PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3633 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 13 maja 2009. [KOREKTA]
Opcje newsa
Komunikaty PZKKomunikat sekretariatu ZG PZK na 13 maja 2009. [korekta]

Witam serdecznie wszystkich odbiorców naszych komunikatów.


1.Spotkanie w Ministerstwie Środowiska. 
Zgodnie z wcześniejszą informacją w dniu 7 maja o godz.11.00 w gmachu M.Ś. odbyło się spotkanie konsultacyjne w sprawie znanych nam projektów rozporządzeń dotyczących także nas krótkofalowców. W czasie ponad dwugodzinnej prowadzonej w bardzo miłej i rzeczowej atmosferze dyskusji nastąpiło znaczne zbliżenie stanowisk prezentowanych przez Ministerstwo oraz PZK. Ministerstwo Środowiska reprezentował Pan Minister Janusz Zaleski Podsekretarz Stanu. Stronę techniczną spotkania procedowała Pani Irena Mazur Dyrektor Departamentu Instrumentów Środowiskowych wraz ze swoimi współpracownikami.  Ze strony PZK uczestniczyli: Witek SP9MRO jako Główny Negocjator wspierany przez Roberta SP6RGB , Dionizego SP6IEQ naszych ekspertów  oraz przez moją osobę czyli Piotra SP2JMR. W spotkaniu uczestniczył także Witold Zakrzewski SP5UHW Wiceprezes  Stowarzyszenia Sympatyków Radia  „Manufaktura” .

 Ustalono, że punkty w których istnieją jeszcze rozbieżności Ministerstwo przeanalizuje i zostaniemy o nich poinformowani . Nie jest wykluczone, że w razie dalszych rozbieżności będzie konieczne kolejne spotkanie. Strony negocjujące uznały spotkanie z bardzo owocne i dobrze rokujące na przyszłość. Ze względu na stosunkowo poufny charakter ustaleń oraz chęć nie wpływania medialnie na Ministerstwo pełny komunikat ukaże się po uzgodnieniu stanowisk, które właśnie jest realizowane. Dziękujemy Koleżankom i kolegom, którzy włączyli się do naszej akcji za wsparcie techniczne, merytoryczne i moralne zespołu negocjacyjnego PZK w tej sprawie bardzo istotnej dla wszystkich krótkofalowców.

W imieniu Prezydium ZG PZK oraz w imieniu wszystkich członków naszej organizacji przekazuję specjalne podziękowania w Dla Witka SP9MRO, Dionizego SP6IEQ i Roberta SP6RGB za ogrom pracy włożony w przygotowanie merytoryczne prowadzonych negocjacji. Wasz wkład jest nie do przecenienia i nie zależnie od ostatecznych wyników konsultacji wiele z opracowanych przez Was materiałów będzie  bardzo przydatnymi w przyszłości.

Piotr SP2JMR.2.Posiedzenie Prezydium ZG PZK . 
W dniu 16.05.09. o godz.13.00 w okolicach Bornego Sulinowa podczas spotkania PG APRS „Tama 2009” odbędzie się kolejne posiedzenie prezydium ZG PZK. Miejsce nie jest przypadkowe. Chcemy  w ten sposób podkreślić ważność działalności Andrzeja SP3LYR na polu rozwoju APRS w SP oraz roli APRS w systemie wczesnego ostrzegania i udziale krótkofalowców w minimalizacji skutków katastrof.
Podczas sobotniego posiedzenia prezydium skoncentruje się na przygotowaniach do Zjazdu Nadzwyczajnego Delegatów PZK, a także zajmie się bieżącymi sprawami, które wpłynęły do prezydium w ostatnim czasie.
Gościem Honorowym Posiedzenia będzie Andrzej Bartosz SP3LYR Prezes PG APRS Klubu Specjalistycznego PZK.
 


3.Start Balonu CP08. 
W dniu 9.maja br. Z polany Różopole w LKPW w Myślęcinku k. Bydgoszczy zgodnie z zapowiedzią wystartował kolejny balon experymentalny stowarzyszenia Copernicus Projekt oznaczony jako CP8. Kapsuły mieściły m. Innymi GPS, nadajnik UKF , licznik Gaigera Mulera oraz nasiona różnych roślin dla zbadania wpływu promieniowania kosmicznego i niskiej temp. na ich zdolność kiełkowania. Balon tym razem wzniósł się na wysokość 26711 m,  a kapsuła została odnaleziona w okolicach Przasnysza. Jak zwykle start balonu zgromadził sporo widzów w tym kilkudziesięciu krótkofalowców głównie z Bydgoszczy i okolic. Loty balonów są ważnym elementem w promowaniu krótkofalarstwa w różnych jego obliczach. Z rejonu startu balonu pracowała stacja okolicznościowa SP0YCP. Więcej informacji na stronie stowarzyszenia.
Nad całością czuwał i licznych wywiadów do mediów udzielał Maciej SP2SGF Prezes stowarzyszenia Copernicus Projekt.4.Posiedzenie Komisji Łączności ZG LOK. 
Warszawa 15.05.2009. Po raz kolejny jako przedstawiciel PZK będę uczestniczył w takim posiedzeniu. To ważny akcent dla dynamicznie rozwijającej się współpracy LOK –PZK. Współpraca ta dotyczy w zasadzie dwóch dziedzin krótkofalarstwa tj ARS oraz HST oraz wspólnie organizowanych i promowanych MP ARKiI. W tym roku wspólnie z LOK w Skierniewicach w dniach 4-5 lipca organizujemy  otwarte mistrzostwa Polski w HST pod nazwą „Puchar Europy”. Podczas narady zostaną dopracowane niektóre aspekty naszej współpracy z trybem wymiany informacji łącznie.5. Award Manager PZK informuje. 
Włodek UR5WCW, Award Manager Ukraińskiego Związku przysłał do mnie czyli Award Managera PZK informację o bieżącym dyplomie wydanym z okazji 64 rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Regulamin będzie na stronie www.awards.pzk.org.pl i na str. www.pzk.org.pl [już powinien być]. Dyplom jest bezpłatny w ramach "Umowy o wymianie dyplomów" między UARL a PZK. Wszelkie zapytania i informacje można uzyskać pod adresem sq7b@pzk.org.pl . Jako Award Manager reaktywuję wymianę dyplomów między naszymi Związkami. Podstawą jest umowa zawarta jeszcze w grudniu 2001 roku, którą podpisał Igor UR5LCV prezes UARL  i Jan SP2BMX wiceprezes ds. sportowych PZK. Jest kilka dyplomów ukraińskich do zdobycia w ramach wymiany, ale obaj Award Menagerowie są w trakcie ustalania szczegółów. Ten wspomniany rocznicowy dyplom jest za QSO od 1 do 15 maja, a szczegóły są już na portalu. Zachęcam zainteresowanych, tym bardziej, że nie trzeba opłat a tym bardziej wysyłania IRC czy USD za granicę. 
Andrzej SQ7B6.Walne Zebranie Świętokrzyskiego OT PZK.
W sobotę dnia 9 maja odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie  OT 03. Został wybrany m. in Zarząd OT ,  a jego prezesem został Kol. Jan Gwizdak SQ7LQJ. Gratulujemy. Więcej informacji po otrzymaniu oficjalnego komunikatu Zarządu OT 03...7.Chełm i Lubelski OT PZK.   Zlot krótkofalowców w Chełmie (OT20)
    W dniu 10 maja 2009 roku w Chełmie odbył się Zlot Krótkofalowców.  Został on zorganizowany  przez  grupę chełmskich  krótkofalowców  działających w Chełmskim Klubie Krótkofalowców, działającym w ramach Lubelskiego Oddziału Terenowego  PZK (OT 20 PZK).
    Przygotowania   trwały  od lutego b.r.; działania koordynował Kol. Wiesław SP8CGE.  Razem z nim działali członkowie Chełmskiego Klubu Krótkofalowców na czele  z Kol. Tomkiem SQ8TWP.   Warto dodać, iż klub ten powstał  pod koniec 2008 roku.  Reaktywowano  radiostację  klubową  o historycznym dziś znaku wywoławczym SP8PRL.   Członkami  ChKK są w większości młodzi  ludzie, którzy niedawno uzyskali pozwolenia radiowe. Są jednak również i osoby z większym doświadczeniem a wśród  nich wspomniany wyżej Wiesław SP8CGE oraz  Kol. Andrzej SP8FNA działacz SP DX Klubu a od niedawna posiadacz Odznaki Honorowej PZK.
    Zlot Krótkofalowców w Chełmie objęła swym patronatem honorowym Prezydent Miasta Chełm – Pani Agata Fisz.  Współorganizatorem był Chełmski Dom Kultury. W organizację zjazdu zaangażowane były liczne służby zabezpieczające  przebieg zjazdu: policja, pogotowie ratunkowe, straż graniczna (Chełm  leży w strefie nadgranicznej  Polski i Unii Europejskiej), państwowa straż pożarna.   Ze strony Urzędu Miasta Chełm w organizacji zlotu  uczestniczyły Wydział Zarządzania Kryzysowego, Chełmski Dom Kultury, Wydział Infrastruktury  Komunalnej. 

    Zlot odbył się w centralnym miejscu Chełma – na Placu Łuczkowskiego. Najbardziej charakterystycznym punktem Zlotu był samochód bojowy Państwowej Straży Pożarnej  z drabiną wysuniętą na wysokość ok. 30 metrów, do której  zamocowane były anteny (dipole)  na pasma KF oraz  vertical  na pasmo 144 MHz. Na zlot przybyło około 60 krótkofalowców, głównie członków Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK.  Przybywali z terenu całego województwa lubelskiego: z okolic Biłgoraja, Kazimierza Dolnego, Włodawy, Świdnika, Lublina  Lubartowa.   Wielu przybyło wraz z osobami towarzyszącymi oraz z dziećmi.  Zainteresowanie zlotem okazywali też  mieszkańcy Chełma, którzy  obserwowali  pracę radiostacji oraz rozmawiali z obecnymi  na placu krótkofalowcami.  Na zlot zostały zaproszone władze Chełma, z których byli obecni:  Roland Kurczewicz – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Chełm,  Pan Józef Kendzierawski – z-ca Dyr. Wydziału Infrastruktury Komunalnej UM Chełm,  Pan Wojciech Gołębski – Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Chełm,  Elżbieta Bajkiewicz – Kaliszczuk – Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki UM Chełm. Ponadto Obecny był Pan Władysław Zwierzchowski – SP8DXO – Dyrektor Delegatury UKE w Lublinie.  Władze naczelne PZK reprezentował Kol. Jan Dąbrowski – SP2JLR – Wice Prezes PZK. 

    Od godz. 9:00 pracowała radiostacja klubowa SP8PRL zarówno na 3,5 MHz jak i na 144 MHz.. Około godz. 10:00 nad Chełmem  wykonał kilka okrążeń samolot Cessna pilotowany przez krótkofalowca  SP8EHT;  w czasie lotu  nawiązano łączności między radiostacją klubową  SP8PRL a samolotem, które były  zaprezentowane przez  system nagłaśniający. 

    O godz. 11:00 rozpoczęła się oficjalna część zlotu.  Przedstawiciel  gospodarzy Zlotu – Wiesław SP8CGE oraz  Jerzy – SP8PHPW   powitali gości przybyłych na Zlot. Oficjalnego otwarcia zlotu dokonał Kol. Janek SP2JLR. Przesłanie do uczestników  Zlotu od Pani Prezydent Agaty Fisz przekazał Pełnomocnik  Prezydenta Miasta – Roland  Kurczewicz.  W kilku krótkich wystąpieniach  zaprezentowano różne aspekty  krótkofalarstwa.  Czym jest krótkofalarstwo – taki był  temat wystąpień Jerzego SP8HPW - Prezesa OT 20.  Janek – SP2JLR Wice Prezes PZK  poinformował zebranych o roli  Polskiego Związku Krótkofalowców.  Władysław Zwierzchowski – SP8DXO – Dyrektor Delegatury UKE w Lublinie przedstawił problem działalności   amatorskiej pod kątem obecnych uwarunkowań prawnych.  Podkreślił, iż z Chełm i okolic wpłynęły nowe wnioski o wydanie pozwoleń radiowych.

    Osobom zasłużonym dla organizacji zlotu i działań organizacyjnych  w środowisku krótkofalowców chełmskich wręczono  dyplomy i wyróżnienia:   W imieniu ZG PZK  kol. Janek SP2JLR przekazał  dla Pani Prezydent  grawerton  z podziękowaniem za objęcie patronatem honorowym zlotu.  Zarząd Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK wyróżnił specjalnymi dyplomami uznania  kolegów Wiesława SP8CGE oraz Tomka SQ8TWP  za ogrom pracy organizacyjnej włożonej w przygotowanie Zlotu.  Ponadto,  dyplomy uznania nadane przez Zarząd OT 20 PZK otrzymali przedstawiciele władz miasta Chełm: Pan  Wojciech Gołębski oraz Pani Elżbieta Bajkiewicz-Kaliszczuk.  Zarząd OT 20 PZK wystosował także pisemne podziękowania różnym służbom za pomoc w organizacji Zlotu i jego bezpieczny przebieg.

    Wyrażamy nadzieję, iż zlot zapoczątkuje regularne spotkania krótkofalowców w Chełmie. Następne już planujemy za rok.

    Informacje o pracy OT20 PZK można znaleźć na stronie oddziałowej www.pzk.lublin.pl . Są tam teksty, komunikaty, galerie zdjęć oraz nagrania komunikatów czwartkowych.  Zapraszamy do odwiedzin strony, zarejestrowania się  i  czynnego uczestnictwa w dyskusjach.   Informacje o działalności krótkofalowców w Chełmie zamieszczane są na stronie    http://kfchelm.pl .
Jerzy SP8HPW Prezes Lubelskiego OTPZK.8.HAMFEST LY -2009
Litewscy krótkofalowcy tradycyjnie spotykają się w plenerze każdego lata.  
Litewski Związek Krótkofalowców  (LRMD) organizuje HAMFEST LY -2009 i uprzejmie zaprasza krótkofalowców ze wszystkich krajów. Pozwala to na spotkanie  z  ponad 300  HAM-siakami w jednym pięknym miejscu
Więcej informacji (obrazy, mapy, etc.): www.lrmd.org/hamfest
Czas
 24-26 lipiec, 2009
Oficjalna inauguracja uroczystości będzie miała miejsce w sobotę o 12.00 południu, ale jak zawsze rozpoczynamy spotkanie w  piątek. Zamknięcie uroczystości  niedziela po południu co  .
 nie oznacza końca spotkania
.Miejsce 
23 ° 8'42"E 54 ° 25'8"N (KO14NK) (20 km od polskiej granicy)
HAMFEST LY -2009 będzie miał miejsce w   "Gintaras", Jurgezeriai, w pobliżu
Kalvarija, 5 km od drogi "Via Baltica", kierunek Vistytis.
Zobacz mapy w www.lrmd.org/hamfest/maps.htm   Jeśli zechcesz przyjaźni litewscy krótkofalowcy zawiozą Cię do Wilna , Kowna , Kłajpedy lub w inne ciekawe miejsca. Uzgodnij to z nami e-mailem
 ly1dl@azzcardfile.net 
 W programie
Konkursy HF, VHF, HST (telegraf), ARDF ( polowanie lisa), koszykówka, ciągnięcie sznura,
rowery, podnoszenie ciężarów, wędkarstwo i inne.  
Sobota po otwarciu.
Giełda przez cały okres trwania spotkania.
Wieczorem – ogniska, fajerwerki, żyją muzyka, taniec, itp..
W sobotę przewidziana jest wycieczka dla pań.
Radiostacja klubowa HF będzie dostępna dla wszystkich pod okolicznościowym znakiemLY2009LRMD przez cały okres hamfestu.
Celowym jest przywiezienie własnych urządzeń i anten na pokaz i pracy w warunkach polowych. Pozwolenia CEPT ważne są na Litwie i możecie pracować pod znakiem LY/ własny znak.
Zakwaterowanie 
Pole namiotowe pomieści Wasze namioty i samochody. Dostępne sanitariaty i kosze na śmieci.
Dostępne też będą 24 pokoje o różnej wielkości , których cena za 2 doby kształtuje się od 8 EURO   w 9-cio osobowym pokoju (54 EURO za cały pokój ) do 30 EURO za dwuosobowy. 
W celu rezerwacji  prosimy o znacznie wcześniejszy kontakt gdyż ilość miejsc  w sezonie letnim jest ograniczona.
W celu rezerwacji skontaktuj się e-mailem z ly3pds@lrmd.lt  lub telefonicznie +370-686-26 926.
Wyżywienie i napoje będzie można nabyć w sklepach w pobliżu hamfestu , będzie można również nabyć gorące posiłki w punktach gastronomicznych.
Z powodu przepisów sanitarnych (zaraz po zakończeniu hamfestu zaczyna się obóz dla dzieci) w tym roku uczestnictwo z psami jest niedozwolone.
Więcej informacji :
www.lrmd.org/hamfest
Rezerwacje, pytania i ogólna informacja dostępna:
LY3PDS op.Edmundas, ly3pds@lrmd.lt , tel.: +370-686-26 926
LY1W op.Dalius, ly1wdalius@gmail.com, tel.: +370-614-81 941
LY2SA Vidmantas +370-699-29 030            
Przetłumaczył i przekazał Jan SP4BY
Ubiegłoroczny HAMFEST w Aukstatvaris   był bardzo udany. Spora grupa SP Hamsów bawiła się wspaniale w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Gospodarze zrobili wszystko by  tak było. TNX dla LY2BAW & ORG.9.TALL SHIPS' RACES Gdynia 2009 on the AIR, Tall Ships’ Races (daw. Operacja Żagiel) to zlot największych żaglowców przeważnie połączony z regatami oraz imprezami okolicznościowymi, organizowany przez Sail Training Association mający propagować ideę wychowania młodzieży na pokładach wielkich żaglowców. Odbywa się od 1938 roku skupiając największe jednostki żaglowe pływające po morza i oceanach.     Nierozerwalnie z Tall Ships’ Races związana jest działalność radioamatorska. Krótkofalowcy z całego świata współpracując z organizatorami zlotów organizują aktywności radiowe przenosząc szczytne idee wychowania morskiego młodzieży na fale eteru. Również polscy radioamatorzy przyczyniają się do kultywowania tych tradycji. W roku 1992 czynna była stacja amatorska o znaku wywoławczym SP0OSG, zaś w roku 2003 stacja o znaku wywoławczym SN0OSG. Obie organizowane przez radioamatorów z Morskiego Klubu Łączności SZKUNER SP2ZIE z Gdyni.
W roku 2009 żaglowce na rozpoczęcie regat Tall Ships’ Races 2009 ponownie zawiną do polskiego portu w dniach 2-5 lipca. Znów kilka tysięcy żagli załopoce w Gdyni. I tym razem polscy radioamatorzy chcą rozwinąć żagle na falach eteru niosąc Kolegom z kraju i zagranicy dobrą nowinę o tej wspaniałej imprezie. Aby uatrakcyjnić tegoroczny zlot żaglowców postanowiliśmy zaprosić wszystkich Kolegów do wspólnej zabawy na falach eteru, dzięki której będzie można lepiej poznać wspaniałe żaglowce oraz nasze piękne miasto. Na stronie klubowej szczegółowe i najbardziej aktualne informacje z tą akcją eterową: www.sp2zie.gd.pl/tsr2009.php
Poniżej prezentujemy regulamin akcji eterowej, w której może wziąć udział każdy amator nadawca lub nasłuchowiec, która pozwoli zdobyć pamiątkowy dyplom, a nawet trofeum Kapitana Fregaty.
Regulamin w załączeniu.

Tyle informacji na dzisiaj .
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZKZałącznik


REGULAMIN „TALL SHIPS' RACES Gdynia 2009 on the AIR”\

1.    Nazwa: Tall Ships' Races Gdynia 2009 on the Air.
2.    Cel: popularyzacja wychowania morskiego  i regat Tall Ships' Races oraz miasta Gdyni.
3.    Organizator: Morski Klub Łączności SZKUNER SP2ZIE przy Akademii Morskiej w Gdyni, Pomorski Oddział Terenowy PZK, Urząd Miasta Gdyni.  Stacja organizatora SN2009TSR.
4.    Patronat: Rektor Akademii Morskiej w Gdyni.
5.    Termin: 1-7.07.2009 roku.
6.    Pasma i emisje: dowolne
7.    Stacje uczestników:

 Lp. Prefix   
 Sufix   
 Uczestnik   
 Imię operatora Ilość masztów Nazwa żaglowca* Kraj
 1 SN09   
 T SP2AVE   
 Zbigniew   
 IV maszty Sedov   
 Rosja
 2 SN09   
 A SP2IST   
 Mieczysław   
 III maszty Estelle   
 
 3 SN09   
 L SP2UUU   
 Krzysztof   
 II maszty Tre Kronor Af Stockholm 
 4 SP09   
 L SP2PMW   
 Klub   
 I maszt Rupel   
 Belgia
        
 5 SN09   
 S SP2UU   
 Krystian   
 I maszt St IV Estonia
 6 SN09   
 H SQ2RH   
 Roman   
 I maszt Astrid   
 Holandia
 7 SN09   
 I SP2IHP   
 Rafał   
 I maszt Etoile Horizon Francja
 8 SN09   
 P SP2AYC   
 Piotr   
 II maszty Georg Stage Dania
 9 SP09   
 S SP2PZH   
 Klub   
 III maszty Statsraad Lehmkuhl Norwegia
        
 10 SN09     R SP2IQW    
 Michał   
 III maszty Brabander
Litwa
 11 SP09     A SP2YRY    
 Klub   
 I maszt Kaliakra   
 Bułgaria
 12 SN09     C SP2QOY    
 Krzysztof   
 II maszty Lord Nelson UK
 13 SN09     E SP2GCE    
 Włodzimierz   
 I maszt Runaway   
 Włochy
 14 SQ09     S SP2YWL   
 Klub   
 IV maszty Alexander von Humboldt Niemcy
        
 15 SN50ZAGLE  SQ5GLB   
 Marek   
 II maszty Spaniel   
 Łotwa
 16 SN2009TSR  SP2ZIE   
 Klub   
 joker   
 Dar Młodzieży Polska


*Ożaglowanie największych żaglowców każdego z uczestniczących krajów nie odpowiada ilości masztów przyjętych w grze.

8.    Zasady:  należy „zatopić” na falach eteru odpowiednią ilość masztów (przeprowadzić łączności ze stacjami oznaczonymi nazwami żaglowców posiadających odpowiednią ilość masztów, przy czym stacja „joker” zastępuje dowolną brakującą liczbę masztów od 1 do 4.
9.    Punktacja: 
I.    Klasa  Fregata / Full-rigged Class
a/ stacje SP – 20 masztów
b/ stacje poza SP – 15 masztów
c/ stacje UKF – 10 masztów
II.    Klasa Brygantyna/ Brigantine Class
a/ stacje SP – 15 masztów
b/ stacje poza SP – 10 masztów
c/ stacje UKF – 8 masztów
III.    Klasa Szkuner / Schooner Class
a/ stacje SP – 10 masztów
b/ stacje poza SP – 8 masztów
c/ stacje UKF – 5 masztów
10.    Dla stacji, które przeprowadzą łączności ze wszystkimi stacjami uczestników kompletując nazwę zlotu składającą się z sufiksów oraz łączność ze stacją organizatora przewidziane jest Trofeum Kapitana Fregaty.
11.    Dyplom jest dostępny dla stacji SWL.
12.    Zgłoszenia wyłącznie w formie elektronicznej do dnia 01.08.2009 roku, na adres mailowy sp2zie@gmail.com
13.    Zgłoszenia winny być zgodne z listą GCR.
14.    Potwierdzenia łączności w formie karty QSL nie są wymagane. Weryfikacja zgłoszeń następuje w oparciu o logi stacji uczestników.
15.    Dyplom jest bezpłatny i wydawany w formie elektronicznej. Dyplom zostanie przesłany na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy najpóźniej w terminie do 31.12.2009 roku.

Zapraszamy do wspólnej zabawy i życzymy zdobycia wszystkich masztów.
za organizatorów
Dariusz SP2HQY

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,217,214 Unikalnych wizyt