PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

Komunikat PZK nr 22/2018 z dnia 30 05.2018
Opcje newsa
Komunikaty PZK K-PZKKOMUNIKAT Polskiego Związku Krótkofalowców
NR 22/2018 z dnia 30 maja 2018 r.


Witamy wszystkich Słuchaczy i Odbiorców naszych cotygodniowych komunikatów. Poniżej informacje i ciekawostki z ostatniego okresu:

1. RODO czyli zmiana w podejściu do danych osobowych

Szanowne Członkinie, Szanowni Członkowie PZK,

W związku z wejściem w życie 25 maja 2018 r. Rozporządzenia UE o Ochronie Danych Osobowych (RODO), pragniemy poinformować Was o wynikających z tego rozporządzenia zasadach obowiązujących na portalu PZK (https://pzk.org.pl) i forum PZK (https://forum.pzk.org.pl ). Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nimi.
Zasady dotyczące przetwarzania danych osobowych użytkowników portalu i forum pzk.org.pl wynikające z Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO.
1. Użytkownik dobrowolnie podaje swoje dane osobowe w celu umożliwienia mu dostępu do portalu PZK i do forum dyskusyjnego forum.pzk.org.pl, tj. jego rejestracji na portalu i forum, udziału w prowadzonych na forum dyskusjach oraz wymiany korespondencji z innymi użytkownikami forum. Minimalna wymagana ilość podawanych danych to nazwa użytkownika (znak wywoławczy) i jego adres e-mail.
2. Dane osobowe użytkownika są przetwarzane przez okres od jego rejestracji na portalu i na forum do usunięcia konta, które może nastąpić na wniosek użytkownika lub w wyniku czynności administracyjnych.
3. Użytkownik ma prawo do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych, żądania od Administratora* dostępu do jego danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych.
4. W sprawach związanych z administrowaniem danymi użytkowników portalu i forum PZK należy kontaktować się przez formularz: https://pzk.org.pl/contact.php (portal PZK), albo wysłać e-maile'a na adres: admin@pzk.org.pl. W przypadku forum PZK adresem kontaktowym jest: sp5ls@pzk.org.pl.

*Administratorem danych jest Polski Związek Krótkofalowców

Z poważaniem
Administracja Portalu i Forum PZK- info. Zygmunt SP5ELA


2. ŁOŚ, ŁOŚ i po ŁOŚ-u

Jak co roku od 12 lat na granicy trzech województw Łódzkiego, Opolskiego i Śląskiego odbyło się największe w SP spotkanie krótkofalowców i radioamatorów czyli ŁOŚ- 2018.
Dopisała zarówno pogoda, frekwencja jak i prelegenci. Pogoda była optymalna czyli ciepło i bez deszczu. Frekwencja: tak jak w ostatnich latach przez obozowisko przewinęło się ponad 1500 ludzi. Dokładnej liczby nikt nie poda ponieważ część odwiedzających nie rejestrowała się, ale takie Ich prawo. Prelegenci spisali się na medal. Wszystkie 7 prezentacji cieszyło się sporym zainteresowaniem, a w namiocie prelekcyjnym przez cały czas przebywało ponad 40 zmieniających się słuchaczy.

ŁOŚ tradycyjnie rozpoczął się od powitania przez prowadzącego Kazika Pokorskiego SP7SZN. Następnie Prezes PZK wręczył Januszowi SP9FIH piękny grawerton otrzymany z ARRL z podziękowaniem za aktywność z Palestyny. Główny organizator Marek SP9UO podziękował Andrzejowi SP5AHT redaktorowi Naczelnemu Świata Radio za relacjonowanie kolejnych odsłon ŁOŚ-a wręczając specjalną statuetkę. Oczywiście jak co roku nie obyło się bez ważnych gości byli nimi Starosta Oleski Pan Stanisław Belka oraz Wójt Gminy Rudniki Pan Andrzej Pyziak, człowiek którego przychylności i operatywności organizatorzy kolejnych ŁOŚ-ów najwięcej zawdzięczają. Nasi goście także zabrali głos i otrzymali okolicznościowe żółte koszulki organizatorów imprezy. Powitaliśmy także gości w osobach kilkuosobowej reprezentacji krótkofalowców z Litwy oraz pojedynczych uczestników z Czech, Słowacji, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii.

Po wstępnej oficjalnej części naszego spotkania głos zabrał Ryszard SP4BBU opowiadając o swoich planach wydawniczych oraz promując swoją najnowszą publikację.
Układ prelekcji był tak dobrany by w różnym czasie umożliwić wszystkim zainteresowanym uczestnictwo. I tak pierwszą była ciekawa, ilustrowana zdjęciami i filmikami relacja z wyprawy DX-owej nas Saint Bartholomy (TO2SP) w wykonaniu Włodka SP6EQZ. Po niej o zawodach krótkofalarskich wg log sp. oraz o wstępnym podsumowaniu tegorocznego SPDX Contestu opowiedział w sposób bardzo dynamiczny Grzegorz Rendchen SP9NJ koordynator ds. sportu PZK.
Z kolei był czas na prezentację odbiornika o konstrukcji modułowej rDosiar1; w wykonaniu Adama SQ5RWQ.
Mnóstwo dyskusji w trakcie i po spowodowała znakomicie przygotowana przez Michała SP5XWM prezesa Ogólnopolskiego Klubu Łączności Kryzysowej PZK prelekcja na tematy związane z łącznością bezpieczeństwa czyli SPEmCom.
Po przerwie głos znów zabrał Adam SQ5RWQ prowadząc 2 kolejne prezentacje na temat syntezy oraz tranzystorowego PA. Organizatorzy odnotowali spore zainteresowanie tematami technicznymi wśród uczestników tegorocznego spotkania. Znajdowało to odzwierciedlenie w niekończących się dyskusjach w czasie i po kolejnych prezentacjach technicznych.
Równolegle Pani Dorota Sobczyk prowadziła zajęcia w tzw. "Module 2". Były one niezwykle interesujące dla dzieci młodszych i starszych. Ten element stanowił swoiste "rnovum" w organizacji ŁOŚ-a.
Jak zwykle na ŁOŚ-u można było mnóstwo rzeczy kupić i sprzedać, to największa giełda krótkofalarska w SP. Ale przede wszystkim ŁOŚ to okazja do wspólnego spędzania czasu, ciekawych dyskusji oraz możliwość spotkania Kolegów niekiedy znanych tylko z eteru.
Więcej informacji i fotoreportaż w Krótkofalowcu Polskim nr 7/2018, oraz w rŚwiecie Radior1;
Informacja przekazana przez naszego patrona medialnego TVP 3 Opole znajduje się pod poniższym linkiem:
https://opole.tvp.pl/37383316/laczy-ich-lacznosc-ogolnopolski-zlot-mikrofalowcow-i-krotkofalowcow

Info. Piotr SP2JMR

3. Dwudziesta łączność ARISS z Polski

W dniu 23 maja 2018 roku naziemna stacja ARISS zlokalizowana w Santa Rosa (Kalifornia, USA) W6SRJ nawiązała połączenie radiowe ze stacją NA1SS na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Operatorami stacji naziemnej w USA byli Tim Bosma W6MU i Don Dalby KE6UAY, a po stronie polskiej w szkole w Poznaniu Leszek Jakubowski SQ3PHA z klubu SP3YOR. Na stacji kosmicznej na pytania uczniów odpowiadał astronauta NASA Ricky Arnold. Podczas połączenia głos astronauty był głośny i wyraźny. Astronauta odpowiedział na wszystkie wcześniej przygotowane 18 pytań, a na końcu łączności pozostał czas na pożegnanie i podziękowania.
Krótkofalarską łączność ARISS poprzedziły działania edukacyjne, w które zaangażowane było środowisko naukowe z Poznania. Wszyscy uczniowie - od zerówki aż do klasy siódmej, pogłębiali swoją wiedzę o kosmosie o pracy astronautów, o ARISS i krótkofalarstwie oraz o tym, na czym ma polegać sama łączność radiowa z ISS. Maluchy z zapartym tchem śledziły też przygody kosmity PAXI (maskotki ESA) jednocześnie ucząc się o kosmosie.
Kosmiczna tematyka królowała na wszystkich zajęciach. Klasy 0-3 uczyły się o fazach księżyca i odtwarzały je używając do tego kakaowych ciastek. Ćwiczyły zręczność, z przejęciem układając puzzle w grubych rękawicach - prawie takich, jakie noszą astronauci. Konstruowały roboty, używając do tego materiałów recyklingowych. Miały też misję specjalną pt. rKosmiczne Biuro Podróżyr1;. Klasy 4-7 realizowały swój własny, "kosmiczny" plan lekcji. Na informatyce dzieci projektowały rakiety w programach graficznych. Na matematyce wyznaczały ciężar i masę na różnych ciałach Układu Słonecznego oraz obliczały, ile będzie kosztował transport jedzenia na ISS. Na języku angielskim pozwały tajniki codziennego życia na pokładzie ISS, oglądając oryginalne filmiki kręcone przez astronautów.
Szkołę odwiedzili pracownicy Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego, którzy poprowadzili warsztaty z programowania łazików marsjańskich oraz szyfrowania. Chętni uczniowie brali ponadto udział w zajęciach dodatkowych, prowadzonych przez naukowców z różnych wydziałów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Politechniki Poznańskiej. Ponadto uczniowie uczestniczyli w kilku misjach Sally Ride Earth Kam - wykonali piękne zdjęcia różnych miejsc na Ziemi, korzystając z aparatu instalowanego na pokładzie ISS. Najpiękniejsze fotografie udało nam się wydrukować i stworzyć z nich wystawę zaprezentowaną w czasie łączności ze stacją kosmiczną. Uczniowie wysłali też swoje imiona na Marsa wraz sondą Insight oraz wysłali pocztówki do Curiosity na Marsie.
Pasjonujące dla uczniów były zajęcia krótkofalarskie, które prowadził Olgierd Pilarczyk SQ3SWF z poznańskiego klubu SP3YOR. Dzieci uczyły się literowania, nadawały i odbierały komunikaty, zgłębiały historie komunikacji, uczyły się o satelitach. Uczestnicy zajęć prowadzili między sobą łączności oraz odbierali obrazy SSTV nadawane z ISS z okazji czterdziestolecia międzynarodowych lotów załogowych w ramach programu Interkosmos. Satelita FUNcube-1 nadawał dla nas pozdrowienia (Greetings, students and teachers at Janusz Kusocinski Primary School No. 71 in Poznan! You rock!). Była to naprawdę świetna zabawa.

Pełny tekst sprawozdania z jubileuszowego kontaktu ARISS z Polski opublikujemy w jednym z numerów "Świata Radio". Nagranie z wydarzenia jest dostępne w Internecie:


Agnieszka Tokarczuk, Armand SP3QFE, Leszek SQ3PHA, Sławek SQ3OOK.

4. O krótkofalarstwie i kosmosie na antenie Radia Poznań

Przy okazji łączności z Poznania, Pan Wojciech Chmielewski - redaktor z Radia Poznań w ramach Trzeciego Milenium w dniu 24 maja 2018 roku zrealizował 35 minutową audycję. Audycja ta została udostępniona pod adresem: http://radiopoznan.fm/audycja/trzecie-millenium_2/trzecie-millenium-24-maja-2018

Sławek SQ3OOK.

5. Prośba o nasłuchy i raporty.

1 czerwca 2018 o 18:00 UTC ma być uruchomiony na kilka przelotów nadajnik HAMTV - po całkowitym restarcie na nowej antenie.
Około 18:40 UTC rozpocznie się przelot z wysoką maksymalną elewacją dla stacji naziemnych z Europy i Polski. Proszę podczas tego przelotu i następnych o nasłuchy na 2395 MHz i raporty. Mogą to być widma pasma, jak i próby zdekodowania DVB-S. Raporty (wraz ze znakiem stacji odbiorczej, lokatorem lokalizacji nasłuchu i imieniem operatora proszę zgłaszać na kontakt(o)sp3qfe.net. Dziękuję.
Nadajnik HamVideo DATV zostanie wyłączony jako element procedury rozłączenia Soyuz i Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Manewr ten zaplanowano na godziny popołudniowe w dniu 2 czerwca 2018.
Armand SP3QFE

6. ZAPROSZENIE dla contest-manów, dx-manów i nie tylko

Andrzej SP9KR pisze: "Po powrocie z Niemiec z WRTC do Krakowa przyjeżdżają ze mną koledzy z USA i będą mieszkali u mnie. Moi goście to:
K1CC - Ryszard
W1UE - Denis. autor popularnej YCCC skrzynki sterującej dla systemu SO2R (lub nawet SO4R), więc jeśli ktoś ma taką, to Denis z pewnością będzie mógł odpowiedzieć na każde pytanie w tym temacie.
W1VE - Gerald (wspaniała historia jego startów w zawodach. Polecam przeczytać jego opis na qrz.com)
K1VR - Fred. Prawnik z wykształcenia. Wspaniały contest operator. To będzie jego druga wizyta u mnie.
NJ1F - XYL - Brian wraz z żoną.
VE4EA + XYL - Cary z żoną Marion. To będzie już ich trzecia wizyta w Krakowie.
Razem stanowimy 8 osobową grupę krótkofalowców gotowych do wymiany doświadczeń oraz dyskusji o naszym pięknym hobby .

W godzinach rannych dnia 21 lipca będziemy zwiedzać Kraków, a potem
Po wycieczce zapraszamy chętnych na spotkanie z nami tego samego dnia to jest w sobotę 21 lipca o godz. 17:00 w restauracji Hawełka przy Rynku Głównym na rogu Św. Anny i Wiślnej.
Chcemy poprostu posiedzieć i pogadać przy piwku.

Zaproszenie drugie.

Zapraszam wszystkich chętnych następnego dnia to jest w niedziele 22 lipca na godz. 18:00 na grilla z nami w mojej posiadłości w Nieporazie, ul. Sąsiedzka 1. Tel 600 414 173
Jeśli chcesz się dołożyć z kiełbaską, karkówką lub z czymkolwiek innym, będzie to mile widziane. Trunki też na własny koszt.
Praca z mej stacji możliwa dla chętnych.

Proszę o zgłoszenia na mój adres mailowy: sp9kr@wp.pl

Żony lub osoby towarzyszące mile widziane.

Pozdrawiam
Andrzej SP9KR"

7. Dni aktywności OT14

Zarząd Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK wraz z klubem SP1PBW w Szczecinie zaprasza do udziału w ,,Dniach Aktywności Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK 2018", które odbędą się od 04.06.2018 godz.00.00.GMT-10.06.2018 godz.23.59 GMT.
Regulamin dostępny na www.sp1pbw/news.php oraz stanowi załącznik do niniejszego Komunikatu PZK

Janusz SP1TMN

8. Z działalności Bydgoskiego Klubu Krótkofalowców

24 maja 2018 w restauracji "Pod Dębem" odbyło się walne zebranie członków Bydgoskiego Klubu Krótkofalowców stowarzyszenie zwykłe połączone z jubileuszem 50-lecia stacji SP2DDX oraz 45-lecia stacji SP2GJI. Po toaście i życzeniach dla jubilatów zarząd Bydgoskiego Klubu Krótkofalowców wyjaśnił zebranym potrzebę rejestracji stowarzyszenia oraz przedstawił korzyści z tego wynikające. Ustalono również, że integralną częścią stowarzyszenia jest Bydgoski Klub Krótkofalowców SP2PBY. Następnym punktem programu było omówienie zakończonej z sukcesem akcji dyplomowej "Memoriał SP2ESH". Komitet organizacyjny tej akcji przedstawił zebranym szczegółowe statystyki oraz złożył podziękowania osobom, które przyczyniły się do sukcesu tego przedsięwzięcia. Po dyskusji zebrani podjęli decyzję o kontynuowaniu tej akcji w przyszłym roku. Bardzo ważnym i uroczystym punktem w programie spotkania zebrania było podpisanie porozumienia o współpracy między Kujawsko-Pomorskim Stowarzyszeniem Krótkofalowców, a Bydgoskim Klubem Krótkofalowców stowarzyszenie zwykłe. Współpraca ta polegać będzie przede wszystkim na rozwijaniu i pogłębianiu zainteresowań związanych z różnymi formami łączności radiowej wśród społeczności lokalnych, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Pod tekstem porozumienia podpisy złożyli prezes K-PSK Zbyszek SQ2ETN oraz prezes BKK Andrzej SP2GJI. Ostatnim oficjalnym punktem spotkania było wręczenie członkom klubu SP2PBY wykonanych dla nich personalizowanych koszulek klubowych. Następnie rozpoczęła się przy bogato zastawionym stole część nieoficjalna obchodu jubileuszu kolegów SP2DDX i SP2GJI.
29.05.2018 w obecności Pana Kierownika Internatu i opiekunów zostały wręczone dzieciom z sekcji młodzieżowej SP2PBY przy Kujawsko-Pomorskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Louisa Brailler17;a w Bydgoszczy koszulki klubowe wykonane na zlecenie Bydgoskiego Klubu Krótkofalowców SP2PBY i opłacone ze środków uzyskanych z OPP. Był to dla naszych podopiecznych prezent z okazji Dnia Dziecka. Podarunek ten okazał się dla dzieciaków miłą niespodzianką i przysporzył im wiele radości. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowych fotografii.
Kompletne statystyki z akcji dyplomowej "Memoriał SP2ESH" oraz galeria zdjęć znajduje się na stronie www.sp2pby.pl

Andrzej SP2GJI

9. Aktywność HF100A z SPFF-0137 i SPFF-1461

W czwartek 31 maja 2018 ok. 18:00 czasu lokalnego na 3,5 ( ew. 7 MHz) Rysiek SP2FAV, Jarek SQ5HNJ i ja SP2SCX/OE1GOA jako HF100A będziemy aktywni z SPFF-0137 (PGA: SW07).
Także w piątek 1 czerwca 2018 r. od ok. 09: 00 czasu lokalnego z SPFF-1461 (PGA: TU05).
QSL via OT16 - biuro QSL PZK.

Grzegorz SP2SCX / OE1GO

Redakcja Komunikatów dziękuje za przekazane materiały: Pani Agnieszce Tokarczuk, Armandowi SP3QFE, Leszkowi SQ3PHA, Sławkowi SQ3OOK, Grzegorzowi SP2SCX / OE1GOA, Zygmuntowi SP4ELA, Januszowi SP1TMN, Andrzejowi SP9KR, Andrzejowi SP2GJI

Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane nie później niż do wtorku, godz. 15:00. Prosimy je nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, sp9mrn@pzk.org.pl, tk-redakcja@pzk.org.pl.

W przypadku przesłania później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień.
Teksty wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być dostarczone przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 15:00.
________________________________________
Uwaga! Dostarczane do publikacji w "Propagacja MK" zdjęcia muszą mieć opisy oraz informację dotyczącą praw autorskich. W przypadku wizerunku osób małoletnich wymagana jest zgoda opiekunów ustawowych. Materiał fotograficzny należy dostarczać w postaci plików graficznych niezależnych od opisu tekstowego (osobne pliki).

Autor przekazując swój materiał do publikacji przenosi na Polski Związek Krótkofalowców (zwanego dalej Wydawcą) prawa autorskie do publikacji utworu w formie pisanej oraz jego rozpowszechniania za pomocą innych mediów, np. takich jak poczta elektroniczna i Internet. Tekstów nadesłanych nie zwracamy. Nadesłanie tekstu nie jest równoznaczne z jego opublikowaniem.
Komunikaty PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM., a materiał w nich zawarty jest wykorzystywany przez redakcje: " Krótkofalowca Polskiego" oraz "Propagacji MK".

Redakcja: Piotr Skrzypczak SP2JMR oraz Jerzy Gomoliszewski SP3SLU także czytający Komunikaty.


Załącznik

Regulamin "Dni Aktywności Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK - 2018"
"Dni Aktywności Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK" to współzawodnictwo stacji należących do Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK polegające na nawiązaniu jak największej ilości łączności ze wszystkimi radiostacjami amatorskimi.
CELE:
1. Aktywizacja krótkofalowców zrzeszonych w Zachodniopomorskim Oddziale Terenowym PZK.
2. Zwiększenie zainteresowania łącznościami ze stacjami Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK.
3. Zwiększenie szansy na uzyskanie potwierdzeń przeprowadzenia łączności z poszczególnych gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego.
4. Propagowanie i wzbudzanie zainteresowania walorami historycznymi i turystycznymi województwa zachodniopomorskiego.

Organizatorzy: ZOT PZK, Wojskowy Klub Krótkofalowców PZK SP1PBW.
Termin: 04.06.2018 godz. 00:00 GMT - 10.06.2018 godz. 23:59 GMT.
Pasma i emisje: zgodnie z warunkami zezwolenia.
Kategorie:
Współzawodnictwo:
A - stacje indywidualne zrzeszone w Zachodniopomorskim Oddziale Terenowym PZK.
B - stacje klubowe obsługiwane przez Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK.
Pozostałe stacje:
C r11; wszyscy licencjonowani krótkofalowcy nie będący członkami Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK (w tym stacje zagraniczne).
Numery kontrolne: dla ułatwienia identyfikacji stacje Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK mogą podawać w łącznościach ze stacjami polskimi oprócz raportu dodatkowo trzy litery rZOTr1; (Zachodniopomorski Oddział Terenowy) np. r59 ZOTr1; lub r599 ZOTr1; (w szczególności sugerujemy to stacjom klubowym, używającym nietypowych znaków oraz stacjom
z numerem okręgu innym niż 1).
Punktacja:
- dla stacji kategorii A i B - każde QSO - 1 pkt.
- dla stacji kategorii C r11; każda stacja ZOT daje 1 pkt (łączności można powtarzać na innym paśmie lub innym rodzajem emisji).
Nagrody:
1. Kategoria A: za uzyskanie pierwszego miejsca nagroda rzeczowa.
2. Kategoria B: za uzyskanie pierwszego miejsca puchar.
3. Wszyscy uczestnicy z kat. A i B otrzymają dyplomy.
4. Kategoria C: warunkiem uzyskania dyplomu jest nawiązanie łączności z minimum 10 stacjami zrzeszonymi w Zachodniopomorskim Oddziale Terenowym PZK.
5. Stacja kategorii C (tylko polska), która uzyska największą ilość punktów za łączności ze stacjami Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK otrzyma nagrodę rzeczową.
Logi: komputerowe wydruki lub kopie dzienników z deklaracją o przeprowadzeniu łączności zgodnie z warunkami zezwolenia oraz własnoręcznym podpisem (dotyczy logów papierowych) należy przesyłać na adres:
Zachodniopomorski Oddział Terenowy PZK
skrytka pocztowa 599
70-952 SZCZECIN-2
z dopiskiem na kopercie "Dni aktywności ZOT".
Elektroniczne wersje logów w preferowanym formacie Cabrillo lub ADIF (dopuszcza się inne formaty np. txt, pdf czy doc oraz przy małej ilości łączności zdjęcia/skany logów papierowych w jpg/png) należy przesyłać na adres:
sp1pbw@wp.pl
Termin nadsyłania dzienników upływa w dniu 30 czerwca 2018 r. (decyduje data stempla pocztowego przy wysyłce logów papierowych).

Uwagi:
1. Obowiązuje wyciąg z logu przesłany na adres organizatorów z wykazem ilości przeprowadzonych łączności. Decyzja komisji współzawodnictwa jest ostateczna. Współzawodnictwo zostanie rozliczone do dnia 31 sierpnia 2018 a wyniki przesłane do opublikowania w periodykach krótkofalarskich oraz umieszczone na stronie ZOT PZK
i www.sp1pbw.pl.
2. Dyplom będzie wysyłany bezpłatnie w formie elektronicznej (pdf lub jpg). Istnieje możliwość uzyskania dyplomu w wersji papierowej po przesłaniu na adres organizatora znaczków pocztowych o wartości 12 zł lub ekwiwalent.
3. Aktualny wykaz stacji Zachodniopomorskiego Oddziału Terenowego PZK można znaleźć na stronie https://pzk.org.pl/osec_pzk.txt - patrz "ODDZIAŁ 14" W przypadku braku w spisie jakiegoś znaku komisja współzawodnictwa rozpatrzy (uwzględni) wnioski lub zapytania.
4. Do współzawodnictwa nie zalicza się łączności przeprowadzonych w zawodach (stacje, które załączą w logu łączności z zawodów nie będą uwzględnione w protokole współzawodnictwa).
5. Warunkiem otrzymania dyplomu przez nasłuchowca (SWL) jest przeprowadzenie nasłuchów minimum 10 stacji zrzeszonych w Zachodniopomorskim Oddziale Terenowym PZK.Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,253,872 Unikalnych wizyt