Komunikat Sekretariatu ZG PZK z dnia 30 maja 2007.
Dodane przez sp3iq dnia 2007-05-31 / 08:28
W załączeniu Komunikat Sekretariat ZG PZK z dnia 30 maja 2007. 
Rozszerzona zawartość newsa

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 30 maja 2007.

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszego komunikatu.
A oto informacje:

1. AN8TID. Specjalną aktywność zapowiada EA8NQ.
W dniach 9-10 czerwca z wyspy Teneryfa na Wyspach Kanaryjskich.. Stacja okolicznościowa będzie pracowała pod znakiem okolicznościowym AN8TID. QTH to La Rambleta.( Teide Volcano). Okazją jest kampania na rzecz  części parku narodowego Teide na Teneryfie wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Stacja będzie pracowała na HF, VHF, UHF na CW, SSB oraz emisjami cyfrowymi.
 
QSL via EA8NQ, także  direct (see www.qrz.com/ea8nq)  lub przez biuro..


2. 3B6SP. Wyprawa na wyspę Agalega.
Poniżej list Witka SP9MRO opublikowany na liście SPDXC  w sobotę 26 maja. Ze względu na fakt, ze jest to pierwsza w 100% polska wyprawa DX-owa pozwolę sobie zamieścić jego treść. Tą wyprawą nasi koledzy otwierają nowy rozdział  w historii polskiego krótkofalarstwa.
Jest to rozdział polskich wypraw DX-owych. Ta wyprawa jest pierwszą, którą organizują wyłącznie operatorzy z SP i świadczy ona dobrze o kondycji naszego krótkofalarstwa.
Witku, dziękujemy i życzymy satysfakcji i pomyślnego powrotu.
 „Koleżanki i Koledzy ,
 Przed chwilą Włodek napisał do Was od siebie i grupy parę słów na temat naszych najbliższych kilku dni ekspedycji.
Ja oraz reszta team'u również będziemy się cieszyć jeżeli będzie szansa potwierdzić komuś z Was nowy kraj czy nowe pasmo /emisję .
Wczoraj byłem chwilę na miłym spotkaniu u  Mariana  SP5EWX  wracając wieczorem z W-wy do Zabrza . Było wielu kolegów i wszyscy wyprawie życzyli powodzenia.
To jest niezwykle trudna wyprawa, odległa od lądu wyspa 1200 km od Mauritiusa skąd wypłyniemy. Brak łączności innej niż nasza amatorska, prymitywne warunki na wyspie, brak możliwości  kąpania się ze względu na fakt, że obszar ten jest największym żerowiskiem rekinów w tym rejonie Oceanu Indyjskiego, a wyspa nie ma rafy koralowej i ochrony przed nimi. Bierzemy kilka siatek na moskity, górę leków, około 2000 kg sprzętu, kilkaset litrów  ropy do generatorów, kilkaset litrów wody  itp itp..
Nasz katamaran jest tak zbudowany, że nie ma miejsc do relaksu na pokładzie. Jest obudowany skorupą, przygotowaną do wielometrowych fal na Oceanie .(no chyba że coś wymyślimy..Hee) . Jeżeli Ocean będzie spokojny to OK. ...jeżeli ..ale może być też wysoka fala  i wtedy mamy 4 lub  5 dni  " karmienia ryb ", a powrót do cywilizacji na lądzie może nam zabrać  2 dni.......aby przestać się kołysać, pochylać pod kątem 90 stopni i aby kolor naszej skóry wrócił do tego przed wyjazdem. Koledzy, cały zespół rozwiązał wiele problemów przed wyjazdem, ale ciągle myślę czy o czymś aby nie zapomnieliśmy. Koledzy piloci  tak jak pisał Włodek są z nami w stałym kontakcie i starają się nam jak tylko mogą pomóc (to, że wyprawa na swojej stronie pokazuje warunki propagacyjne to zasługa Andrzeja VA3PL).
Koledzy SP3RBR ,SP5XVY, SP3RBG i osoby z nimi współpracujące przygotowali
imponującą liczbę anten zwłaszcza na niższe pasma .Wojtek SP5BFX prowadzi
naszą stronę www.godx.eu ,w której stara się pokazać jak najwięcej informacji. Inne osoby z team'u wykonały dziesiątki kilometrów po Polsce, aby zebrać sprzęt ubrać nasz wspaniałe  koszulki i kurtki ...zresztą zobaczycie na zdjęciach. Wyprawa dochodzi do skutku po ponad 2 letnich staraniach, dziesiątkach telefonów spotkaniach itp,.W tym miejscu i ja chciałbym podziękować też
kolegom, którzy byli w pierwszym teamie, a którzy z różnych  powodów nie jadą z nami są to SP9PT , SP9BQJ i SP3IQ oraz Józkowi wiernemu druhowi Wojtka PT w jego wyprawach. Pragnę też podziękować SPDXC jako organizacji za pomoc, ale też wielu kolegom, którzy życzliwie podpowiadali nam, informowali o różnych sprawach. Duże podziękowanie też należy się Piotrowi SP2JMR, który cały czas śledzi konto wyprawy. Bierzemy nasze narodowe flagi , otrzymaliśmy 2 "banery" PZK ,SPDXC, więc będą na zdjęciach z wyprawy .
Koleżanki i koledzy, w poniedziałek wylatujemy, a od wtorku ostatnie zakupy, spotkania , odbiór licencji , wpisy wiz na Agalegę itp...Będziemy się starali pracować tak jak umiemy najlepiej. Proszę Was o wsparcie i nawet jeżeli będą jakieś ułomności w naszej aktywności proszę Was o jeszcze większe wsparcie, bo jesteśmy tylko amatorami i ma to być zabawa.

Koledzy, którzy chcieliby nam jeszcze pomóc finansowo zapraszam na stronę wyprawy , tych co nie lubią Internetu do dokonywania wpłat polecam konto PZK z dopiską Agalega .Wielu kolegów totalnie się zadłużyło, a i tak nie wiemy czy to wszystkie koszty. Po wyprawie Wojtek opublikuje rozliczenie wyprawy w tym wpłat dokonanych przez Was. Liczymy na Was .
Do usłyszenia

VY 73's
Witek
SP9MRO
Szef Wyprawy Agalega 2007
Wiadomość z ostatniej chwili: nasi koledzy są już na Mauritiusie. Wszystkie przygotowania idą zgodnie z planem.

3. SN0LED W dniach 02 - 03 czerwca 2006 roku Amatorski Klub Krótkofalowców.
SP3POH będzie pracował pod znakiem okolicznościowym SNOLED z Lednicy. Radiostacja będzie pracować pod znakiem okolicznościowym z okazji kolejnego XI już "Spotkania Młodych" z cyklu "Lednica 2000". Tematem Spotkania Młodych na Lednicy będzie Poślij Mnie!" Strona www.sp3ol.aircity.pl  Zapraszam do odwiedzenia strony, oraz do łączności. Praca odbywać będzie  się na pasmach amatorskich na KF i UKF emisjami CW, SSB jak i FM. Karty QSL prosimy via biuro lub na adres: SP3OL, Damian Bogdański, Os. Bol. Chrobrego 10/131, 60-681 Poznań. Prosimy o SASE. Wszystkie karty QSL za łączności z poprzednich lat są wysłane via biuro.                                                                                           Za klub SP3POH        / - /    Damian Bogdański sp3ol

4. XXIII Zjazd PK RVG
W dniach 25 – 27 maja br. w miejscowości Małecz koło Tomaszowa Mazowieckiego w ośrodku pabianickiego Hufca ZHP odbył się XXIII Zjazd PK RVG. Prezydium ZG PZK reprezentował Tadeusz SP9HQJ Wice prezes PZK.. W Zjeździe wziął również udział Prezes Praskiego Oddziału Terenowego PZK i jednocześnie redaktor naczelny „Krótkofalowca Polskiego”- Wiesław SQ5ABG oraz liczna reprezentacja SP7 SP2 i SP3. Program Zjazdu został zrealizowany, choć długotrwale szalejąca w sobotę burza utrudniała prowadzenie referatu i prezentacji na temat technik cyfrowych. Ze sprawozdania Prezesa Klubu – Kol. Wojciecha SP2JPG wynikało, iż sukcesywnie przybywa członków i sympatyków tego klubu, co jest dobrym prognostykiem dalszego jego rozwoju. W dyskusji zwracano uwagę na problemy z wykorzystania programu Cabrillo do logowania zawodów, a Vice Prezes Klubu ds. sportowych – Krzysztof SP2UUU wyczerpująco udzielił informacji w tym zakresie. Weekendowy pobyt w kompleksie leśnym i malowniczo usytuowanym ośrodku,  w otoczeniu dworku Andrzeja Frycza Modrzewskiego, odgłosów rechotu żab oraz treli ptactwa było doskonałą okazją do relaksu i wypoczynku oraz integracji wszystkich uczestników spotkania.
Pełna relacja ze Zjazdu w najbliższym Krótkofalowcu Polskim.


5. Zaproszenie na V Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS”
 V Krótkofalarskie Warsztaty „Tama APRS” odbędą się w okolicy Bornego Sulinowa, w sobotę 2 czerwca 2007. Celem spotkania jest wzajemna wymiana doświadczeń w krótkofalarskiej pracy APRS i rozwoju sieci radiowej APRS, prezentacje sprzętowe i programowe, sprawdzenie umiejętności nawigacyjno - operatorskich podczas gry terenowej, a także wspólna dobra zabawa.
Oficjalna część spotkania odbywa się w sobotę 2 czerwca, jednak można przybyć już w piątek i pozostać do niedzieli.
Ciepły posiłek i kiełbaski na ognisko zapewniają organizatorzy, a kochane YL-ki prosimy o wypieki do kawy.
Więcej informacji można znaleźć na stronie www.aprs.pl/tama07.htm  Zgłoszenia udziału należało przesyłać do 27 maja br.

6. Walne OT 17. 
Zarząd  Oddziału  Terenowego  PZK  w  Białymstoku   informuje, że  dnia  3  czerwca  2007 roku   (niedziela)  w stołówce  Przedsiębiorstwa Budowy Maszyn    Drogowych  „MADRO”   w  Białymstoku  ul. Zwycięstwa  8  (w pobliżu dworca  PKP –   budynek  w  głębi  zakładu –  przejście  przez  BAZAR - I  piętro)  o  godz. 10.oo  w  pierwszym   terminie, a w  przypadku  braku kworum  o  10.30  w  drugim  terminie odbędzie  się   Walne  Zebranie   Członków  OT  PZK  w  Białymstoku.

7. Szlak Joannitów.
W dniach 2-3 czerwca br. jest planowana aktywność z miejscowości Nowe Sady oraz Grobniki. Łączności ze stacjami SP6ZJP/6, SP6GHR/6 SP6OUJ/6, SQ6LZK/6
lub innymi operatorami nadającymi w tym dniu z tego QTH liczą się do dyplomu
Szlakiem Joannitów. Wzór dyplomu jest zamieszczony na stronie OT-11 (
www.ot11.pzk.org.pl ) oraz powinien być w czerwcowym numerze ŚR.
Łączności z zamku Grobniki są zaliczane do dyplomu Zamki Polskie jak i do
dyplomu Szlakiem Joannitów na Ziemi Głubczyckiej. Dla informacji mogę podać,
że zamek w Grobnikach był siedzibą komturów Joannitów. W tym roku mają się
zacząć prace renowacyjne zamku oraz kapliczki , gdzie wypływa źródełko,
które posiada moc uzdrawiającą.
O innych aktywnościach w czerwcu ze szlaku Joannitów poinformujemy w
kolejnych komunikatach.

73! Arek sp6ouj

8.Kolejny lot balonu Stowarzyszenia Copernicus Project.
CP03. W sobotę 26 maja 2007 z lotniska Aeroklubu Włocławskiego w Kruszynie wystartował po raz kolejny balon meteorologiczny z kapsułą zawierającą sprzęt amatorski.
To już kolejna impreza organizowana przez Stowarzyszenie Copernicus Project, które realizuje w Polsce program Near Space.

Organizatorzy odnotowali kolejną udaną misję.
Na skrzynkę mailową jeszcze w czasie eksperymentu dotarły 324 potwierdzenia słyszalności w trakcie lotu oraz wciąż docierają nowe. Organizatorzy przygotowują specjalną, okolicznościową kartę QSL dla tych, którzy potwierdzą słyszalność.

Kiedy kolejny lot ?? To najczęściej zadawane pytanie. Już dzisiaj mogę poinformować, iż Stowarzyszenie Copernicus Project przygotowuje kolejną trzecią już edycję „Szkółki Technicznej”, która odbędzie się w ostatni weekend września w Funce koło Chojnic. Wówczas również wystartuje kolejny już CP04.

Dziękujemy za udział we wspólnej zabawie i zapraszam do oglądania pierwszych galerii na stronie www.copernicus-project.org

Zespół Copernicus Project

Więcej informacji i fotoreportarz na stronie stowarzyszenia  jw. oraz  w KP7/2007.


9. SP9KRT i program aktywności na najbliższy okres.
Jak co roku Klub SP9KRT organizuje szereg imprez, spotkań i innych aktywności.
W najbliższym czasie zorganizowny zostanie wyjazd na Hamfest we Friedrichshafen oraz mini wczasy i kurs krótkofalarski w Harcerskiej Bazie Obozowej Morena w Gdańsku Wrzeszczu.
Szczegóły na stronie internetowej klubu oraz w załączniku do niniejszego komunikatu.

10. Czerwcowe QTC
Czerwcowe wydanie MK QTC poświęcone jest najbardziej ulubionym dyscyplinom krótkofalarstwa: contestingowi i szeroko rozumianemu DXingowi. Jak napisał w liście do redakcji jeden za naszych stałych czytelników: QTC staje się coraz bardziej operatorskim miesięcznikiem wyczynowych nadawców i nasłuchowców. Taka opinia cieszy, bo to są główne założenia programowe.
W bieżącym numerze, oprócz bardzo bogatego serwisu informacyjnego, polecamy wywiad z Bobem, W6RGG – kierownikiem niezwykłej wyprawy BS7H, a także ciekawą relację z tegorocznej ekspedycji na indyjską wyspę Minicoy (AS-106). Materiału jest bardzo dużo i każdy autentyczny pasjonat krótkofalarstwa znajdzie dla siebie sporo pożytecznych informacji operatorskich. Szczególnie warte polecenia są imprezy okolicznościowe, w których udział pozostawi ślad w postaci pamiątkowych dyplomów i okolicznościowych kart QSL. Spis treści MK QTC 6/2007 znajduje się w załącznikach.

11. WARD 2007 Award. W załącznikach do komunikatu znajduje się rejestr stacji, które otrzymują dyplom WARD 2007.  Jest to wspólna akcja PZK i MK QTC.


        Tyle informacji na dzisiaj
       Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK



Załączniki.

Oto najważniejsze tylko tytuły z czerwcowego wydania MK QTC:

10 SP HELL Award
100 lat 500 kHz
100 lat piłkarskiego klubu
3B6DX - Agalega Island
4KP7Z z Azerbejdżanu
500-lecie Choroszczy
7S100ALA i 7S100AL
8N0M100A
ARDF ma już 50 lat
ARI Contest
Beacon na 6 m
Benedykt XVI w Brazylii
BS7H – statystyka i fotoreportaż 
Check log
CQ Contest from HB9CT
CQ-M 2007
Cztery Strony Polski – dyplom 
DL0KQ5KS – wyjątkowy znak
Dni Morza 2007
Do wzięcia 50.000 USD
Dupe
Dyplomy Niezapominajkowe
Dzień Zwycięstwa
EA już na 50 MHz
Ekspedycja do OX
EmCom Party
EME-QSO – nowy rekord
EN62EN z Ukrainy
Europe Day Contest
European Field Day
Eurowizja 2007
Fox Hunter Award
HF750C z Krakowa
Historyczny lot do Irlandii
 IARU HF Championship 2007
IARU Region 1 Field Day 2007
Isla Cabaras
J42 Award
JIDX Contest SSB – wyniki
Jubileusz raciborskiej SG 
K3 - nowość z Elecrafta
Kalendarz zawodów HF i VHF+
Konkurs o Szablę Burmistrza
Korona Gór Polskich – dyplom
Krótkofalowcy na Babiej Górze
Lat Gorzowa Wlkp.
Latarnie morskie – warto czy nie?
Monaco 2007
Na Linii Maginota
Nie bójmy się Cabrillo
North Cook 
Obóz łączności ZHP
Obóz szkoleniowy PZK
PA25UKSMG nie tylko na 50 MHz
Penne Nere Award
Piknik w Lipianach
Początkujący Holendrzy
Podziel się swoją wiedzą
Portuguese Navy Day
Praktyka krótkofalowca wg ON4WW
Program DX ma już 50 lat
QRP Contesting
R6MDIR
RDA Ekspedycja
RDXC 2007 - nieoficjalnie
Regulamin pamiątkowego dyplomu
Regulaminy zawodów HF i VHF+
Rocznica klubu
SN0HQ do boju!
SN1LH z Gąsek i Czołpina
SP Straight Key Contest
SP Straight Key Contest
Special Events
Spotkanie w Jaworznie
Sunrise i Sunset
Super Check Partial
SWL-Pasjonat – poszukiwany
Syros Island
Szaleństwo na czterech skałach
 Tama APRS
TC1919ATA 
TM1VDM
TYA100FB & TC100FB
________________________________________________________
WARD 2007 Award
Dyplom WARD 2007 Award wydany został przez PZK i MK QTC z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca. Można go było zdobyć za 10 dowolnych QSOs / HRDs na HF lub dowolnych 5 QSOs / HRDs na VHF+ przeprowadzonych w dniu 18 kwietnia br. Dyplomy zdobyło 114. następujących krótkofalowców: 4X42238 DE2JOE DE3EAR DE6HSK DE7WEN DF1RK DG1MV DG3YKW DG5YHE DK0SN DK4TNO DL1JGO DL1LAW DL2LUX DL2ROM DL3BJX DL7DG DL7UMW DM3WF DO1CDE G0THY G8KSH HA5CQZ HF40PAZ JA1CKE JA2EPW JF2UPM JH1HTD JO1WZM JQ2GIN M3FIV MX0BCQ/p OE-522 OE-527 OK13453 OK1NZJ OK2ZDL OM7AT ONL3058 PA0ATG PA0DVD PA2CVD PA3CLQ S53EO SM88058 SP0115WB SP1BER SP1FLP SP1KZE SP1RKT SP20534BY SP20610B SP27854BY SP2CMD SP2FAP SP2JMR SP2LNW SP3AMO SP3DQS SP3FTA SP3HTF SP3KRE SP3NK SP3SBY SP3VSE SP4AVG SP4GFG SP4ICD SP4ICP SP4KDX SP4LVK SP4SHD SP4TBM SP5AHY SP5CJQ SP5LP SP5PSL SP5QWJ SP5UAR SP5ZRW SP6AML SP6DVP SP7FP SP8AUP SP8OOB SP8ZV SP9BNM SP9CLU SP9HQJ SP9IWP/9 SP9MRU SP9NWN SP9PGB/9 SP9PRH SP9YGD SQ1EUG SQ1FYX SQ2LID (SN2L) SQ2MSL SQ3LMY SQ5FWD SQ6CNS SQ8LEI SQ9ACK SQ9BDB/9 SQ9BDN SQ9DXT SQ9JXJ SQ9LOJ Guenter Jakob TA7OM UR4EI UR5EQC UY5XE WP3GW.
Przypominamy, że termin nadsyłania zgłoszeń do dyplomu upływa z dniem 15 czerwca br. Regulamin – patrz kwietniowe wydanie MK QTC oraz witryna QTC OnLine: http://qtc.radio.org.pl/pokazartykul.php?articleID=570
_____________________________________________________________
ATRAKCYJNA  WYCIECZKA

NA ŚWIATOWĄ IMPREZĘ KRÓTKOFALOWCÓW I RADIOAMATORÓW „HAM RADIO 2007” w miejscowości Friedrichschafen nad jeziorem Bodeńskim w Bawarii na terenie NIEMIEC w dniach

 Od 21 czerwca do 24 czerwca 2007


   Wyjazd wygodnym autokarem w dniu 21.06 o godz. 08.00. Zbiórka uczestników w Hotelu Miejskim Piekary Śl., ul. Gen. J. Ziętka 60 ( siedziba klubu SP9KRT).

   W programie: udział w imprezie, zwiedzanie stoisk organizacji krótkofalarskich całego świata, stoisk firm produkujących sprzęt radiokomunikacyjny, giełda sprzętowa, zwiedzanie i ewentualny przelot sterowcem ZEPPELIN z pobliskiego lotniska, zwiedzanie okolic nad jeziorem Bodeńskim i Bawarii.

   Dokładnych informacji udziela i zapisy przyjmuje Klub Radiokomunikacji i Telewizji Amatorskiej MDK,  Piekary Śl.,  ul. gen. J. Ziętka 60,  pokój 411.   Telefon 032 768 6267,  komórkowy 0503-343 802, codziennie w godzinach od 16.00 do 22.00. Zgłoszenia i zapisy do dnia 10 czerwca 2007.
  E-mail: sp9krt@o2.pl  Strona internetowa: www.klubsp9krt.piekary.pl

Wycieczka – mini wczasy w Harcerskiej Bazie   Obozowej  „MORENA” w Gdańsku-Wrzeszczu, ul. Jaśkowa Dolina 77.


        Od 23 czerwca do 4 lipca 2007 r.

         W programie pobytu:

          - wycieczki turystyczno-krajoznawcze i wypoczynkowe do:

                GDAŃSK  -  miasto i wycieczka statkiem przybrzeżnym na WESTERPLATTE,
                SOPOT     -   spacer po molo i zwiedzanie miasta, w tym Opery Leśnej,
                GDYNIA  -   zwiedzanie statków zacumowanych przy Wybrzeżu Kościuszkowskim
                                       „Błyskawica” – okręt wojenny i „Dar Pomorza”,
- zwiedzanie Akwarium i Muzeum Oceanografii ,
- wypoczynek na plażach Zaspa, Brzeźno, Jelitkowo, Stogi,
- udział w szkoleniu dla zdobycia licencji amatorskiej radiostacji kat.
I i II oraz świadectwa radiooperatora klasy A, B, C.

Przejazd do Gdańska i z powrotem wygodnym autokarem.
Wyjazd 23 czerwca o godz. 10.00 z przed MDK Piekary, ul. Bytomska 73. Powrót 4 lipca około 23.00 na parking w okolicy UM i MDK.