PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 31 grudnia 2008
Opcje newsa
Komunikaty PZKSylwestrowy Komunikat Internetowy  sekretariatu ZG PZK na 31 grudnia 2008.

Witam serdecznie w ten Sylwestrowy wieczór ostatni dzień odchodzącego starego roku. Na wstępie składam Serdecznie Życzenia Imieninowe wszystkim Sylwestrom i Mieczysławom, dzisiejszym i jutrzejszym Solenizantom.

A teraz informacje. Niestety znów zaczynam od smutnych:


SQ3GJO s.k.  23 grudnia 2008r. odszedł od nas na zawsze nasz Kolega Antoni Kurek SQ3GJO. Członek klubu SP3KPN, przyjaciel klubu SP3YDE.  Będzie nam Go bardzo brakowało. Odszedł z naszego grona wspaniały człowiek i konstruktor urządzeń radiowych. Pogrzeb odbył się 27 grudnia o godz. 11.00 na cmentarzu św. Piotra w Gnieźnie, przy ul. Kłeckowskiej.
Krzysztof SQ3DZW

SP9BPF s.k. W dniu 30 grudnia 2008 po długiej i ciężkiej chorobie odszedł do krainy  wiecznych DX – ów nasz kolega Marek Rybiański  SP9BPF zapalony  DX –owiec, wieloletni prezes byłego ZOW PZK w Nowym Sączu, były członek ZG PZK,  członek SPDXC, serdeczny przyjaciel. Pogrzeb odbędzie się w sobotę 3 stycznia  o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym przy ulicy Śniadeckich w Nowym Sączu.
 Informację przekazał  Alojzy SP9AJMTeraz przechodzimy do następnych:


1.90 rocznica Powstania Wielkopolskiego.
Zapraszamy do udziału w konkursie krótkofalarskim „W Hołdzie Powstańcom Wielkopolskim”. Konkurs zorganizowany przez Poznański Oddział PZK już trwa. Informacje na naszym portalu po kliknięciu na baner znajdujący się na I miejscu strony głównej www.pzk.org.pl


2.W dniu 18 grudnia 2008 zostało opublikowane
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 5 grudnia 2008 w sprawie pozwoleń dla służby radiokomunikacyjnej  amatorskiej
Dziennik Ustaw nr 223 poz 1472 z 18.12.08.
O podpisaniu powyższego już informowaliśmy.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia czyli od dnia 2 stycznia 2009 roku.
Od tego też dnia można w odpowiednich dla naszego miejsca zamieszkania Delegaturach UKE składać wnioski o wydanie nowego Pozwolenia zgodnie z Rozporządzeniem.
Tekst jest dostępny w dziale "dokumenty specjalne ; Informacje UKE"
info. Piotr SP2JMR


3.Kalendarz Zawodów.
19 grudnia 2008, został opublikowany Kalendarz Zawodów na rok 2009. Pracę nad Kalendarzem trwały od wielu miesięcy. Prace te zostały wykonane przez Zespół ds Contestingu pod przewodnictwem Kazimierza SP2FAX Contest Managera PZK. Członkami Zespołu ds Contestingi są następujący Koledzy: Sylwester SP2FAP, Bogdan SP3IQ, Zygmunt SP5ELA, Janusz SP5JXK, Marek SP7DQR i Krzysztof SP7GIQ.

Wpierw na początku października 2008 po wielu miesiącach prac Zespołu, prezydium ZG PZK przyjęło Regulamin. Termin zgłaszania zawodów był wielokrotnie publikowany, nie mniej jednak w ostatnim dniu zgłaszania zawodów, to jest 30 listopada, Zespół otrzymał bardzo dużo zgłoszeń, co miało swój wpływ na trochę opóźnioną publikację Kalendarza.

W roku Kalendarzu Zawodów 2009, który jest promowany przez Polski Związek Krótkofalowców, jest bardzo dużo pozycji pozycji, chyba jest to rekordowa ilość pozycji w ostatnich kilku latach lub może nawet w całej historii istnienia Kalendarza.

W Kalendarzu zwyczajem ostatnich lat, zwykłą czcionką zostały wpisane Konkursy (nie mylić z zawodami). Są głosy aby w następnych latach, głównie ze względu na ilość pozycji samego Kalendarza Zawodów, konkursy publikować w odrębnym zestawieniu. Być może należałoby rozgraniczyć do odrębnej publikacji również pozycje zawodów KF i UKF. Prosimy o zgłaszanie swych postulatów w sprawach Kalendarza Zawodów kierując na adres mailowy zawody@pzk.org.pl

Good Luck in the Contest !


4. Zadanie zlecone dla SP2PAQ
W dniu 22 grudnia 2008 w siedzibie Urzędu Gminy Białe Błota została podpisana umowa na realizację zadania w zakresie upowszechniania wiedzy na rzecz obronności Państwa. Zadanie było realizowane przez członków Klubu SP2PAQ z jego prezesem Krzysztofem SP2IHI na czele w ciągu czwartego kwartału 2008 roku. Zlecenie tegoż zadania  stało się możliwe dzięki przychylności władz gminy Białe Błota, a w szczególności jej Wójta Pani Katarzyny Kirstein oraz zaangażowania Kol. Krzysztofa SP2IHI. Zadanie polegało m.in. na przeprowadzeniu szeregu prelekcji i szkoleń w zakresie pożądanych zachowań i zapobiegania skutkom sytuacji kryzysowych. Na ten cel klub otrzymał kwotę 2000 zł, która pozwoliła zakupić sprzęt potrzebny do lepszego funkcjonowania radiostacji klubowej w sytuacjach kryzysowych. Wiecej informacji o klubie i zadaniu na stronie www.sp2paq.republika.pl .


5. Świat Radio 1/2009.
Od wczoraj jest rozsyłany Świat Radio 1/09 z KP1/09 + super podarek (kieszonkowy kalendarz radiooperatora na rok 2009). Warto nabyć w kiosku styczniowy ŚR bo gratisowy i jedyny kalendarzyk powinien mieć każdy krótkofalowiec. 
Wszystkiego najlepszego w 2009 roku. Andrzej SP5AHT Redaktor Naczelny ŚR


6. PGA.PGA.PGAC.
Juz pojutrze (!) rozpoczyna sie nasza wspólna akcja dyplomowa z okazji 1. rocznicy programu PGA. Patrz: http://www.skjkc.pl/pga/index.php?go=1years
Bardzo uprzejmie zachęcamy do tzw. wzmożonej aktywności w dniach 1-4 stycznia 2009 r. ponieważ członkowie PGA-C PZK będą - jak sądzimy - pilnie poszukiwani na paśmie.
Ponieważ jest to rocznica programu dyplomowego PGA, zalecamy podawanie skrótu własnego PGA podczas każdej łączności.
Warto też dobrze zaznajomić się z regulaminem, ponieważ podczas QSO można się spodziewać pytań dot. tej akcji. Najlepszym sposobem jest odsyłanie zainteresowanych do portalu PGA gdzie zamieszczony jest regulamin. Jeśli ktoś nie posiada dostępu do Internetu, nasze krótkie wyjaśnienie będzie bardzo mile widziane.
PGA-C PZK liczy 80 członków, a zatem zdobycie naszego pamiątkowego dyplomu dla chętnych nie powinno stanowić problemu.
Wszystkiego najlepszego i do usłyszenia 1-4 stycznia 2009 r.

    Zespół PGA-C PZK
SP2ALT SP2FAP SP5KP SQ9NFI


A teraz, jako, że to „Sylwester” życzę wszystkim odbiorcom niniejszego komunikatu wspaniałej zabawy, szampańskiego humoru i czasu spędzonego w gronie rodziny i przyjaciół. Życzę Wam, aby w chwili powitania Nowego 2009 Roku nie zbrakło przy Was nikogo z pośród tych, których kochacie, szanujecie lub po prostu uważacie za osoby sobie bliskie.
Na Nowy Rok 2009 życzę Wam spełnienia wszystkich marzeń oraz przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności. 


                                         Tyle informacji na dzisiaj !
                        Piotr Skrzypczak SP2JMR prezes PZK       

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,245,699 Unikalnych wizyt