do 08.08.2010 - 20 pkt.
SP6APD, SP6FBR, SP6LHT, SP6LUY, SP6OUQ, SP6HDE, SQ6LBS, SQ6LBW, SP6EIO, SQ6PHZ, SQ6MMN, SQ6KCO, SQ6OYT, SQ6SEA - po 10 pkt.
Stacja okolicznościowa HF6TN będzie pracowała również w dniu Bitwy o Twierdzę Nysa dając 30 pkt.

Okres zdobywania dyplomu: od 08 maja do 08 sierpnia 2010 roku ( 3 miesiące ).
Każdą stację można ująć w zgłoszeniu tylko jeden raz.
Zgłoszenia na dyplom należy przesyłać do 30 września  2010 . 
Dyplomy rozsyłane będą do zainteresowanych  sukcesywnie pocztą. 

Koszt dyplomu: dla stacji polskich 3 zł w znaczkach pocztowych, dla stacji zagranicznych 2 IRC.
Zgłoszenie -  wraz ze znaczkiem - należy przesłać na adres:
Edward Plisiuk
48-303 Nysa
Ul. Piłsudskiego 6B/13