PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3646 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-22. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 3.06.2015
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.jpg

 
KOMUNIKAT NR 22/2015 z dnia 03.06.2015 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1.    ŁOŚ 2015 przeszedł do historii.

Zgodnie z tradycją 9. spotkanie na granicy trzech województw Łódzkiego Opolskiego i Śląskiego przeszło do historii. Na pierwszy rzut oka 9. ŁOŚ nie różnił się zasadniczo od poprzednich, ale to tylko ogólnie. Było to jak zwykle spotkanie o szerokiej tematyce krótkofalarskiej. Była spora giełda, na której można było kupić nieomal wszystko od najnowszych współczesnych TRX-ów oferowanych m.in. przez firmę "AVANTI" aż po zabytkowy sprzęt demobilowy i nie tylko, że o najrozmaitszych podzespołach nie wspomnę.
Otwarcia tegorocznego ŁOŚ-a dokonał o godz. 11.00 Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes PZK. Najważniejszym punktem ceremonii otwarcia było wręczenie nagród w konkursie-zawodach "Radioreaktywacji". Zawody zostały zorganizowane staraniem Pawła SP5STS ducha opiekuńczego i inicjatora akcji "Radiorektywacja" oraz Jerzego Jakubowskiego SP7CBG Prezesa PZK. Laureatem ubiegłorocznej pierwszej edycji zawodów był klub SP3PDK z Rawicza. Nagrodą był TRX ICOM 718 przy którego zakupie wsparcia PZK udzieliła firma "AVANTI". II. nagrodę TRX FM U/V firmy LEIXEN ufundowaną przez członków prezydium ZG PZK otrzymał klub łączności SP5YAM przy LO im Marii Dąbrowskiej w Komorowie. Oba Kluby otrzymały również witraże wykonane przez Pawła SQ5STS. Natomiast w podziękowaniu za aktywność specjalny grawerton otrzymał z rąk Prezesa PZK Paweł SP5STS.
Podczas ceremonii otwarcia grawertonów i podziękowań było więcej. Pisaliśmy o nich w relacji z uroczystości 85 lecia powstania PZK. Otrzymali je Ci Koledzy, których nie było Warszawie 24 lutego w 85. rocznicę powstania PZK.
Niespodzianką od organizatorów ŁOŚ-a okazał się wspaniały zegar słoneczny z inskrypcjami nawiązującymi do 85. rocznicy powstania PZK oraz do organizowanych od prawie dekady ogólnopolskich spotkań krótkofalowców. Wykonali go Marcin SQ9SBF i jego XYL Joanna SO9AHH z klubu SP9KDA. Odsłonięcia jego dokonał Jerzy SP7CBG prezes PZK, a ów zegar był chyba najbardziej obfotografowanym obiektem na ŁOŚ-u.
Jak zwykle na naszym spotkaniu było sporo prelekcji w tym o bardzo obiecującym systemie DMR, o specyfice pracy zespołu SN0HQ, relacja z wyprawy VK9XSP, o zamierzeniach pisarskich i wydawniczych Ryszarda SP4BBU.
Osobnym wydarzeniem był panel dyskusyjny grupy EmCom zorganizowany przez Rafała SQ6IYR EmCom Managera PZK. Odbywał się on w osobnym namiocie w 3. alejce z dala od zgiełku ponad 1500 osobowego spotkania. Trwał ponad 2 godziny i zgromadził ok. 40 osób, głównie młodych krótkofalowców zainteresowanych tym aspektem naszej działalności. Dyskutowaliśmy o możliwości i opcjach przystąpienia do Federacji Stowarzyszeń Proobronnych FOP, o organizacji struktur łączności bezpieczeństwa na terenie SP, o powołaniu ogólnopolskiego klubu EmCom oraz o sprawach procedur i ćwiczeń w łączności bezpieczeństwa. W trakcie spotkania ustalono, że kolejny panel o tej tematyce odbędzie się podczas Zjazdu Technicznego w Burzeninie w I. weekend września.
Podczas spotkania można było zapoznać się ze współczesnymi środkami łączności dzięki przychylności Pana pułkownika Wiesława Kukuły dowódcy jednostki wojskowej komandosów w Lublińcu.
Ośrodkiem dowodzenia tegorocznego spotkania zarządzał zespół klubu SP7KED z Wielunia.
Szczególne podziękowania należą się Kazimierzowi SP7SZN, Włodkowi SQ7CGN, oraz Zdzisławowi SQ6IUF, Michałowi SQ9CYD i Markowi SP9UO z SP9KDA, który czuwał nad całością i sprawnym przebiegiem tej ogromnej imprezy.

Całość była filmowana i nagrywana przez Jurka SP5BLD Redaktora Naczelnego RBI.
Na stronie Radiowego Biuletynu Informacyjnego i Telewizji Internetowej Krótkofalowców został zamieszczony link do reportaż filmowego pt."ŁOŚ - IX Spotkanie na granicy SP6, SP7 i SP9, Jaworzno 2015".
https://www.youtube.com/watch?v=oxlx5GezbwI&feature=youtu.be
Fotoreportaż z tegorocznej edycji ŁOŚ-a opublikujemy w najbliższym numerze "Krótkofalowca Polskiego".

Piotr SP2JMR

2.    XVI Młodzieżowe Mistrzostwa ARDF I Regionu IARU.

Od czwartku 4 czerwca w okolicach Zamościa odbędą się XVI EYAC R1 IARU.
Otwarcie odbędzie się 4. 06. br. o godz. 19.30 na rynku miasta Zamościa i dokona go Jerzy Jakubowski SP7CBG prezes PZK.
Weźmie w nich udział ok. 90. zawodników z 11 krajów.
Mistrzostwa odbywają się pod patronatem honorowym Pana Macieja Jankowskiego podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Komitet honorowy mistrzostw tworzą:
1.    Panayot Danev LZ1US - b. Członek Komitetu Wykonawczego 1. Regionu Międzynarodowego Związku Radioamatorskiego (R1 IARU)
2.    Ryszard Gliwiński Wójt Gminy Zamość
3.    Grzegorz Jarząbek Prezes Ligi Obrony Kraju
4.    Zbigniew Mądrzyński Prezes Polskiego Związku Radioorientacji Sportowej.

Piotr SP2JMR

3.    SP9KDU Tarnowskie Góry - stacja okolicznościowa 3Z14KBS.
W ubiegłym miesiącu z SP9KDU Klubu Łączności Ligi Obrony Kraju w Tarnowskich Górach pracowała stacja okolicznościowa 3Z14KBS.
Ten znak okolicznościowy wiązał się z organizacją właśnie na Śląsku XIV kongresu Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich Rzeczypospolitej Polskiej.
Historia Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP zaczęła się w 1922 r., czyli 93 lata temu, zaś IV kongres tej organizacji miał miejsce w 1932 r. w Katowicach. Dopiero po osiemdziesięciu trzech latach to najważniejsze polskie święto brackie odbyło się po raz drugi na Śląsku.
Przygotowanie 14. edycji kongresu powierzono Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Tarnowskich Górach, którego tradycje sięgają 1780 r. Wielu z nas krótkofalowców jest członkami bractw kurkowych.
Stąd pomysł rozpropagowania tej imprezy w eterze poprzez bardzo aktywną pracę radiostacji okolicznościowej SN14KBS. Członkami Bractw Kurkowych w SP9 m.in. są Leszek SP9WZR Bractwo Kurkowe Tarnowskie Góry, Jacek SP9 3948 KA Strzelmistrz Okręgu Śląskiego, Adam „kociołek” SQ9CNK Bractwo Kurkowe Zabrze, Henryk SP9FHZ oraz Roman SP9RVP Bractwo Kurkowe Pszczyna.

Informacje o pracy stacji okolicznościowej 3Z14KBS Klubu LOK SP9KDU w Tarnowskich Górach, która pracowała w dniach od 11 do 30 kwietnia 2015 r. przekazał Robert SQ9FMU. Operatorzy (kolejność alfabetyczna wg znaków): SP9AVZ – Henryk, SP9WZR – Leszek, SQ9FMU – Robert, SQ9GAH – Monika. Gościnne QSO wykonał Hetman Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Tarnowskich Górach dr Andrzej Janicki. Wykonano 2012 QSO ze 102 krajami wg listy DXCC.
QSO wykonywano emisjami: SSB (35,2%), CW (33,9%), PSK-31 (20,4%), RTTY (10,1%) oraz FM (0,4%).
QSL do stacji polskich zostały wysłane wg bazy OSEC na dzień 30 kwietnia. Karty dla stacji z SP9 wysłano przez Managera SP9, dla pozostałych okręgów oraz dla stacji zagranicznych poprzez CB QSL.
Kompletny log stacji okolicznościowej 3Z14KBS zamieszczono na stronie internetowej HamQTH oraz ClubLog, tam można sprawdzić swoje QSO, oczywiście bez podglądu dnia i czasu wykonanego QSO.

Z najciekawszych stacji:
- Nowa Zelandia ZL100ANZAC - stacja okolicznościowa dla uczczenia setnej rocznicy desantu w czasie I wojny światowej żołnierzy z Nowej Zelandii i Australii w zatoce Anzacs Cove w Turcji 25 kwietnia 1915 ( http://pl.wikipedia.org/wiki/Zatoka_Anzac), 
- Chiny BI4WTTC - stacja okolicznościowa z okazji Mistrzostw Świata w tenisie stołowym w Suzhou (Chiny), 
- Francja TM0GA - stacja okolicznościowa dla upamiętnienia 100 rocznicy ludobójstwa Ormian w Turcji, 
- Francja TM90WARD - stacja okolicznościowa z okazji Światowego Dnia Krótkofalowca (World Amateur Radio Day), 
- Anglia GB3RS - stacja RSGB National Radio Centre Bletchley Park - Bletchley Park – posiadłość w Anglii, położona około 80 km na północny zachód od Londynu. Podczas II wojny światowej była siedzibą zespołu brytyjskich kryptologów, należących do Rządowej Szkoły Kodów i Szyfrów (Government Code and Cypher School), później znanej jako Rządowa Centrala Łączności (Government Communications Headquarters), zajmowano się tam odczytywaniem szyfrogramów powstających na niemieckiej Enigmie,   
- stacje okolicznościowe z okazji 90 rocznicy IARU z Urugwaju, Brazylii, Kuwejtu, Polski, Hiszpanii, Niemiec, Rosji, Danii, Szwecji, Bułgarii, Holandii, Rumunii, Luksemburga, Irlandii, 
Zdobyto 2 dyplomy rosyjskie "120 Years of Radio" (CW i MIXED). 
Uzyskano certyfikat udziału w polskich zawodach "WARD Contest" oraz "Urodziny Miasta Bydgoszczy". 

3Z14KBS (QSL via SP9KDU) (activity 11 - 30 April 2015)
Log and information sent or received QSL: http://www.hamqth.com/3z14kbs
Log: https://secure.clublog.org/logsearch.php
INFO.

 
Od prawej: Robert SQ9FMU, Henryk SP9FHZ, Hetman Andrzej Janicki, Henryk SP9AVZ, Monika SQ9GAH, Leszek SP9WZR, Jacek SP9 3948KA Strzelmistrz

Hetman Janicki na stacji okolicznościowej podczas Kongresu.

Opracował: Henryk SP9FHZ

4.    Regionalne spotkanie krótkofalowców w Bachorzu.
 Ponieważ komentarze po zeszłorocznym spotkaniu w Krojantach były bardzo dla organizatorów pochlebne, postanowiono na spotkaniu podsumowującym w październiku 2014 r., by spotkanie powtórzyć. Po pierwsze, ustaliliśmy nowy termin. Po drugie, wychodząc z założenia, że kierowca też człowiek, pewnie też chciałby napić się piwa, a nie tylko patrzyć, jak piją piwo ci, których przywiózł, postanowiliśmy zrobić spotkanie dwudniowe z odpłatnością za noclegi. Jeżeli ktoś chce przyjechać na jeden dzień, bez noclegu – też oczywiście może! Dla przypomnienia organizatorami są OT04, OT09, OT16, OT22, OT23 i OT26.
     Koordynatorem przygotowań jest SP2LQP wespół z SP2ALT i z nami można się kontaktować: sp2alt@gmail.com, sp2lqp@gmail.com
   W związku z decyzją o dwudniowym spotkaniu odbędzie się ono w ośrodku wypoczynkowym „Natura” w Bachorzu. Oficjalnie spotykamy się w sobotę i niedzielę 20-21 czerwca 2015 r. Jednak dla zainteresowanych jest możliwość przyjazdu już w piątek w godzinach popołudniowych.
   Co do programu spotkania, to zaczniemy oficjalnie o 1000. W programie sobotnim będą dwa bloki, nazwijmy to ogólnie z prelekcjami. Pierwszy skończy się o 1400, drugi 1530 – 1800. O 2100 zapłonie ognisko z XXX*. W niedzielę od 1030 do 1400 trzeci, ostatni blok z prelekcjami.
Pełna informacja znajduje się pod poniższym linkiem: http://sp2lqp.pl/msk2/index_msk2015.html
Piotr SP2LQP oraz Wojtek SP2ALT

5.    Lednica 2015.
Członkowie zaprzyjaźnionych klubów z woj. kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego wraz przyjaciółmi i sympatykami kolejny raz spotykają się nad Jez. Lednica w ramach  DNI AKTYWNOŚCI LEDNICA 2015.
Zapraszamy do spotkań w eterze w dniach 5-7.06.2015 r. oraz 12-14.06.2015 r.
Będziemy aktywni z Lednickiego Parku Krajobrazowego oraz być może z zamku na Ostrowie Lednickim.
Załączam regulamin do odczytania w czasie komunikatów.
Info podane również na jako news: DNI AKTYWNOŚCI "LEDNICA '2015" na strony https://pzk.org.pl/ oraz http://spff.eham.pl/.

W tym roku musieliśmy podzielić DA "Lednica '2015" na 2 tury ze wzgl. logistycznych - szczegóły w regulaminie.

W komunikacie proszę zwrócić uwagę na fakt, że  DYPLOM wydaje się być bardzo trudnym do zdobycia trofeum.
Jak do tej pory tylko 6 krótkofalowcom (w tym tylko 3 z POLSKI) wydano DYPLOMY!!!

http://spff.eham.pl/
--
Vy 73 & CZUWAJ! Zespół SP2ZAO

6.    Akcja dyplomowa ENIGMA w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej. Szkolny Klub Krótkofalowców SP3PGR z Poznania jest organizatorem w okresie od 1 do 19 czerwca 2015 roku akcji dyplomowej "ENIGMA", w nawiązaniu do tegorocznych obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, ku pamięci polskich kryptologów Jerzego Różyckiego, Mariana Rejewskiego i Henryka Zygalskiego oraz ich współpracowników, którzy łamiąc szyfry Enigmy zdaniem wielu historyków przyczynili się do sukcesów aliantów na frontach i szybszego zakończenia wojny. Pomysłodawcą akcji są poznańscy twórcy internetowej gry kryptologicznej ŁAMACZE SZYFRÓW, dostępnej pod adresem http://lamaczeszyfrow.pl, a w wersji anglojęzycznej pod adresem http://codebreakers.eu.

Stacjami przyznającymi punkty do dyplomu są: SNØENIGMA (15 pkt.), SP3ZAT, SP3POZ, SP9KJU (po 10 pkt.), SP3DDP, SP3OL, SP3HUO, SP3WXI, SQ3OPM, SP9MDY (po 5 pkt.). Warunkiem otrzymania dyplomu jest nawiązanie co najmniej jednego QSO/HRD ze stacją okolicznościową SNØENIGMA oraz uzyskanie poniższych progów punktowych:
-  dla stacji polskich co najmniej 70 pkt.,
-  dla stacji spoza Polski co najmniej 50 pkt.,
-  dla stacji DX co najmniej 30 pkt.
Łączności (nasłuchy) ze stacjami przyznającymi punkty można powtarzać w kolejnych dniach akcji lub w danym dniu na innym paśmie lub inną emisją. Dostępne są pasma KF i emisje CW, SSB i DIGI. Zgłoszenia na dyplom wydawany w postaci elektronicznej wraz z wykazem wymaganych łączności należy wysłać na adres e-mailowy klubu: sp3pgr@wp.pl w terminie do końca czerwca 2015. 
Niniejszy regulamin akcji dostępny jest na stronie http://qrz.com/db/sp3pgr. Na stronie tej prezentowany będzie także wzór okolicznościowej karty QSL oraz samego dyplomu.
W imieniu klubu SP3PGR serdecznie zapraszam do spotkań w eterze życząc spełnienia warunków otrzymania tego dyplomu
Jacek SQ3OPM
 
Pozdrawiam
Jacek SQ3OPM

7.    5. Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce.
W dniu 17 października br. już po raz piąty odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Uczestników i Sympatyków Programu ARISS w Polsce. Po raz drugi z rzędu miejscem spotkania będzie Ostrów Wielkopolski.

Konferencja jest adresowana do wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem satelitarnej radiokomunikacji amatorskiej na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ang. International Space Station - ISS) dla potrzeb edukacji i społeczeństwa. Chcemy pokazać, że amatorska łączność radiowa z astronautą przebywającym w kosmosie na pokładzie ISS może stymulować nauczycieli i uczniów do pogłębiania wiedzy na temat eksploracji kosmosu oraz z przedmiotów politechnicznych (STEM). Uczniowie podczas przygotowań do tej łączności mają możliwość obcowania z najnowszymi technikami radiokomunikacyjnymi i problemami z tym związanymi. Mają możliwość poznać życie w przestrzeni kosmicznej oraz zadania związane z istnieniem ISS. Bezpośrednia rozmowa z astronautą będącym w kosmosie to dla młodych ludzi przygoda, która z pewnością zostanie zapamiętana na całe życie.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane kosmosem oraz technologiami wykorzystywanymi w eksploracji kosmosu. Wszystkich tych, którzy chcieliby wesprzeć działania szkół w zakresie przygotowania łączności z astronautą. W szczególności liczymy na obecność dyrektorów szkół i nauczycieli oraz uczniów, którzy chcieliby wziąć udział w takim programie. Oczekujemy również na przybycie krótkofalowców zainteresowanych pomocą w zorganizowaniu takiej łączności.
Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania bieżącej działalności wolontariuszy, ze świata i z Polski, działających na rzecz ARISS. Omówione zostaną również projekty i programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w których uczestnictwo pomoże rozwinąć zainteresowania uczniów, poszerzyć ich wiedzę oraz zagwarantuje świetną zabawę. Zapraszamy Koleżanki i Kolegów do zgłaszania własnych propozycji referatów i wystąpień na konferencję.

Tegoroczną konferencję honorowym patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty - Pani Elżbieta Walkowiak oraz Starosta Ostrowski - pan Paweł Rajski. Wsparcia organizacyjnego udziela m. in. ARISS Europa. Honorowym przewodniczącym konferencji został Pan Gaston Bertels, ON4WF - Przewodniczący ARISS region Europa.
Konferencja jest oficjalnym wydarzeniem w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przestrzeni Kosmicznej (World Space Week 2015).
ARISS to międzynarodowa grupa robocza, non-profit, która koordynuje i realizuje zadania pozwalające umieścić w przestrzeni kosmicznej, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, radioamatorskie stacje nadawczo-odbiorcze m.in. do łączności głosowych, cyfrowych i telewizyjnych.
Program ARISS jest realizowany przez partnerów z agencji kosmicznych:
- Narodowa Agencja Aeronautyki i Kosmosu - NASA z USA,
- Federalna Agencja Kosmiczna - Roskosmos z Rosji,
- Europejska Agencja Kosmiczna - ESA,
- Narodowe Centrum Badania Kosmosu - CNES z Francji,
- Japońska Agencja Odkrywania Przestrzeni Kosmicznej - JAXA,
- Kanadyjska Agencja Kosmiczna - CSA,
we współpracy z Radioamatorską Korporacją Satelitarną AMSAT i organizacjami krótkofalowców zrzeszonymi w Międzynarodowej Unii Radioamatorskiej - IARU, w tym Polski Związek Krótkofalowców - PZK.
Prosimy o rozpowszechnienie tej informacji wśród nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Szkolny kontakt ARISS jest wspaniałą okazją, przede wszystkim dla uczniów, ale nie tylko, na zapoznanie się z tematyką związaną z krótkofalarstwem, technologiami kosmicznymi, a także samą astronautyką i ogólnie pojętą wiedzą o kosmosie.
Strona internetowa konferencji: http://ariss.pzk.org.pl

Armand SP3QFE i Sławek SQ3OOK

8.    Spotkanie krótkofalowców w poznańskim klubie Korona.
W najbliższą niedzielę 7 czerwca Zarząd Oddziału Poznańskiego Polskiego Związku Krótkofalowców organizuje na terenie Osiedlowego Klubu Seniora "Korona" na Osiedlu Bolesława Śmiałego, pawilon 104 w Poznaniu integracyjne spotkanie koleżeńskie członków Oddziału Poznańskiego (OT-08) PZK oraz krótkofalowców i sympatyków niezrzeszonych naszego hobby z Poznania, Wielkopolski, a także osób będących przejazdem w Poznaniu. Podczas spotkania funkcjonować będzie również mini giełda sprzętu krótkofalarskiego, w ramach której chętni będą mogli pozyskać nowy sprzęt lub zbyć zbędne im już wyposażenie. Program spotkania jest otwarty, a wstęp wolny. Początek godzina 11:00. Serdecznie zapraszamy!

W imieniu Zarządu OT-08 PZK
Jacek SQ3OPM

9.    Sekretariat ZG PZK w dniach 4-8.06. br. Nieczynny.
Ze względu na organizowane przez PZK XVI Młodzieżowe Mistrzostwa ARDF R1 IARU sekretariat ZG PZK będzie nieczynny w dniach od 4-8 czerwca włacznie. Jestem dostępny w pilnych sprawach pod telefonem 602-248-182 lub 784-479-407.
Piotr SP2JMR

Leszek BOHL -  ex SP2LUK i SQ2CW S.K.
Leszek BOHL, ex SP2LUK i SQ2CW zmarł podczas ewakuacji z tonącego na Bałtyku jachtu „DOWN NORTH” wyruszającego na arktyczną wyprawę na Spitsbergen.
Niepełnosprawny, poruszający się o kulach i na wózku inwalidzkim, uczestnik wielu maratonów i wypraw turystycznych, korespondent „National Geographic”, były krótkofalowiec odszedł od nas podczas realizacji swojego kolejnego marzenia.
Jako krótkofalowiec był początkowo aktywny na pasmach  HF, później w pasmach centymetrowych.  Był członkiem Polskiego Związku Krótkofalowców, Oddziału w Toruniu i Toruńskiego Klubu Krótkofalowców.
Cześć Jego Pamięci.
Krótkofalowcy z Torunia.

SP2DWA  S.K.
W dniu 2 czerwca br. zmarł nasz serdeczny Kolega, przyjaciel i krótkofalowiec Jerzy WNUCZYŃSKI  SP2DWA. Jurek położył duże zasługi dla rozwoju krótkofalarstwa na ziemi toruńskiej i wąbrzeskiej. Znakomity telegrafista, przyjaciel i wyśmienity towarzysz wypraw krótkofalarskich. Świetny organizator, wieloletni prezes i operator Wąbrzeskiego Klubu Krótkofalowców SP2PWO w Wąbrzeźnie.
Będzie Nam Ciebie Jurku brakowało na spotkaniach i w eterze.

Zarząd Toruńskiego Oddziału PZK OT 26 w Toruniu.

SP2ADH S.K.
Kol. Zygmunt Zarówny SP2ADH zmarł nagle 31 maja br. Członek PZK w OT 09. Dobry kolega, długoletni pracownik Instytutu Elektrotechniki  w Gdańsku.

Pogrzeb odbędzie się 5 czerwca o godz. 12.30 w Sopocie przy ul. Malczewskiego.
Cześć Jego pamięci!

Lech SP2HNF

TNX TNX TNX!
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje:
Henrykowi SP9FHZ, Wojtkowi SP2ALT, Piotrowi SP2LQP, teamowi SP2ZAO, Sławkowi SQ3OOK, Armandowi SP3QFE, Jackowi SQ3OPM.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku, godz. 21:00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej, czyli do poniedziałku, godz. 21:00. Redakcja komunikatów: Piotr SP2JMR i Zygmunt SP5ELA. Komunikaty sekretariatu ZG PZK są nadawane w każdą środę o godzinie 18:00 czasu lokalnego na częstotliwości 3702,5 KHz +/- QRM.

news: ikona_pdf.gif Komunikaty KS 2015

Załącznik nr 1.

Regulamin  Dni Aktywności „Lednica 2015”

1. ORGANIZATOR: Harcerski Klub Łączności „Dromader” z Bydgoszczy - SP2ZAO

2. CEL:     Popularyzacja rejonu Jez. Lednickiego jako kolebki polskiej państwowości , propagowanie krótkofalarstwa
w społeczeństwie, a w szczególności aspektów pracy z terenowych QTH (parki, zamki i inne ciekawe miejsca
lub zdarzenia), oraz integracja środowisk krótkofalarsko-harcerskich z woj.wielkopolskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

SPFF: Lednicki Park Krajobrazowy SPFF-058
QTH: IMIOŁKI  - Gmina KISZKOWO - GZ04
QTH: WALISZEWO - Gmina KŁECKO- GZ05
 
3. TERMIN(Y):  I TURA: 5-7.06.2015 oraz  II TURA : 12-14.06.2015
 
4. PASMA/EMISJE: PREFEROWANE : 80m, 40m i 20m zgodnie z BAND PLANEM , a pozostałe pasma amatorskie
KF oraz UKF   w zależności od aktualnych warunków propagacyjnych.  PREFEROWANA EMISJA - SSB

5. UCZESTNICY: Wszystkie amatorskie stacje amatorskie (nadawcze i nasłuchowe)  - krajowe i zagraniczne.

6. CERTYFIKAT / DYPLOM:

Do DYPLOMU lub CERTYFIKATU zalicza się tylko jedno QSO ze znakiem z listy stacji ORGANIZATORA niezależnie od pasm, emisji i ilości QSO z tym znakiem.

PUNKTACJA
Stacje Organizatora pracujące w czasie Dni Aktywności „Lednica 2015” do Certyfikatu/Dyplomu przydzielają po:
 
- Stacja okolicznościowa SN0LED ............................................... - 3 punkty,
- Klubowe Stacje Organizatora:  SP2ZCI, SP2ZAO, SP3ZAT ….. - 2 punkty,
- INDYWIDUALNE *) Stacje Organizatora …................................ - 1 punkt .
 
*) Listę WSZYSTKICH Stacji Organizatora pracujących w  Dniach Aktywności „Lednica 2015” zamieszczono na www.qrz.com/db/sp2zao

CERTYFIKAT ELEKTRONICZNY – WARUNKI ZDOBYCIA
Każda POLSKA stacja nadawcza lub nasłuchowa, która zgromadzi co najmniej 10 punktów za QSO/SWL
w Dniach Aktywności „Lednica 2015”  i nadeśle zgłoszenie w terminie do 20.06.2015 otrzyma Certyfikat Elektroniczny DA „Lednica 2015”  w formacie PDF .
1.    Other FOREGIN station 6 points to Electronic Certificate in PDF format
 
DYPLOM – WARUNKI ZDOBYCIA
    Każda POLSKA stacja nadawcza lub nasłuchowa, która przeprowadzi QSO/SWL ze 
 WSZYSTKIMI  Stacjami Organizatora*)   pracującymi w  Dniach Aktywności „Lednica 2015” i nadeśle zgłoszenie w terminie do 20.06.2015 , poza Certyfikatem Elektronicznym otrzyma również bezpłatny dyplom wysłany na adres podany w zgłoszeniu.
    Other FOREGIN station 10  points for free traditional AWARD and Electronic Certificate in PDF format

DYPLOM  ORGANIZATORA
Za pracę jako Stacja ORGANIZATORA  w  trakcie Dni Aktywności „Lednica 2015”
wszyscy operatorzy otrzymają specjalną edycję DYPLOMU 

 
ZGLOSZENIA/LOGI
jako zgłoszenie wystarczy nadesłać wyciąg z logu w formacie cabrillo (lub innym formacie tekstowym) albo jako treść wiadomości na adres:  sp2zao@interia.eu . W szczególnych przypadkach dopuszcza się tradycyjne zgłoszenia za pośrednictwem poczty na adres:

SP2ZAO Award & QSL Manager
Marek Kosmowski , SQ2SDJ
Boh. Westerplatte 7/13
85-827 Bydgoszcz

7. WYWOŁANIE: Stacje ORGANIZATORA podczas wywołania ogólnego lub co kilka QSO
wyraźnie podają informacje, że pracują w Dniach Aktywności „Lednica 2015”.
 
8. UWAGI KOŃCOWE: Decyzje ORGANIZATORA są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu.
WZORY:






Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,255,439 Unikalnych wizyt