PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3355 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 0
RSS

KS-6. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 5.02.2014
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png

 KOMUNIKAT NR 6/2014 z dnia 5.02.2014 r.


Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. Prenumerata Świata Radio dla nowych członków PZK.

W uzgodnieniu z właścicielem wydawnictwa AVT informuję, że każdy nowo wstępujący do PZK krótkofalowiec otrzyma gratis półroczną prenumeratę miesięcznika krótkofalowców i radioamatorów jakim jest "Świat Radio". Wkładką do niego jest "Krótkofalowiec Polski". Warunkiem otrzymania bezpłatnej prenumeraty jest napisanie kilkunastu zdań o sobie ze szczególnym uwzględnieniem zainteresowania krótkofalarstwem oraz przesłanie zdjęcia w celu publikacji w Krótkofalowcu Polskim. Potrzebne jest także potwierdzenie wpłaty składki członkowskiej wraz z wpisowym. Należy również podać dane niezbędne do wysyłki czasopisma.
Powyższe informacje proszę przesłać na adres: sp2jmr@pzk.org.pl.
Promocja obowiązuje do odwołania.
(SP2JMR)

2. TAMA 2014.

Styczeń już za nami, rozpoczął się luty roku 2014. Czas pomyśleć o udziale w naszym corocznym sztandarowym spotkaniu sympatyków APRS TAMA 2014.
Po przejrzeniu kalendarzy, proponowanym przez nas terminem jest weekend w okolicach Bożego Ciała czyli 21 - 22 czerwca 2014.
Miejsce spotkania:
Dzięki uprzejmości i gościnności Koleżanki Danusi SP3OEY i Kolegi Zbyszka SP3BTT - wieloletnich współorganizatorów, pozostaje to samo miejsce znane uczestnikom poprzednich spotkań. Jak wiadomo jest ono w tajemniczych i pięknych okolicach Bornego Sulinowa.
Wzorem lat ubiegłych zapraszamy kolegów konstruktorów, chcących zaprezentować swoje projekty do zgłaszania propozycji prezentacji do Tomka SP9UOB.
Prosimy kolegów zainteresowanych rozbudową sieci APRS o zgłaszanie do końca maja projektów lokalizacji DIGI, ogłoszenie wyników projektów zakwalifikowanych do realizacji nastąpi na TAMIE 2014. Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych 5 najlepszych projektów będzie sfinansowanych przez PZK.
Na obecną chwilę oprócz terminu nie podajemy innych informacji. Bieżące będą się ukazywały na forum PG APRS, w Komunikacie sekretariatu ZG PZK oraz na forum SP7PKI. Program spotkania i formularz zgłoszeń będą dostępne na stronie PG APRS w najbliższych miesiącach.
Postanowiliśmy wcześniej podać termin by koledzy zainteresowani udziałem mogli zaplanować swój kalendarz, oraz by organizatorzy innych spotkań znali termin naszego spotkania.
Kolegów pytających o więcej szczegółów proszę o podanie tematów jakie ich interesują na FORUM strony PG APRS w temacie TAMA 2014, lub na adresy e-mail, - mój: sp3eol@wp.pl, oraz kolegów z Zarządu PG APRS abyśmy mogli uszczegółowić informacje i udzielić odpowiedzi.
Vy 73! Czesław SP3EOL

3. PIT-y za 2013 rok.
Wzorem lat ubiegłych zamieszczamy informacje dotyczące wypełniania PIT-ów za rok 2013. Chcąc przekazać 1% podatku na PZK wpisujemy w rubrykach oznaczonych KRS nasz numer 0000088401 oraz kwotę. Pozostałe informacje przekazują darczyńcy wg uznania.
PIT-28
poz. 125 - nr KRS
poz. 126 - kwota
poz. 127 - cel szczegółowy
poz. 128 - zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

PIT-36
poz. 310 - nr KRS
poz. 311 - kwota
poz. 312 - cel szczegółowy
poz. 313 - zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

PIT-36L
poz. 95 - nr KRS
poz. 96 - kwota
poz. 97 - cel szczegółowy
poz. 98 - zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

PIT-37
poz. 131 - nr KRS
poz. 132 - kwota
poz. 133 - cel szczegółowy
poz. 134 - zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

PIT-38
poz. 58 - nr KRS
poz. 59 - kwota
poz. 60 - cel szczegółowy
poz. 61 - zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

PIT-39
poz. 51 - nr KRS
poz. 52 - kwota
poz. 53 - cel szczegółowy
poz. 54 - zgoda na przekazanie danych osobowych darczyńcy

4. 35 lat "Radioklubu SP5KVW" czyli wielki jubileusz jednego z najaktywniejszych klubów niegdyś LOK, a obecnie PZK.
W dniu 2 lutego w Centrum Zarządzania Kryzysowego UM w Ostrołęce odbyła się zapowiadana uroczystość z okazji 35. lecia klubu SP5KVW. Radioklub SP5KVW ma dzięki przychylności Pana Wojciecha Merksa swoja siedzibę właśnie w Miejskim Centrum Zarządzania Kryzysowego Ostrołęki.
 Niektórzy z nas pamiętają najrozmaitsze wydarzenia z historii tego klubu. Gdyby je wszystkie spisać była by z tego niemała publikacja. Najbardziej spektakularnym skierowanym do całego środowiska krótkofalarskiego był okres w którym to SP5KVW nazywał się „Radioklub Baza SP5KVW” i mieścił się w Różanie na prywatnej posesji Jurka SP5GJH. Było to apogeum dotychczasowych możliwości tegoż klubu. Na organizowanych wówczas dwa razy do roku spotkaniach bywało ponad 500 krótkofalowców i to także z zagranicy. Były tam prelekcje i pokazy, ale przede wszystkim ogromna międzynarodowa giełda. Głównym architektem pasma sukcesów SP5KVW jest wieloletni jego prezes Jurek SP5GJH, który w różnych okresach stojąc na czele władz klubu organizował jego aktywność. Sukcesy SP5KVW nie są wyłącznie zasługą Jurka SP5GJH, albowiem potrafił On zgromadzić wokół siebie grupę wspaniałych aktywnych Koleżanek i Kolegów takich jak Małgosia SP5XET, Wojtek SP5MXZ, Maciej SO5MAX, Tadeusz SP5MXT, Krzysztof SP5NZH oraz Tadeusz SP5RMT i wielu innych, których ze względu na charakter tej publikacji nie wymieniłem.
Podczas spotkania Prezydent Ostrołęki Pan Janusz Kotowski otrzymał przyznany w ub. roku „Medal Im Braci Odyńców za zasługi dla rozwoju krótkofalarstwa”. Jest to najwyższe odznaczenie przyznawane osobom szczególnie zasłużonym, głównie z poza PZK.
Na uroczystości były reprezentowane władze miasta, Muzeum Miasta Ostrołęki oraz Ostrołęcka Spółdzielnia Mieszkaniowa w osobach Pani Grażyny Grzególskiej kierownika działu społeczno oświatowego oraz pana Dariusza Bralskiego Wiceprezesa OSM, który zaoferował powrót do form współpracy, mających miejsce w latach ubiegłych. Dodam, że dzięki przychylności OSM klub SP5KVW przez długi czas miał solidny lokal do prowadzenia działalności.
Uroczyste spotkanie w Ostrołęce było także bardzo dobrą okazją do odznaczenia Złotą Odznaką Honorową PZK Kol. Marka Ambroziaka SP5IYI, który jako były już urzędnik PAR, URT, URTiP i UKE był wyjątkowo przyjaźnie nastawiony do naszego środowiska będąc jednocześnie krótkofalowcem. Służba radiokomunikacyjna amatorska bardzo dużo Markowi zawdzięcza. Marek nie tylko aktywnie uczestniczył w konsultacjach aktów prawnych nas dotyczących służąc radą i pomocą w ich interpretacji, ale także maksymalnie ułatwiał nam krótkofalowcom uprawianie naszego hobby. Jako urzędnik był znakomitym żywym dowodem na to, że to urząd jest dla obywatela, a nie odwrotnie. Uchwałę o odznaczeniu Marka SP5IYI Złotą Odznaką Honorową podjął ZG PZK w dniu 11 maja 2013 roku. Marek otrzymał także dwa grawertony z podziękowaniem za pracę na rzecz środowiska krótkofalowców od Prezydium ZG PZK oraz od zespołu SN0HQ reprezentacji PZK w Mistrzostwach HF IARU.
Prezydium ZG PZK było reprezentowane przez Zbyszka SP2JNK oraz przez piszącego te słowa Piotr SP2JMR.
Ponadto Zbyszek SP2JNK jako Prezes reprezentował także Polski Związek Radioorientacji Sportowej.
(SP2JMR)
 
5. SP9PKS w ofensywie.
Mikołowski Klub Krótkofalowców SP9PKS został zaproszony do poprowadzenia zajęć w ramach ferii zimowych dla uczniów szkoły podstawowej i przedszkolaków z Mikołowa-Paniów.
Przygotowaliśmy dla uczestników krótką prelekcję dotyczącą radia a następnie zaprosiliśmy ich do wspólnej zabawy. W jej trakcie dzieci mogły przeprowadzić łączności ze stacji klubowej SP9PKS pod okiem Czesława SP9FLG oraz Krystiana SP9NLX. Tymek SQ9RNX prezentował mody cyfrowe i pomagał odebrać uczestnikom hasło wysłane przez Marsjan trybem PSK31. Piotr SP9TPZ oraz Julia SP9-29048 pomagali w praktycznej części zabawy. Pamiętacie jak będąc dziećmi robiliśmy telefony z pokrywek po musztardzie i nici? Tym razem dzieci budowały swoje telefony z plastikowych kubków i żyłki wędkarskiej. Zabawa była przednia! Nad wszystkim czuwał Marek SQ9KPD.
Był to bardzo pożytecznie spędzony czas o czym świadczą opinie dzieci wyrażające zdziwienie, że niewielkim nakładem środków mogły własnoręcznie zbudować działające urządzenie nadawczo-odbiorcze m.cz. Na koniec każdy uczestnik otrzymał folder PZK, karty QSL oraz gadżety.
Zapraszamy do obejrzenia galerii na stronie klubowej: www.sp9pks.pl
SP9PKS team

6. KTPC.

W Dzienniku Ustaw z 3 lutego 2014 opublikowano nową Krajową Tablicę Przeznaczeń Częstotliwości. Dokument KTPC jest opublikowany w NEWS na portalu PZK.

Info: Krzysztof SP5HS

Dokument KTPC jest opublikowany w NEWS na portalu PZK.
* Krajowa Tablica Przeznaczeń Częstotliwości jest podstawowym dokumentem w procesie zarządzania zasobami częstotliwości w krajach należących do ITU. KTPC określa przeznaczenie częstotliwości (zakresów częstotliwości) dla poszczególnych służb radiokomunikacyjnych. Opracowywana jest na podstawie ustaleń Regulaminu Radiokomunikacyjnego i ma charakter cykliczny (zgodnie z postanowieniami Prawa telekomunikacyjnego). Uaktualniana jest nie rzadziej niż raz na dwa lata z uwzględnieniem zmian wprowadzanych podczas kolejnych Światowych Konferencji Radiokomunikacyjnych WRC.

Pierwsza tablica została opracowana przez Państwową Agencję Radiokomunikacji (wersja robocza 1994 r.) i wprowadzona rozporządzeniem Ministra Łączności z dnia 9 stycznia 1997 r. (Dz. U. Nr 10, po. 54), obejmowała zakres częstotliwości od 9 kHz do 400 GHz.
Obecna KTPC opracowana przez UKE i MI, konsultowana społecznie (http://www.pzk.org.pl/news.php?readmore=2770), ze zmianami wprowadzonymi rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 grudnia 2013 r. (Dz.U.  3 lutego 2014 poz. 161) dla zakresu od 8,3 kHz do 3000 GHz. Info: SP5ELA

7. Spotkanie EmCom.

Na ostatni weekend kwietnia (25-27) kwietnia 2014 planowane jest spotkanie szkoleniowe krótkofalowców działających lub chcących działać w sieciach rezerwowej łączności kryzysowej PZK. Spotkanie odbędzie się w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego. Zapewniamy akomodację (2 noclegi oraz wyżywienie).
W programie prezentacje oraz szkolenie na temat sieci łączności antykryzysowej oraz w zakresie podstaw udzielania pierwszej pomocy.
Zgłoszenia osób chętnych proszę przesyłać na adres Leszka SP9MLI. SP9MLI@gmail.com

8. Walne zebranie OT-08.

Zarząd Oddziału Poznańskiego PZK (OT-08 PZK) zawiadamia, że w sobotę 22 lutego 2014 r. odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków OT-08 PZK.

Zebranie odbędzie się w Osiedlowym Klubie "Korona" w Poznaniu, os. Bolesława Śmiałego paw. 104, a jego rozpoczęcie w pierwszym terminie zaplanowane jest na godzinę 11:00, a przy braku kworum do prowadzenia obrad i podejmowania wiążących decyzji - w drugim terminie na godzinę 11:30.
Jacek SQ3OPM prezes OT-08 PZK.

9. "Co Każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien".

Sekretariat ZG PZK oferuje materiał szkoleniowy pt. "Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Książka zawiera aktualne informacje dotyczące służby radiokomunikacyjnej amatorskiej. Jest to kolejne 7 już wydanie tego podręcznika opracowanego przez Wojciecha Drwala SP9W.
Książkę zawierającą 170 stron aktualności można otrzymać wpłacając na konto ZG PZK 25 zł, podając jako cel wpłaty: "cele statutowe - Co każdy krótkofalowiec wiedzieć powinien". Opłata zawiera koszty przesyłki listem poleconym.
(SP2JMR)

10. Zaproszenie. Organizatorzy Zawodów o Puchar Komendanta Hufca ZHP w Jarosławiu zapraszają do udziału z zawodach. Regulamin stanowi załącznik do niniejszego komunikatu
 

SP6GNO s.k. W dniu 18 stycznia 2014 r. w wieku 66 lat zmarł po długoletniej chorobie kol. Stanisław Nowak SP6GNO ze Zgorzelca. Był on najjaśniejszą gwiazdą na firmamencie tamtejszego lokalnego krótkofalarstwa. Prywatnie - zawsze był On człowiekiem "duszą towarzystwa ". Przez kilka lat był Prezesem klubu w Zgorzelcu. Dzięki Jego działalności przybyło w okolicach i w mieście Zgorzelec co najmniej kilkadziesiąt nowych znaków nadawczych. Był również wieloletnim członkiem Zarządu Sudeckiego OT PZK. Przez okres sześciu lat pełnił funkcję QSL Managera Okręgu SP6. Odznaczony w 1996 roku Odznaką Honorową PZK nr. 492. Działał do końca swoich dni.

Stanisławie - będzie nam Ciebie brakowało!
Cześć Jego pamięci.

 W imieniu kolegów z Sudeckiego OT PZK nr.13 - Stanisław SP6BGF


SP8TQ s.k.
W oparciu o otrzymaną od SP6DVP wiadomość z wielkim żalem informuję, że w dniu 26.01 br odszedł od nas członek SPDXC - Kolega Bogusław Fajfur SP8TQ (ex SP6TQ). Był moim nauczycielem w hobby.
W latach 1956 -1958 jako SP6-6012, a od 1959 do 1961 jako SP6PT- będąc wówczas w Opolu uczyłem się od niego krótkofalarstwa.

Wojciech SP9PT

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Sekretariat ZG PZK

TNX, TNX, TNX

Prezydium ZG PZK dziękuje za dostarczoną korespondencję oraz informacje Kol., Czesławowi SP3EOL, Jackowi SQ3OPM, Staszkowi SP6BGF, Krzysztofowi SP5HS, Zygmuntowi SP5ELA, Wojtkowi SP9PT, Leszkowi SP9MLI, Zbyszkowi SP8AUP, Kolegom z klubu SP9PKS.

Materiały do Komunikatu Sekretariatu ZG PZK prosimy nadsyłać jednocześnie na adresy: sp2jmr@pzk.org.pl, admin@pzk.org.pl. Materiały do komunikatu na kolejną środę powinny być przesłane do wtorku do godz. 21.00. Materiały przesłane później mogą znaleźć się w następnym środowym komunikacie czyli za tydzień. Materiały wymagające autoryzacji przed publikacją powinny być przesłane przynajmniej 24 godziny wcześniej czyli do poniedziałku godz. 21.00.Załącznik.


Z W I Ą Z E K  H A R C E R S T W A  P O L S K I E G O
Klub Łączności SP 8 ZIV przy Komendzie Hufca
im. Czesławy „Baśki” Puzon w Jarosławiu
o r g a n i z u j e

Zawody Krótkofalarskie
O „ PUCHAR ” KOMENDANTA HUFCA ZHP

R E G U L A M I N

1.    Celem organizowanych Zawodów jest złożenie hołdu patronce naszego Hufca Czesławie „BAŚCE” Puzon w 91 rocznicę Jej urodzin oraz okazji XXVI – tej rocznicy nadania Jej imienia Komendzie Hufca ZHP w Jarosławiu.
2.    Do wzięcia udziału w Zawodach zaprasza się operatorów radiostacji indywidualnych i klubowych z SP z mocą do 100 Wat – udział stacji zagranicznych mile widziany.
3.    Zawody odbędą się w dniu 9 lutego 2014 roku (niedziela) w godz. od 6.00 do 7.00 czasu UTC – od 7,00 do 8,00 czasu lokalnego.
4.    Pasmo 3,5 MHz – Emisja SSB - Moc do 100 W
5.    Punktacja:
- za nawiązanie łączności ze stacją organizatora SP 8 ZIV             - 10 pkt.
- za nawiązanie łączności za stacjami klubowymi ZHP                 - 5 pkt.
- za nawiązanie łączności z krótkofalowcami – członkami klubów harcerskich - 2 pkt.
- za nawiązanie łączności z pozostałymi stacjami klubowymi i indywidualnymi- 1 pkt.
6.    Uczestnicy zawodów wymieniają raporty składające się z raportu RS i trzy cyfrowego numeru łączności np. 59/001, stacja organizatora podaje skrót JA np. 59/001/JA, członkowie klubów harcerskich podają dodatkowo znak swojej stacji klubowej np. 59/001/SP 8 ZIV.
7.    Klasyfikacja:
a)    radiostacje indywidualne – członkowie klubów harcerskich,
b)    pozostałe radiostacje indywidualne,
c)    radiostacje klubowe ZHP,
d)    pozostałe radiostacje klubowe.
8.    najaktywniejsza radiostacja organizatora.
9.    wynik końcowy: to suma zdobytych punktów pomnożona przez ilość łączności.
10.     Nagrody:
- za zajęcie I-go miejsca w poszczególnych grupach – „PUCHAR” lub okolicznościowy „GRAWERTON”   
- za zajęcie od I-go do III-go miejsca w każdej grupie    -DYPLOM.
11.     Wyniki ogłoszone zostaną w terminie do 3-ch miesięcy od zakończenia zawodów i podane do wiadomości w masowych środkach przekazu PZK a puchary i dyplomy wręczone zostaną na planowanym okolicznościowym spotkaniu lub wysłane bezpośrednio do uczestników zawodów.
12.    Uczestnicy Zawodów proszeni są o przesłanie w terminie do dnia 15 lutego 2014 roku czytelnego zestawienia przeprowadzonych łączności, które winno zawierać: adres pocztowy, grupę klasyfikacyjną, wykaz stacji z wpisaną punktacją, datę i czas łączności raport nadany i odebrany.
13.    Zestawienie z wpisaną punktacją należy przesłać na adres pocztowy:
Klub Łączności SP 8 ZIV 37-500 Jarosław, skr. pocztowa 127 lub pocztą elektroniczną – E-mail: ot35@o2.pl - przyjęcie zgłoszenia drogą elektroniczną zostanie zawsze potwierdzone przez organizatora zawodów.
14.     Decyzje Komisji są ostateczne.
15.     Komisja w składzie:

 Przewodnicząca – phm. Jagoda Dryś SP 8 AYL Komendantka Hufca
 Członkowie:
- phm. Zbigniew Guzowski SP8AUP Kierownik Klubu
- hm. Mirosław Froń SP8TJX Członek Klubu

ADRESATÓW NINIEJSZEGO REGULAMINU PROSIMY O JEGO ROZPROPAGOWANIE
Organizatorzy

news: ikona_pdf.gif Link do działu komunikaty KS

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,434,699 Unikalnych wizyt