PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3298 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 1
Użytkowników online: 0
RSS

KS-24. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 11.06.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 
KOMUNIKAT NR 24/2014 z dnia 11.06.2014 r.

Witam serdecznie odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Sympozjum UKF.

W dniach 19-22 czerwca 2014 r. w Gajowie (loc. JO80EM) odbędą się: I Sympozjum Integracyjne "Radiokomunikacja Amatorska UKF" oraz V Piknik Eterowy SP6.
Dla uczestników przygotowane jest bezpłatne pole namiotowe i karawaningowe na około 500 osób. Agroturystyka "Dom na Wzgórzu" dysponuje restauracją na 200 osób i ogródkami piwnymi, a specjalnie dla dzieci: plac zabaw oraz ogródek dydaktyczny.
Pierwszym 200 uczestnikom sympozjum i pikniku, zapewniamy bezpłatną grochówkę.
Zapowiada się ciekawa giełda krótkofalarska - zgłoszonych jest już 15 wystawców,
a prelekcje będą wygłaszali Koledzy z Polski, Czech i Niemiec.
W czasie Sympozjum rozstrzygnięty będzie Konkurs PUK-UKF 2014 (Przydatne Urządzenie Krótkofalarskie UKF), do którego zgłoszono 9 prac.
Szczegółowe informacje i pełny program spotkania w pliku:
http://sp6mlk.webuda.com/5/1_1_symp_info.pdf

Zapraszamy!
73! Staszek SP6MLK

2. Zawody SP DX Contest – analizy.

SPDXC Stowarzyszenie Miłośników Dalekosiężnych Łączności Radiowych w swoim publikacyjnym „organie” CQDX Numer 168 z czerwca 2014 publikuje analizy dotyczące naszych polskich zawodów SP DX Contest. Zazwyczaj w okolicach terminu zawodów odbywających się w pierwszy weekend kwietnia każdego roku toczy się dyskusja związana z zawodami SP DX Contest. W tym roku takie gorące dyskusje toczyły się również w Zespole SN0HQ. Jak to zwykle bywa są zwolennicy i przeciwnicy zmian regulaminu zawodów, a przede wszystkim samej doktryny zawodów. SP DX Contest to pierwsze zawody świata typu „single country” pod względem popularności i ilości uczestników.

Zapraszamy do lektury kolejnego wydania CQDX. Przy okazji spis treści CQDX 168:
•    55 Lat SP DX Clubu
•    Zawody "55 Lat SP DX Clubu". Regulamin
•    Rajd po Karaibach
•    SP DX Contest. W którym kierunku?
•    Dayton 2014
•    N1MM Logger PLUS
•    Nagrody za łączności ze stacjami WRTC 2014
•    Sylwetki członków SPDXC. SP7HT
•    Intercontest KF za rok 2013. Wstępne wyniki
Zainteresowanych analizami związanymi z SP DX Contest (CQDX 168 – strony 11-15) zapraszam do lektury. CQ DX opublikowany jest ma portalu SPDXC:
http://spdxc.org/index.php/sp-dx-club/news/cqdx/item/457-cqdx168

Wyjątkowo ten jeden numer CQDX można też pobrać również z serwera PZK:
http://download.pzk.org.pl/public/ SP-DX_Contest/CQDX/ 283-cqdx-numer-168-czerwiec-2014.pdf

I małe przypomnienie: zawody SP DX Contest to zawody Polskiego Związku Krótkofalowców. Zawody te realizuje i rozlicza na mocy porozumienia PZK-SPDXC SPDX Club.

Zygmunt Szumski SP5ELA
Zarząd SPDXC

3. Otwarte Mistrzostwa PZK ARDF.

W dniach 30.05.2014- 01.06.2014 r. w okolicy Grudziądza odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polskiego Związku Krótkofalowców w Amatorskiej Radiolokacji Sportowej. Redakcja Radiowego Biuletynu Informacyjnego i Telewizji Internetowej Krótkofalowców zaprasza do obejrzenia pierwszego reportażu filmowego z wydarzeń, które miały miejsce w dniach od 30. maja do 1. czerwca  2014 r.
Jest to pierwszy reportaż filmowy na temat łowów na lisa w Grudziądzu, jest on krótkim, 18 minutowym materiałem filmowym z jednego dnia Mistrzostw tj. 31.05.2014 r. Informuję, że będę montował następne reportaże na ten temat. Oto link do materiału o którym piszę:
https://www.youtube.com/watch?v=-HqImA5zja4&feature=youtu.be

Jerzy SP5BLD Redaktor Naczelny RBI

4. Amateur Radio Kids Day już za dwa tygodnie.
Kolejna edycja Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży zbliża się wielkimi krokami. Już 21 czerwca na całym świecie tysiące młodych operatorów, zarówno tych już doświadczonych jak i takich, którzy po raz pierwszy zasiądą przy mikrofonach radiostacji, będą realizować swoje pasje, poznawać nowe hobby, a przede wszystkim doskonale się bawić i uczyć. Amateur Radio Kids Day to wspaniała okazja do tego, aby w młodych ludziach zaszczepić zamiłowanie do techniki i komunikacji radiowej, pokazać alternatywny sposób spędzania wolnego czasu. Dla klubów krótkofalarskich to kolejna możliwość wyjścia na zewnątrz i propagowania naszego hobby w szkołach lub innych placówkach oświatowych. Apelujemy o jak najszerszy udział polskich stacji w pracy z młodzieżą tego dnia. Pamiętajmy o tym, że na stacjach klubowych, pod tym samym znakiem będą pracować kolejno zmieniający się operatorzy. Powtarzajmy łączności z każdym zasłyszanym młodym głosem.

Od 9 czerwca jest czynna stacja SN0KDD propagująca Krótkofalarski Dzień Dzieci. Na stronie PZK, dziale download pod adresem: http://download.pzk.org.pl/public/dyplomy/dyplom_kids_day.pdf zamieszczamy wzór pamiątkowego dyplomu (format PDF), który po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych może stanowić pamiątkę i trofeum dla każdego młodego operatora po przeprowadzeniu amatorskiej łączności w ramach Krótkofalarskiego Dnia Dzieci i Młodzieży. Dyplom i logo akcji Amateur Radio Kids Day w różnych formatach można również pobrać ze strony klubu SP3POW.
--
Pozdrawiam
Jarek SP3AYA

5. Spotkanie na Czantorii 15.06.2014.

Zaproszenie na coroczne spotkanie na górze Czantoria 995 m n.p.m. w Ustroniu / miejsce zainstalowania przemiennika SR9S RX-145,775 TX 145,175, JN99JQ/ w dniu 15 czerwca 2014 r. (niedziela).
Serdecznie zapraszamy wszystkich krótkofalowców wraz z rodzinami i znajomymi na doroczne spotkanie urodzinowe na górze Czantoria w Ustroniu w dniu 2014-06-15 od rana. Spotkanie odbędzie się tradycyjnie na polanie przed polską bacówką.
vy 73 organizator Robert SP9WIV
kom. 510058101

6. Zaproszenie do zawodów.

Andrychowski Klub Łączności „Delta” SP9KUP serdecznie zaprasza stacje indywidualne i klubowe do wzięcia udziału w III Krajowych Zawodach HF/VHF "Dni Andrychowa 2014" w dniu 26 czerwca 2014 r. część HF od 15.00 do 16.00 UTC, część VHF od 17.00 do 18.00 UTC.
Zawody organizowane są pod patronatem Burmistrza Andrychowa z okazji obchodów Dni Andrychowa.
Celem zawodów jest trening i doskonalenie umiejętności operatorskich, promocja miasta Andrychów wśród krótkofalowców w kraju i za granicą, a także propagowanie sportów łączności radiowej.
Więcej informacji znajdziesz na stronie Klubu SP9KUP: www.sp9kup.andrychow.eu
Regulamin zawodów: http://www.sp9kup.andrychow.eu/viewpage.php?page_id=10
--
Pozdrawiam
Krzysztof Kolasa
Sekretarz SP9KUP

7. Skrócony spis treści ŚR 7/2014.

 
AKTUALNOŚCI: Wiadomości DX-owe dla krótkofalowców, Zawody
TEST: Yaesu FT-DX1200
PREZENTACJA: Wouxun KG-UV950P
ANTENY: Anteny Qubical Quad
ŁĄCZNOŚĆ: Przyszłość DMR w Polsce
ŚWIAT KF/UKF: Z życia klubów i OT PZK
WYWIAD: Polski mistrz mikrofal - SP6GWB
HOBBY: Półautomatyczny tuner antenowy ATA, Modyfikacja IC-735 na 630 m, Najprostsze radio KF/41 m
RETRO: Odbiornik R-3110   
DYPLOMY: Dwa dyplomy lokalne
DIGEST: Nowe rozwiązania radiowe
FORUM CZYTELNIKÓW: Porady, Listy
RYNEK I GIEŁDA

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol.. Krzysztofowi SP9KUP, Robertowi SP9WIV, Jarkowi SP3AYA, Jurkowi SP5BLD,  Staszkowi SP6MLK oraz Zygmuntowi SP5ELA.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.

news: Ikonka_PDF_50px.jpg Dział KS 2014

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,269,569 Unikalnych wizyt