PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3641 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

SFOTA - PODSUMOWANIE
Opcje newsa
SFOTASFOTA - podsumowanie akcji dyplomowej

Zgodnie z zasadami programu dyplomowego SFOTA (Silesian Fortifications On The Air), opublikowanymi na stronie http://sfota2016.wixsite.com/homepl/, obecna edycja programu trwała trzy miesiące - od 17 września do 18 grudnia 2016 roku. Akcja została zakończona. Nadszedł więc czas krótkiego podsumowania.

Podstawowym celem, jaki przyświecał organizatorom, kiedy przystępowali do tworzenia programu dyplomowego SFOTA, było propagowanie wiedzy historycznej związanej głównie z Obszarem Warownym Śląsk (OWŚ) w kraju i zagranicą, poprzez zachęcanie do zwiedzania obiektów fortecznych oraz poprzez pracę terenową radiostacji amatorskich zainstalowanych w wybranych obiektach wchodzących w skład OWŚ, a także innych ciekawych obiektach związanych z historią Śląska. Obszar Warowny "Śląsk" jest bowiem najcenniejszym zabytkiem architektury fortecznej XX wieku na Śląsku. Unikalność tych fortyfikacji polega na tym, iż na terenie Rzeczypospolitej znajduje się tylko jedna taka linia polskich umocnień. Ta unikalność wynika również z założeń polskiej, przedwojennej szkoły fortecznej nakazujących, w celu lepszego maskowania, dostosować obiekty do otaczającej rzeźby terenu. W efekcie takiego działania każdy schron stanowi samoistne dzieło sztuki fortecznej o niepowtarzalnym kształcie. O takich zabytkach fortyfikacyjnych należy mówić głośno i prezentować je przy każdej okazji. Tym bardziej, że za sprawą Stowarzyszenia "Pro Fortalicium", już wiele z nich odzyskało dawny blask, a intensywne prace renowacyjne trwają przy wielu następnych.

Przyjęta koncepcja w tegorocznej edycji SFOTA zakładała realizację programu w formie konkursu z nagrodami w postaci plakiet dla najlepszych stacji biorących w nim udział oraz dyplomów w formie elektronicznej.

Trochę statystyki.
Ogółem w programie dyplomowym SFOTA udział wzięło 1060 stacji zagranicznych oraz 279 stacji polskich. Nawiązano ze stacjami zagranicznymi 1656 QSO, a ze stacjami polskimi 862 QSO.

Najlepsze stacje.
Nagrody zgodnie z regulaminem otrzymują:
- Best Hunter SFOTA SP2GUC 69 qso /10 obiektów SF/
- Best WW Hunter SFOTA I0KHY 23 qso /9 obiektów SF/
- Wyróżnienie specjalne LY4E jedyna stacja poza SP z 10 obiektami SF

Nagrody zostaną rozesłane nie później niż do końca marca 2016.

Informacje.
Planujemy, że karty QSL potwierdzające nawiązanie łączności w programie SFOTA zostaną rozesłane do końca lutego 2017 r. Dla stacji zagranicznych karty wysłane zostaną za pośrednictwem Biura QSL. Dla stacji polskich karty wysłane zostaną również za pośrednictwem Biura QSL, figurujących w bazie OSEC PZK i obsługiwanych przez CB QSL. Dla pozostałych stacji zainteresowanych naszą kartą QSL - po nadesłaniu koperty zwrotnie zaadresowanej i opłaconej. Kontaktowy adres e-mail: sfota2016@gmail.com.

Nagrody (plakiety) oraz dyplomy w formie elektronicznej dla stacji, które je zdobyły rozesłane zostaną w miarę naszych możliwości jak najszybciej, nie później jednak niż do końca marca 2017 r. Warunkiem jednak będzie dysponowanie adresami e-mail stacji dla których dyplomy mają zostać wysłane. Najlepszym rozwiązaniem jest wysłanie zgłoszenia poprzez stronę internetową http://sfota2016.wixsite.com/homepl/online-log ("zgłaszarka" na dole strony).
Pozostałym stacjom dyplomy zostaną wysłane na adresy e-mail zamieszczone na portalu QRZ.COM - w miarę ich pozyskiwania. Prosimy o potwierdzenie otrzymania e-maila z załączonym plikiem dyplomu.

Reasumując, uważamy, że program dyplomowy SFOTA , promujący Obszar Warowny "Śląsk" w dużej części spełnił swoje zadanie, przekazując jego uczestnikom cząstkę wiedzy historycznej o polskich fortyfikacjach na Śląsku.

Dziękujemy Prezesowi Zarządu Stowarzyszenia Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium" Panu Dariuszowi Pietrusze za okazane wsparcie i pomoc przy realizacji programu SFOTA. Dziękujemy również wszystkim stacjom polskim i zagranicznym, które, poprzez nawiązywanie łączności ze stacjami pracującymi z poszczególnych obiektów fortecznych, brały udział we wspólnej zabawie.

Team SFOTA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,238,724 Unikalnych wizyt