PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3411 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 4
Użytkowników online: 0
RSS

KS-19. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 7.05.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 
KOMUNIKAT NR 19/2014 z dnia 07.05.2014 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów.

1. Gorzowskie Spotkania Krótkofalowców Edycja IV - 10 maja 2014.
Spotkania są otwartą imprezą o charakterze targowo-piknikowym, na której prezentowane są techniki i technologie łączności radiowej. W czasie imprezy zorganizowane będą stoiska techniczne i wydawnicze, wystawy, giełda itp. Prowadzone będą prezentacje w formie odczytów i pokazów.
Zależy nam na wspólnym zaprezentowaniu osiągnięć profesjonalistów i amatorów. Naszym celem jest podnoszenie społecznej wiedzy politechnicznej w dziedzinie łączności i elektroniki. Pragniemy propagować radioamatorstwo jako pożyteczne i potrzebne społecznie hobby, dające wymierny efekt w czasie klęsk żywiołowych i innych zagrożeń. Dążymy także do integracji środowiska użytkowników fal eteru poprzez wspólne z profesjonalistami prezentowanie stosowanych technologii łączności. Dlatego w tegorocznej edycji wzbogacamy spotkania o prezentacje służb profesjonalnych, wykorzystujących łączność radiową przy ratowaniu życia ludzkiego i mienia. W tym gronie, już dziś, swój udział zapowiedziały: 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana Wojska Polskiego z Międzyrzecza, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej i Komenda Wojewódzka Policji z Gorzowa Wlkp. 
W czasie spotkań nastąpi podpisanie porozumienia o partnerskiej współpracy pomiędzy Oddziałem Telewizji Polskiej S.A. w Gorzowie Wielkopolskim a Polskim Związkiem Krótkofalowców.

Zapraszamy w gościnne progi Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego "Słowianka". Impreza odbędzie się na zadaszonym, wielofunkcyjnym boisku-lodowisku oraz na terenie do niego przyległym,. Będą tam wydzielone miejsca dla wystawców i ustawione giełdowe stoliki. Postaramy się zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla każdego wystawcy. Będzie także miejsce do prowadzenia prelekcji oraz dyskusji. Istnieje możliwość zorganizowania własnych stoisk wystawowych dających szanse zaprezentowania klubów, firm, instytucji czy nawet regionu lub miasta. Szczególnie zapraszamy wszystkie kluby pragnące zaprezentować swoje osiągnięcia i działalność. Pisząc "kluby" mamy na myśli zarówno ogólnopolskie stowarzyszenia miłośników różnej działalności krótkofalarskiej, jak i niewielkie kluby działające w swoich środowiskach lokalnych.
    Dodatkowo zaprezentujemy kilka wystaw. Między innymi kolekcjonerzy ze Szczecina zaprezentują stare odbiorniki radiowe, kolekcjoner ze Skwierzyny pokaże historyczny sprzęt wojskowy, a klub SP3YPR przedstawi współczesny, radioamatorski sprzęt komunikacyjny. Będzie także wystawa dziecięcych prac plastycznych o tematyce krótkofalarsko-radiowej (z Gorzowa i Dębna), wystawa fotografii i stoiska prezentujące różne techniki łączności. Planujemy także loterię fantowa.
Spotkania odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim, przy ulicy Słowiańskiej 14, w drugą sobotę maja, czyli 10 maja 2014 r., oficjalne rozpoczęcie o godzinie 11. Udział w imprezie jest bezpłatny zarówno dla wystawców jak i odwiedzających. Jednocześnie czynna będzie cała baza usług rekreacyjnych i gastronomicznych „Słowianki”. 
Organizatorem Spotkań jest Klub Krótkofalowców "Klon" SP3YPR z Gorzowa Wielkopolskiego działający jako klub Polskiego Związku Krótkofalowców.
Współorganizatorami są: Telewizja Polska S.A. Oddział w Gorzowie Wlkp., Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne "Słowianka" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wlkp. Partnerem zagranicznym jest okręg Brandenburgii niemieckiego stowarzyszenia krótkofalowców DARC (Distrikt Brandenburg Deutscher Amateur-Radio-Club e.V.). Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

ZAPRASZAMY w imieniu wszystkich organizatorów. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i pomysły. Bieżące informacje organizacyjne są umieszczane na stronie www.gsk4.sp3ypr.pl
Korespondencję prosimy kierować na gsk@sp3ypr.pl, tradycyjną pocztą na adres klub Krótkofalowców "Klon" SP3YPR skr. poczt 514 66-400 Gorzów Wielkopolski
Za zarząd Klubu Rafał SP3HTF

2. Prenumerata Świata Radio dla nowych członków PZK.

W uzgodnieniu z właścicielem wydawnictwa AVT informuję, że każdy nowo wstępujący do PZK krótkofalowiec otrzyma gratis półroczną prenumeratę miesięcznika krótkofalowców i radioamatorów jakim jest "Świat Radio". Wkładką do niego jest "Krótkofalowiec Polski". Warunkiem otrzymania bezpłatnej prenumeraty jest napisanie kilkunastu zdań o sobie ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowania krótkofalarstwem oraz przesłanie zdjęcia w celu publikacji w Krótkofalowcu Polskim. Potrzebne jest także potwierdzenie wpłaty składki członkowskiej wraz z wpisowym. Należy również podać dane niezbędne do wysyłki czasopisma.
Powyższe informacje proszę przesłać na adres: sp2jmr@pzk.org.pl
Promocja obowiązuje do odwołania.
(SP2JMR)

3. Rejestracje na portalu PZK.

Zatwierdzenie rejestracji na portalu PZK jest uwarunkowane poprawnym wpisem danych użytkownika/członka PZK do elektronicznego systemu ewidencji członków PZK OSEC. Wpisem danych członka PZK zajmują się tylko i wyłącznie OT PZK.
Administrator niczego nie dopisuje i nie modyfikuje.
Powtarzają się ciągle zgłoszenia rejestracji członków PZK nie mających wpisanych danych. Najwięcej problemów jest z członkami z OT PZK: OT-06, OT-10, OT-12, OT-31, OT-32, OT-50.
Nie ma możliwości zatwierdzenia rejestracji bez danych członka PZK w systemie, bez adresu e-mail, bez zgodności adresu e-mail używanego do rejestracji z adresem e-mail w bazie OSEC.
Zasady rejestracji na portalu PZK są opisane w FAQ --> rejestracja (Menu portalu).
lub link bezpośredni: http://pzk.org.pl/news.php?readmore=1444
Zygmunt Szumski SP5ELA
Administrator portalu PZK

4. O KRÓTKOFALARSTWIE W KOWNIE - LY/SP1JJY. Od 24 do 27 kwietnia 2014 r Stefan SP1JJY i Wiesław SQ1TAR uczestniczyli w międzynarodowej konferencji p.n."LEADER - MIEDZYNARODOWE PROJEKTY WSPÓŁPRACY. DOŚWIADCZENIA I PERSPEKTYWY" która odbyła się na Litwie w Kownie. Obaj koledzy pracowali w międzynarodowej grupie roboczej (Czesi, Litwini, Polacy) zajmującej się kapitałem społecznym i integracją społeczności lokalnej. Do pracy w grupie został zaproszony Bronius LY5O. Wymienieni koledzy zapoznali uczestników konferencji z krótkofalarstwem i opowiedzieli o współpracy krótkofalowców z powiatu myśliborskiego, z kolegami z Litwy. Stefan SP1JJY zaprezentował okolicznościowe karty QSL oraz dyplom "Lituanica" (wydawane przez klub SP1PMY) do zdobycia którego punkty dawały stacje polskie i litewskie. Spotkało to się z dużym zainteresowaniem uczestników konferencji, zwłaszcza, że większość  po raz pierwszy usłyszała o krótkofalarstwie. Koledzy z Czech podchwycili temat i możliwe, że wkrótce zaowocuje to wspólnymi przedsięwzięciami. 25 kwietnia Stefan miał przez krótki czas dostęp do radiostacji pracującej na 80 m. Na wywołanie ogólne stacji LY/SP1JJY natychmiast zgłosiło się kilkunastu kolegów z Litwy. Chwilę później pojawiło się dużo stacji polskich. Szkoda, że brakowało czasu na dłuższą pracę, ale i tak udało się przeprowadzić ponad 100 łączności.
Myślę, że czas spędzony na Litwie nie był zmarnowany. Nasze hobby zdobyło nowych przyjaciół i sprzymierzeńców. Stefan SP1JJY

5. SN0GBS. W dniach od 5 do 19 maja 2014 r. stacja klubowa SP1PMY Myśliborskiego Klubu Łączności PZK pracuje  pod znakiem okolicznościowym SN0GBS z okazji oddania do użytku nowej siedziby Myśliborskiego Oddziału GBS Bank, którego Dyrektor Pani Elżbieta Stalmach aktywnie wspiera działania klubu. Stefan SP1JJY

6. II ZLOT KRÓTKOFALOWCÓW „PSZCZELNIK 2014”
.
Myśliborski Klub Łączności Polskiego Związku Krótkofalowców SP1PMY zaprasza 5 lipca 2014 r. na II Zlot Krótkofalowców „Pszczelnik 2014”. W programie przygotowujemy wiele atrakcji, w tym konkurs odbioru telegrafii Rufz XP, nie zabraknie grochówki i kiełbasek na ognisko. Informacje o zlocie będą pojawiać się na stronie klubu www.sp1pmy.qrz.pl. Zapraszamy. Stefan SP1JJY

7. Nowy digirepeater APRS w Tomaszowie Mazowieckim.
Z początkiem maja roku 2014 został uruchomiony digirepeater APRS pod znakiem SQ7OTM-2 w Tomaszowie Mazowieckim. Wielu krótkofalowcom brakowało na tym terenie takiej bramki, a więc "dziura" APRS została zlikwidowana, a tym samym pokrycie w Polsce zostało zwiększone. Antena znajduję się na wysokości 60 metrów nad poziomem gruntu. Dodatkowe informacje na stronie facebook:
https://pl-pl.facebook.com/pages/Przemiennik-SR7TM/1390509704515643
Zapraszamy do testowania i korzystania.
Info: SQ7OTA

8. Dni Ostrołęki.
W związku z trwającą akcją dyplomową z okazji "DNI OSTROŁEKI" - szczegóły na stronie www.sp5kvw.com - zapraszamy do udziału w zawodach pn. "Dni Ostrołęki" w dn. 24 maja 2014 r. o godz. 16:00 UTC.
W imieniu Organizatorów
VY 73's Wojtek SP5MXZ

Załącznikiem do komunikatu jest regulamin zawodów.

9. Zawody Tarnowskie 2014.

OT PZK nr 28 w Tarnowie, serdecznie zaprasza do udziału w Zawodach Tarnowskich, których termin zbliża się bardzo szybko. Jest to trzeci pełny weekend czerwca.
Zawody pragniemy poświęcić pamięci naszego zmarłego kolegi - Jacka SP9AKD, Delegata na Zjazd, który to zmarł nagle w drodze na Nadzwyczajny Zjazd PZK.
Regulaminy dostępne za pośrednictwem kalendarza zawodów na portalu PZK.
Uwaga. Nastąpiła zmiana w regulaminach dotycząca sposobu rozliczania zawodów.
Inne drobne poprawki nie zmieniają dotychczasowych zasad pracy w zawodach.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowymi regulaminami oraz do wspólnej zabawy.
Vy 73. Stanisław sq9aor

10. "Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien".
Sekretariat ZG PZK oferuje materiał szkoleniowy pt. "Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Książka zawiera aktualne informacje dotyczące służby radiokomunikacyjnej amatorskiej. Jest to kolejne 7. już wydanie tego podręcznika opracowanego przez Wojciecha Drwala SP9W.
Książkę zawierającą 170 stron aktualności można otrzymać wpłacając na konto ZG PZK 25 zł, podając jako cel wpłaty: "cele statutowe - Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Opłata zawiera koszty przesyłki listem poleconym. Zamówienie wraz z kopią przelewu oraz adresem do wysyłki proszę kierować na adres sp2jmr@pzk.org.pl
(SP2JMR)

SP9DEE S.K. Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 2 maja 2014 w wieku 84 lat do krainy wiecznych DX-ów odszedł Włodzimierz Bek SP9DEE. Członek Podkarpackiego OT PZK (OT-05), Członek SPDXC nr 309.
Do ostatnich miesięcy swojego życia z niesłabnącą pasją podchodził do DX-owania...
Niech odpoczywa w pokoju....
Nabożeństwo żałobne odbyło się 5 maja o godzinie 14:00 w Kościele pw. św. Jadwigi w Gorlicach.

Koledzy z Podkarpackiego OT PZK

SP8BFF S.K. Z prawdziwym smutkiem informujemy, iż w dniu 07 maja 2014 roku w wieku 73 lat zmarł Andrzej Lewicki – SP8BFF członek Oddziału 20 (Lubelskiego) Polskiego Związku Krótkofalowców.
Licencję i znak nasłuchowy SP8-566 otrzymał w roku 1957 natomiast licencję nadawcy i znak SP8BFF otrzymał 03 czerwca 1965 roku. Przez wiele lat działał aktywnie w klubie SP8KAF. Był założycielem pierwszego harcerskiego klubu łączności w Lublinie, który to klub w roku 1958 otrzymał znak SP8KHF. Andrzej aktywnie uczestniczył w życiu Lubelskiego Oddziału PZK poprzez udział w spotkaniach niedzielnych oraz w czwartkowych komunikatach radiowych Lubelskiego Oddziału Terenowego PZK.

Cześć Jego Pamięci.

Jerzy Miśkiewicz – SP8TK
Andrzej Koba - SP8BWR
Jerzy Kowalski – SP8HPW

TNX, TNX, TNX
Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje; Stefanowi SP1JJY, Rafałowi SQ7OTA, Zygmuntowi SP5ELA oraz Rafałowi SP3HTF, Wojtkowi SP5MXZ.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.

articles: Ikonka_PDF_50px.jpg Dział KS 2014


Załącznik.

Regulamin zawodów
" Dni Ostrołęki "
Zawody odbywają się w ramach dorocznych Dni Ostrołęki i są imprezą towarzyszącą, organizowaną pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki przy współudziale Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

1.    Organizator zawodów
Radioklub SP5KVW „BAZA” w Ostrołęce.
Do udziału w zawodach zapraszamy wszystkie stacje indywidualne, klubowe oraz zagraniczne nadawcze i nasłuchowe.

2.    Cel
Celem zawodów jest:
-  promocja Dni Ostrołęki i Miasta Ostrołęki
-  aktywacja krótkofalowców z rejonu Kurpiowszczyzny
- doskonalenie technik operatorskich oraz sprawdzian sprawności instalacji antenowych poszczególnych stacji
-  aktywizacja najmłodszych stażem krótkofalowców

3.    Termin zawodów
Trzecia sobota maja od godz. 16.00 do 18.00 czasu UTC (18.00 - 20.00 czasu lokalnego).  W 2014 roku:  24 maja
Obowiązuje QRT 5 minut przed i po zawodach.

4.    Pasmo i emisje
3,5 MHz (80m) zgodnie z następującym  band planem. (CW: 3530-3560 kHz; SSB: 3700-3760 kHz). Łączności mieszanych (cross-mode) nie zalicza się.

5.    Łączności
Każda stacja może w danej chwili emitować tylko jeden sygnał (na CW lub SSB).
Nie dopuszcza się używania więcej niż jednego, WŁASNEGO znaku wywoławczego, mimo że stacja posiada ważne pozwolenia na znak podstawowy i kontestowy lub okolicznościowy.
Można nawiązać dwie łączności (2 QSO) z tą samą stacją - jedną na CW i jedną na SSB.
Łączności muszą być logowane w czasie wg standardu UTC.
Najwyższa dopuszczalna moc jaką można pracować w trakcie zawodów to 100W.
Podczas trwania zawodów używanie telefonów, radiotelefonów, komunikatorów internetowych, itp.  środków do aranżowania łączności jest niedozwolone

6.    Wywołanie w zawodach
Emisja CW:  TEST OKA
Emisja SSB:  WYWOŁANIE  W  ZAWODACH  „DNI OSTROŁĘKI”

7.    Wymiana raportów
Uczestnicy zawodów wymieniają numery kontrolne złożone z raportu, numeru łączności oraz skrótu powiatu (np. SSB: 59 001 OG, CW: 599 001 OG).
Obowiązują  oznaczenia  powiatów wg. http://www.sppa.pzk.org.pl/wykazpowaitow.html 
Stacje zagraniczne nadają: raport, numer łączności oraz litery XX (np. SSB: 59 001 XX, CW: 599 001 XX)
Stacja organizatora „SP5KVW” pod znakiem „SN0BEM”  oraz  członkowie „SP5KVW” nadają raport oraz skrót OKA (np. SSB: 59 OKA, CW: 599 OKA)

Obowiązuje ciągła numeracja łączności niezależnie od emisji.

8.    Nasłuchy w zawodach
Nasłuchowcy muszą poprawnie odebrać znaki i grupy kontrolne od obu korespondentów.

9.    Punktacja
Emisja SSB:
Za łączność ze stacją organizatora „SP5KVW” pod znakiem „SN0BEM” - 5 pkt
Za łączność z członkiem klubu „SP5KVW”  - 3 pkt
Za łączność ze stacją spoza klubu organizatora oraz  zagraniczną - 1 pkt
Emisja CW:
Za łączność ze stacją organizatora „SP5KVW” pod znakiem „SN0BEM” - 10 pkt
Za łączność z członkiem klubu „SP5KVW”  - 6 pkt
Za łączność ze stacją spoza klubu organizatora oraz  zagraniczną - 2 pkt
Dodatkowo za łączność ze stacją „SP5KVW” pod znakiem „SN0BEM”  lub z członkiem klubu „SP5KVW” na SSB i CW bonus w postaci 5 pkt za każdą stację.
Punktowane są tylko bezbłędne QSO.
Rozbieżność czasu nie może przekroczyć 3 min
Łączność ze stacją, która nie przesłała dziennika nie zostanie zaliczona.
Wynik końcowy: suma zdobytych punktów.
Wyniku można nie obliczać samodzielnie, ponieważ wykona to komputerowy program sprawdzający.

10.    Klasyfikacja
A.  Stacje indywidualne i klubowe CW
B.  Stacje indywidualne i klubowe SSB
C.  Stacje indywidualne i klubowe CW i SSB (MIX)
D. Stacje indywidualne ( młodzicy ) o licencji wydanej max. 2 lata wstecz „ROOKIE” – kategoria „open” (CW lub SSB lub CW+SSB)
E.  Stacje nasłuchowe (SWL)
Stacja uczestnicząca w zawodach może być sklasyfikowana tylko w jednej grupie.
Klasyfikowane będą stacje które przeprowadza minimum 5 QSO.
W przypadku mniejszej liczby łączności lub przesłania logu po terminie logi będą użyte do kontroli – checklog.
Stacje organizatora nie będą klasyfikowane.
Do punktacji nie zalicza się łączności obu stacjom, gdy:
- różnica czasu przekracza 3 minuty, źle odebrano znak korespondenta lub grupę kontrolną,
- brak logu korespondenta,
- znak korespondenta występuje w mniej niż 5 logach.

11.    Nagrody
Za zajęcie I-go miejsca w każdej kategorii – puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.
Za zajęcie I, II, III-ego miejsca w każdej klasyfikacji – dyplom.
Za udział w zawodach wszystkim uczestnikom przyznane będą do pobrania ze strony  www.asrz.pl indywidualne eCertyfikaty Udziału. 
Wśród sklasyfikowanych uczestników, którzy przeprowadzą co najmniej 10 QSO i umieszcza swój adres pocztowy w logu rozlosowane zostaną upominki (nagrody rzeczowe) ufundowane przez sponsorów.
Wszystkie nagrody zostaną wysłane na adres podany w logu.
Aktualna lista nagród i sponsorów zamieszczona będzie na stronie internetowej klubu SP5KVW.

12.    Dzienniki – e-logi
Dzienniki zawodów należy przesłać w terminie do 2 dni ( 48 godzin ) po zakończeniu zawodów tylko i wyłącznie w formie elektronicznej w postaci pliku cabrillo za pośrednictwem ROBOTA na stronie: www.asrz.pl. Należy się Zarejestrować na stronie, następnie Zalogować, w razie wątpliwości zapoznać z instrukcją obsługi ROBOTA (klikając: "Pomoc") po czym można przesłać poprawnie wypełniony log.

Uwagi
- Linia „CONTEST” nagłówka pliku cabrillo powinna zawierać nazwę:  DNI_OSTROLEKI.
- Obowiązują wyłącznie logi wg standardu Cabrillo (np. so5max.cbr lub dla stacji "łamanych" np. sp5kvw/5 – sp5kvw_5.cbr). Przed załadowaniem logu, należy zwrócić baczną uwagę na wygenerowany nagłówek i wszystkie zapisy poszczególnych łączności (można sprawdzić log przy pomocy ROBOTA klikając: "Testuj LOG"). Następnie "Wrzuć LOG" do systemu rozliczającego zawody. Logi stacji terenowych np. /p, /m, /9 - przesyłamy z konta „znaku głównego”.
- Potwierdzenie przyjęcia logu jest natychmiastowe i potwierdzone specjalnym komunikatem. 
- W przypadku zauważenia błędów, log można załadować powtórnie. Do obliczeń system pobiera ostatni log. 
W temacie listu należy podać tylko swój znak wywoławczy.
W wyjątkowym przypadku tj. awarii systemu obsługi logów organizatorzy dopuszczają przyjęcie logu wysłanego pod adres: sp5kvw@gmail.com
Wykaz dzienników otrzymanych oraz wyniki zawodów zostaną opublikowane na stronie internetowej klubu SP5KVW:  http://www.sp5kvw.com

13.    Rozliczenie zawodów
Zawody zostaną rozliczone w terminie 7 dni.
Wyniki ukażą się w mediach krótkofalarskich i na stronie internetowej klubu SP5KVW.
Ewentualne reklamacje mogą dotyczyć tylko niezgodności w obliczeniu punktów przez ASRZ (nie mogą dotyczyć błędów operatorskich zawartych w przesłanych logach) i będą przyjmowane w ciągu  24 godzin od chwili publikacji Wstępnych wyników na portalu ASRZ (www.asrz.pl). Po tym okresie opublikowane wyniki zawodów uznaje się za Oficjalne i nie podlegające zaskarżeniu.
Ważne!
Po publikacji wyników nie są już przyjmowane logi, a w tych już przesłanych nie ma możliwości dokonywania żadnych poprawek.


14.    Dyskwalifikacja
Za rażące naruszenie postanowień niniejszego regulaminu uczestnik zostaje zdyskwalifikowany. Powodem dyskwalifikacji może być także niesportowe zachowanie zgłoszone przez upoważnionych operatorów monitorujących przebieg zawodów. Decyzję o dyskwalifikacji podejmuje Komisja Zawodów po wyjaśnieniu wszystkich okoliczności.
Zdyskwalifikowany zawodnik zostaje na dwa lata odsunięty od wszelkich nagród przyznawanych w ramach imprez organizowanych przez SP5KVW.

15.    Uwagi końcowe
 Opinie i sugestie co do funkcjonowania  ROBOTA przyjmującego logi oraz „Automatycznego Systemu Rozliczania Zawodów” należy kierować na adres: sp8wqx@o2.pl  
Organizator nie odpowiada za żadne szkody powstałe w związku z przygotowaniami do zawodów, jak i samym w nich udziałem. 

 Decyzje Organizatora zawodów są ostateczne i nie podlegają zaskarżeniu. 

16.    Pomoc
Każdy operator, uczestnik zawodów może liczyć na wszechstronną pomoc ze strony organizatorów. 
Z wszelkimi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi interpretacji regulaminu oraz problemami z "WRZUCENIEM LOGU" można się zwracać pisząc na adres: so5max@o2.pl

17.    Komisja zawodów
Wojciech Załuska     - SP5MXZ
Maciej Białobrzewski       - SO5MAX
Tadeusz Lis      - SP5MXT

18.    Programy do zawodów
Zaleca się stosowanie logów elektronicznych,
m. in. program SP7DQR - http://www.sp7dqr.waw.pl/index_pl.html

Zalecany format cabrillo:

CONTEST: ZAWODY_OSTROLECKIE
CALLSIGN: SP5KVW
CATEGORY: C
CLUB: sp5kvw
OPERATORS: so5max
EMAIL: sp5kvw@gmail.com
NAME: sp5kvw
ADDRESS: Króla Jana Kazimierza 1
ADDRESS: 07-410 Ostrołęka, Poland
CREATED-BY: DQR_Log v. 3.2.5 - (c) SP7DQR
SOAPBOX:
QSO:  3500 PH 2013-08-17 1500 SP5KVW        59          001 SP5FHF/5       59          002
QSO:  3500 PH 2013-08-17 1501 SP5KVW        59          002 SQ7OVX/7      59          002
QSO:  3500 PH 2013-08-17 1502 SP5KVW        59          003 SQ7PSP          59          002
QSO:  3500 PH 2013-08-17 1502 SP5KVW        59          004 SP2BZK          59          003
QSO:  3500 PH 2013-08-17 1503 SP5KVW        59          005 SP4AWE         59          005


Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

70,671,985 Unikalnych wizyt