Krótkofalowcy BIS. Z ostatniej chwili!
Dodane przez SP5ELA dnia 2010-02-14 / 00:31
Komunikat specjalny o satelitarnej emisji programu KRÓTKOFALOWCY BIS z ostatniej chwili !!!

Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl rozpoczyna w tym roku regularne emisje ze studia edukacyjnego TV EDUSAT w dniu 14 lutego 2010 roku o godzinie 21.00 z jakością studyjną w TV SAT na satelitach CANAL + oraz HOBBIRD, platformach cyfrowych i prawie wszystkich sieciach telewizji kablowej w Polsce. Będzie to 30minutowe wydanie.
Specjalną decyzją Zarządu Stacji Satelitarnej EDUSAT, premirowe wydanie programu KRÓTKOFALOWCY BIS, będzie w następnych dniach kilka razy powtórzony o dobrym czasie antenowym.
Godziny powtórek w TV EDUSAT, będą podane w oddzielnych komunikatach ZG PZK, RBI i na stronie www.videoexpres.pl.
W programie między innymi, wystąpienie Prezesa ZG PZK Piotra Skrzypczaka SP2JMR, reportaż z jedynej w Polsce satelitarnej stacji edukacyjnej oraz reportaż z najlepszej w naszym kraju amatorskiej, naziemnej stacji do łączności satelitarnej.
Jest to premierowe 30 minutowe wydanie specjalnego - okolicznościowego programu z okazji 80 lat Polskiego Związku Krótkofalowców.
Program będzie nadawany dwa razy w miesiącu, zawsze w niedzielę o godzinie 21.00. Następna emisja 28 lutego 2010 roku o tej samej porze.
Będzie on równolegle nadawany o tej samej porze z jakością profesjonalną w TV INTERNET na portalu www.videoexpres.pl.
Można go będzie sobie pobrać do tworzenia, własnego archiwum o ludziach amatorskiej anteny w Polsce.
Powiadomcie o tym fakcie wszystkich waszych przyjaciół, bliskich w kraju i za granicą, by już teraz zaczęli śledzić lokalne warunki odbioru, przyjaznej nam stacji satelitarnej.
TV EDUSAT ma zasięg światowy, dociera prawie do wszystkich środowisk polonijnych na świecie.
Po tym komunikacie zamieszczonym w mediach ZG PZK czyli SP0PZK oraz Radiowym Biuletynie Informacyjnym, a także na portalu www.videoexpres.pl warto koniecznie zapoznać się parametrami technicznymi odbioru TV EDUSAT.
Warto te dane zamieścić we wszystkich klubach krótkofalowców i nie tylko.
Powinni się dowiedzieć o naszej pożytecznej działalności równiej nasi sąsiedzi, jak również ludzie życzliwych nam mediów krajowych i polonijnych.
Podaję parametry odbioru TV EDUSAT :
1. Odbiór bezpośredni: Satelita HOT BIRD 9
Pozycja 13 stopni E
Nazwa EDUSAT
Transponder 114
Częstotliwość 10.796 GHz
Polaryzacja V
Symbol Rate 27500
FEC Rate 3/4
PID Video 166
PID Audio 104
PID PCR 166
SID 15707
PID PMT 1007
2. Odbiór poprzez platformy (jeśli ktoś posiada) :
CYFRA + pozycja dekodera 166
"n" pozycja dekodera 153
3. Poprzez sieci kablowe: ok.170 stacji kablowych w całym kraju

Liczę na wymierną współpracę wszystkich zainteresowanych.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR, www.videoexpres.pl

PS Tam gdzie gdzie telewizje kablowe jeszcze nie retransmitują TV EDUSAT (program KRÓTKOFALOWCY BIS) informujcie ich właścicieli, że tę stację można nadawać w sieci za darmo, bez logowania i specjalnych ograniczeń, jak to jest w przypadku wielu stacji komercyjnych !!!