PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3342 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

Podsumowanie akcji 'Grudzień miesiącem YOTA'
Opcje newsa
YOTAPodsumowanie akcji 'Grudzień miesiącem YOTA'

yota
31 grudnia o północy zakończyła się akcja "Grudzień miesiącem YOTA 2015". Czynnych w eterze było 40 stacji, które łącznie wykonały 81517 QSO. Za więcej niż 5 łączności z różnymi stacjami YOTA można otrzymać dyplom - brązowy(5), srebrny(10), złoty(15) lub platynowy(25). Informacje o tym wydarzeniu można uzyskać na stronie akcji: http://www.ham-yota.com/december-yota-month/.
Z każdego kraju w akcji mogły wziąć udział dwie stacje. Jedynym reprezentantem Polski był Ostrowski Klub Krótkofalowców, pracujący pod znakiem okolicznościowym SP3YOTA. Zgodnie z założeniem, w większości QSO operatorami stacji byli młodzi członkowie klubu SP3POW.

Stacja SP3YOTA wykonała 2305 łączności z 59 krajami świata. Pracowaliśmy w modulacji SSB, CW, PSK31,63,125, FSK441, RTTY, SSTV i FM na pasmach od 3,5 do 145 MHz. Nie są to rezultaty na miarę naszych ambicji, ale możliwości. Z powodu umiejscowienia pomieszczenia klubowego w szkole, dostosowujemy się do rytmu pracy tej placówki. Odpada więc praca w nocy i święta. Do tego dochodzi czas poświęcony na naukę szkolną młodzieży i pracę opiekunów. W związku z tym musieliśmy ograniczać aktywność do godzin popołudniowo-wieczornych, lub weekendów. Propagacja niestety też nas nie rozpieszczała, często uniemożliwiając jakiekolwiek łączności w czasie kiedy np. wieczorem mogliśmy być przy radiu.

Na koniec prosimy o stosowanie się do informacji umieszczonych na stronie YOTA lub QRZ.COM dotyczących obrotu kartami QSL. Przypominamy, że naszym QSL managerem jest Brani, OM2FY (qsl@ham-yota.com). Karty QSL za pośrednictwem biura można oczywiście wysyłać, jednak organizatorzy dla ułatwienia pracy przy wysyłce tysięcy kart proszą o zamawianie za darmo na OQRS przez Clublog.
DIRECT QSL - pierwsza karta kosztuje 2,00 s64;. Każde następne QSO kosztuje 0,00 s64;.

Info: Jarek SP3AYA
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,415,559 Unikalnych wizyt