PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat Sekretariatu PZK z dnia 03.01.2007
Opcje newsa
Komunikaty PZKW załączeniu publikujemy treść Komunikatu Sekretariatu ZG PZK z dnia 03 stycznia 2007.
73 Piotr, SP2JMR prezes PZK.

Komunikat sekretariatu ZG PZK na 3 stycznia 2007

Witam wszystkich odbiorców komunikatów w pierwszym w Nowym Roku komunikacie.
Zaczynam niestety od smutnej wiadomości:

SP1RW Silent Key
W dniu 28 grudnia 2006 r. odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów Andrzej Lubelski SP1RW.
Uroczystości pogrzebowe odbyły się w dniu 03 stycznia 2007 r. o godz. 13.00 w kaplicy głównej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.
Odszedł od nas Kolega, który był aktywnym krótkofalowcem na pasmach, brał udział w wyprawach radiowych na polskie wyspy i latarnie morskie.
W latach 2000-2003 pełnił funkcję Prezesa Oddziału Terenowego nr 14 Polskiego Związku Krótkofalowców.
Cześć Jego Pamięci!
Zarząd ZOT PZK


1. Contest-Manager PZK i Zespół ds. Contestingu
W dniu 22 grudnia 2006, prezydium ZG PZK powołało:

1. Contest Managera PZK
2. Zespół ds. Contestingu.

Funkcję Contest Managera pełnić będzie Kazimierz Drzewiecki SP2FAX.
Natomiast do Zespołu ds. Contestingu powołani zostali następujący Koledzy:

- Kazimierz Drzewiecki SP2FAX jako Contest Manager, przewodniczący Zespołu
- Sylwester Jarkiewicz SP2FAP
- Bogdan Machowiak SP3IQ
- Zygmunt Szumski SP5ELA
- Janusz Czerwiński SP5JXK
- Krzysztof Patkowski SP5KP
- Marek Niedzielski SP7DQR

Zespół przyjął do realizacji następujący program działania. Nadrzędnym celem Contest Managera i Zespołu ds. Contestingu jest sformalizowanie zasad zawodów krajowych, poprzez stosowanie w miarę przejrzystych i jednolitych regulaminów oraz upowszechnianie nowoczesnego sposobu rozliczania zawodów przy pomocy specjalistycznego oprogramowania.

Zespół ds. Contestingu z założenia chce wspierać wysiłki organizatorów zawodów krajowych oraz samych zawodników. Contest Manager wraz z Zespołem chcą aby zawody krajowe były dla każdego zawodnika, zwłaszcza z małym stażem, wstępem i podstawą do rozwijania contestingu na arenie międzynarodowej. Natomiast dla zawodników z dużym stażem i dużym doświadczeniem, contesting krajowy mógłby być formą samo-dokształcania, a przede wszystkim przykładem do naśladowania. Zespół spodziewa się z czasem stworzyć lepsze warunki pracy dla Zespołu SN0HQ oraz stacji SP biorących udział w kolejnych edycjach IARU HF World Championship. Zespół chciałby, aby poprzez wspieranie, promowanie i upowszechnianie zawodów krajowych, występował efekt wzrostu naszych polskich wyników na arenie międzynarodowej.

Celem długofalowym Zespołu ds. Contestingu będzie również nakłanianie młodszych stażem operatorów do udziału w zawodach krajowych, co powinno być dobrą formą przygotowywania tych kandydatów do udziału w kolejnych Olimpiadach WRTC.

2. W styczniowym Świecie Radio
Czy warto powołać "Klub Radio Retro" pod auspicjami Świata Radio?
Z zainteresowaniem przeczytałem propozycję Czytelnika ŚR, dotyczącą powołania nieformalnego klubu kolekcjonerów. Propozycja na pierwszy rzut oka wydaje się sympatyczna i pożyteczna. Ale czy rzeczywiście taka jest? Ponieważ sam nie jestem profesjonalnym kolekcjonerem, postanowiłem zapytać o to prawdziwego "zawodowca".

Dobra i zła wiadomość dla krótkofalowców. Polscy krótkofalowcy, a w szczególności słuchacze Komunikatu PZK zapewne wiedzą już sporo o "ustawie środowiskowej" i wysiłkach Związku, mających na celu złagodzenie jej negatywnych skutków w stosunku do krótkofalowców. A jak to wygląda w innych krajach? Udało mi się znaleźć dwie informacje. Jedna z nich to zła, a druga dobra wiadomość dla krótkofalowców.

Specjalnie dla Komunikatu PZK streszczenie wspomnianych informacji zostało podane w formie krótkich wierszyków:

Zła wiadomość:

Wkrótce zostanie w Izraelu
Aktywnych hams-ów niewielu. Na ukaefie i małą mocą. Może niektórzy spróbują nocą robić łączności r30;

Dobra wiadomość:

Kolejny stan U- eS-A. Postępową ustawę ma
Lokalne władze pomagać mają
Krótkofalowcom, co maszty nowe stawiają wysoko

Vy73
Michał Emler SP2SC

3. Portal informacyjny Darka SP6NVK
Przekazuję informację o nowo uruchomionym portalu informacyjnym www.hamatlas.eu.
Jest to serwis zawierający kompletną informację o wszystkich 337 Jednostkach DXCC, ponadto zawiera przeszło 3000 zdjęć oraz ponad 1100 map.
Zajrzałem. Naprawdę warto. Darkowi należą się słowa wielkiego uznania i podziwu za ogromną pracę. Piotr SP2JMR

4. Styczniowe QTC
Styczniowy numer MK QTC przynosi jak zawsze dużą dawkę informacji sportowych. Głownie z dziedziny Contestingu, bo ta dyscyplina cieszy się w Polsce dużym zainteresowaniem. Z satysfakcją więc informujemy o powołaniu Kazimierza Drzewieckiego SP2FAX na Contest Managera PZK i Zespołu ds. Contestingu.
Drugim działem, na który zwracamy uwagę to CQ DX. Oprócz bogatego działu informacyjnego publikujemy krótki poradnik amerykańskiego krótkofalowca pt. rDX-owanier1;, który powstał przy merytorycznej konsultacji znanego polskiego nadawcy r11; Tadeusza, SP7HT. W styczniowym wydaniu MK QTC nie zabrakło również wielu wiadomości krajowych, w tym informacja o rozpoczęciu z dniem 1 stycznia br. programu dyplomowego SESH Award.

5. Skrócony spis treści MK QTC 1/2007
*100 lat skautingu, *100. rocznica transmisji, *Asia-Pacific r11; wyniki, *Bez znaczków skarbowych, *Bydgoszcz-660, *Cabrillo, *Contesting po polsku, *Coś dla ultraukaefowców, *CQ 160m CW Contest r11; wyniki, *CQ 160m SSB Contest r11; wyniki, *CQ WPX SSB Contest r11; wyniki, *DX-owanie r11; poradnik, *Dzień Energetyka r11; wyniki, *Eksperymenty na 500 kHz, *F16 2006 Contest r11; wyniki, *Feld Hell Club, *Holyland Contest r11; wyniki, *Honorowe Krwiodawstwo r11; wyniki, *Inauguracja SP8YZZ, *JIDX Contest r11; wyniki, *Kalendarz zawodów krajowych i międzynarodowych, *Mistrzostwa Polski ARKIr11; regulamin, *Na 136 kHz, *Na QRG 88,7 MHz, *Narciarskie mistrzostwa, *NKP 2006 r11; komentarz, *Nowy przemiennik, *Nowy zwyczaj?, *O Pisankę Wielkanocną r11; wyniki, *Po zawodach, *Podróże SP3CMA, *Pogromcy mitów, *Polacy w CQ 160 M Contest, *Polacy w CQ WPX SSB Contest, *Polny Dzień TUREK 2006 r11; wyniki, *Propagacja międzystrefowa, *Puchar Rady Europy, *Regulaminy zawodów HF i VHF+, *Rekordy na mikrofalach, *Relacja z Lubartowa, *SESH Award, *Sieć PR w Polsce, *SP Activity Contest r11; regulamin, *Spotkanie na Bałtyku, *UARL-Award, *W czasie rzeczywistym, *W hołdzie internowanym, *W USA bez Morser17;a, *WAEDC - wyniki, *Wystąpienie Prezesa PZK, *Zamierzenia SP9KRT, *Zespół ds. Contestingu.
Zachęcamy do lektury, a korzystając z okazji przesyłam życzenia Szczęśliwego Nowego Roku.
73 de Sylwester Jarkiewicz, SP2FAP

6. Krajowe Zawody PSK
Termin: 7.01.2007r.w godzinach: 7.00 do 8.00 z.
Posiedzenie komisji: 13.01.2007r. Raporty: RST/V + nr QSO + Skrót województwa. Np. 599 001 W
Punktacja: 1 pkt za QSO. Mnożnik: liczba zaliczonych województw. Własne województwo zalicza się automatycznie. Wynik końcowy: liczba punktów razy liczba województw. Przy jednakowej liczbie punktów o zajętym miejscu decyduje czas zakończenia QSO.
Wysyłka logów na adres : sp3cug @ wp.pl lub Leszczyński Klub Krótkofalowców skr. poczt. 106 64-100 Leszno. Podsumowanie: odbędzie się w marcu 2007 roku łącznie z obchodami 40 lecia SP3ZAH. Szczegółowe regulaminy (a w tym wzór dziennika) znajdują się na stronach:
http://www. sp3zah.webpark.pl http:// www. pkrvg. org. Regulaminy zamieszczone będą także w prasie i komunikatach krótkofalarskich. Wdzięczni będziemy za rozpropagowanie zawodów w swoim środowisku. r11;organizatorzy.

7. Zamierzenia Klubu SP9KRT w roku 2007
(cześć 1)
Niedziela 7 stycznia 2007 godz. 11:40-11:58 Na częstotliwości 88.7 Mhz i w internecie na stronie www.radiopiekary.pl audycja towarzystwa przyjaciół radia Piekary.

Wtorek 16 stycznia godz. 17:00 Miejski Dom Kultury (po remoncie) Piekary Śląskie ul. Bytomska 73 noworoczne spotkanie opłatkowe członków i sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Radia Piekary i Klubu Radiokomunikacji i Telewizji Amatorskiej SP9KRT w Piekarach Śląskich z udziałem ks. Bronisława Gawrona.
Niedziela 21 stycznia godz. 11:40-11:58 Audycja Górnośląskiego Informatora Krótkofalowców i Radioamatorów na antenie Radia Piekary.
Niedziela 4 lutego godz. 11:40-11:58 Kolejna Audycja Towarzystwa Przyjaciół Radia Piekary.
Niedziela 18 luty godz. 11:40-11:58 Audycja Górnośląskiego Informatora Krótkofalowców i Radioamatorów na antenie Radia Piekary.
Czwartek 22 luty godz. 16:00-21:00 Przyśpieszone szkolenie zainteresowanych pragnących przystąpić do egzaminu państwowego na świadectwo radiooperatorskie klas A,B,C i D. Zajęcia odbywać się będą w siedzibie klubu Hotel Miejski ul. Gen. Jerzego Ziętka 60.
Piątek 23 luty godz. 9:00-21:00 dalszy ciąg przyśpieszonego szkolenia (jak wyżej).
Sobota 24 luty godz. 9:00 sesja egzaminacyjna w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej w Siemianowicach - Bytkowie ul. Wróblewskiego 75.
Niedziela 4 marca godz. 11:40-11:58 Kolejna Audycja Towarzystwa Przyjaciół Radia Piekary.
Niedziela 18 marca godz. 11:40-1:58 Kolejna Audycja Górnośląskiego Informatora Krótkofalowców i Radioamatorów na antenie Radia Piekary.
Niedziela 1 kwietnia 11:40 r11;11:58 Kolejna Audycja Towarzystwa Przyjaciół Radia Piekary.
Niedziela 15 kwietnia 11:40-11:58 Kolejna Audycja Górnośląskiego Informatora Krótkofalowców i Radioamatorów na antenie Radia Piekary.
Środa 18 kwietnia godz. 7:30 Wyjazd z sprzed Hotelu Miejskiego w Piekarach Śląskich na wycieczkę na Międzynarodowe Targi Komunikacji Elektronicznej w Łodzi.
Wtorek 24 kwietnia godz. 8:00 Wyjazd na wycieczkę do Warszawy do dnia 29 kwietnia (według odzielnego programu pobytu)
Niedziela 6 maja godz. 11:40-11:58 Kolejna Audycja Towarzystwa Przyjaciół Radia Piekary.
Czwartek 17 maja godz. 16:00 wyjazd do miasta Laa w Austrii i udział w Europejskim spotkaniu krótkofalowców i radioamatorów połączone z giełdą sprzętową (tzw. Pchlim targiem) i targami sprzętu radiokomunikacyjnego KF i UKF (według oddzielnego programu pobytu). Powrót w niedzielę 20 maja około godz. 20:00.
Niedziela 20 maja 11:40-11:58 Kolejna Audycja Górnośląskiego Informatora Krótkofalowców i Radioamatorów
Niedziela 3 czerwca 11:40-11:58 Kolejna Audycja Towarzystwa Przyjaciół Radia Piekary.
Niedziela 17 czerwca 11:40-11:58 Kolejna Audycja Górnośląskiego Informatora Krótkofalowców i Radioamatorów.
21 czerwca godz. 8:00 wyjazd na wycieczkę do Friedrichshafen nad jeziorem Bodeńskim w Niemczech. Udział w Światowym spotkaniu krótkofalowców i radioamatorów "Ham Radio 2007" (według oddzielnego programu pobytu).
Poniedziałek 25 czerwca godz. 10:00 wyjazd na wycieczkę wraz ze szkoleniem w HBO Morena w Gdańsku-Wrzeszczu (według oddzielnego programu pobytu). Przewidywany powrót 4 lipca 2007 roku.
--
Klub Radiokomunikacji i Telewizji Amatorskiej Miejskiego Domu Kultury w Piekarach Śląskich
skr. poczt. 85, 41-940 Piekary Śląskie
Telefon: 032 288 58 94 wew. 14 lub 0503 343 802
www.klubsp9krt.piekary.pl

8. Strona internetowa PZK
W dotychczasowym kształcie będzie jeszcze przez jakiś czas. Równolegle jest budowany w oparciu o inny system nowy portal. Wszystkich użytkowników naszego portalu przepraszam za zwłokę i proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości. Prawdopodobnie nowy portal będzie uruchomiony w najbliższy weekend.

9. Świat Radio i KP 1/2007
Jak informuje dział prenumeraty Korporacji AVT z przyczyn obiektywnych nakład ŚR i KP przeznaczony dla OT i osób funkcyjnych PZK został dopiero w dniu dzisiejszym wysłany do Bydgoszczy. Redystrybucja odbędzie się więc jutro lub w piątek.

10. PLC znów może zaatakować
W ofercie jednego z największych dostawców sprzętu komputerowego (ACTION-WARSZAWA-ZAMIENIE) znajduje się urządzenie) o charakterystyce podobnej do PLC . Producent to OVISLINK, nazwa SIEOVKOR0009. Może ono służyć do tworzenia tzw. domowych sieci w oparciu o instalację elektryczną. PZK wystosuje pismo do dystrybutora tego urządzenia . Proszę o ewentualne propozycje innych sposobów zmniejszania zainteresowania tym urządzeniem.

Tyle informacji w tym komunikacie.
Kończąc jeszcze raz życzę wszystkim odbiorcom komunikatów i wszystkim krótkofalowcom w SP i po za SP wszelkiej pomyślności w Nowym Roku 2007. Przede wszystkim zdrowia i zadowolenia z uprawiania naszego wyjątkowego hobby- krótkofalarstwa.

Vy 73! Piotr Skrzypczak SP2JMR
prezes PZK
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,250,196 Unikalnych wizyt