Czwarta edycja polsko-węgierskiej akcji dyplomowej AWARD 1956
Dodane przez SP3JB dnia 2016-06-16 / 11:37
W nawiązaniu do 60. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 celem uczczenia pamięci ofiar i uczestników historycznych wydarzeń na ulicach Poznania, w okresie od 15 do 30 czerwca na pasmach KF krótkofalowcy aglomeracji poznańskiej i Budapesztu będą przyznawać punkty do dyplomu ''AWARD 1956''. Pomysłodawcą organizowanej już po raz czwarty akcji są uczniowie szkół poznańskich, członkowie Szkolnego Klubu Krótkofalowców SP3PGR. W ramach akcji objętej patronatem honorowym Prezydenta Miasta Poznania, Ambasadora Węgier w Warszawie oraz polskich i węgierskich stowarzyszeń kombatanckich krótkofalowcy spod znaku SP3PGR będą pracować pod znakiem okolicznościowym SN60PPC, w nawiązaniu do przypadającej 28 czerwca 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca '56.
Zgodnie z regulaminem akcji punkty do okolicznościowego dyplomu mogą przyznawać oprócz ww. stacji okolicznościowej operatorzy indywidualni oraz stacje klubowe pracujące z terenu aglomeracji poznańskiej (litery PX i PO wg programu dyplomowego PGA) oraz Budapesztu. Łączności z daną stacją w ramach tego programu dyplomowego można powtarzać w kolejnych dniach akcji lub w tym samym dniu innym rodzajem emisji. Za każde QSO/HRD ze stacją okolicznościową SN60PPC uczestnicy akcji otrzymują 20 pkt., ze stacją klubową 10 pkt., a ze stacją indywidualną 5 pkt. Znakomitą okazją do zdobycia punktów do tego dyplomu są również zaplanowane na 25 czerwca, w godzinach od 05:00 do 07:00 UTC Zawody Poznańskie.
Warunkiem uzyskania dyplomu dla stacji polskich i węgierskich jest zebranie minimum 100 punktów (można będzie również zsumować punkty uzyskane w II etapie tej akcji zaplanowanej w okresie od 17 do 25 października 2016 roku), dla stacji z pozostałych krajów europejskich 50 pkt., a dla stacji DX-owych tylko 30 punktów. Stacje, które w ramach akcji przyznają punkty poprzez nawiązanie co najmniej 56 QSO z pozostałymi uczestnikami akcji otrzymają dyplom specjalny Organizatora.
Serdecznie zapraszamy, w miarę posiadanego czasu wolnego do udziału w tej imprezie, szczególnie z uwagi na fakt, że aktywność krótkofalowców w tej imprezie będzie stanowić kolejny przykład działań promujących w eterze pamięć o historycznych wydarzeniach roku 1956, wydarzeń nie tylko jak pokazała historia o charakterze lokalnym ale mających również wpływ na późniejsze zmiany w Polsce i na Węgrzech.
Karta QSL stacji okolicznościowej
Info: Jacek SQ3OPM