PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3323 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-30. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 24.07.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZK
news: pzk_new.png


 
KOMUNIKAT NR 30/2013  z dnia 24.07.2013 r.

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto informacje:

1. UKE i SN0HQ. Urząd Komunikacji Elektronicznej prowadzi od tygodnia postępowanie wyjaśniające w sprawie legalności startu zespołu SN0HQ czyli reprezentacji PZK w Mistrzostwach HF IARU w bieżącym roku. Postępowanie dotyczy zgodności trybu pracy zespołu urządzeń stacji SN0HQ z wydanym Pozwoleniem Radiowym.
Postępowanie zostało wszczęte na skutek donosów i interwencji osobistych dwóch lobbystów - pseudokrótkofalowców, którym z nieznanych bliżej powodów zależy na skonfliktowaniu Urzędu Komunikacji Elektronicznej z środowiskiem krótkofalowców.

Z naszej strony oświadczamy, że praca stacji SN0HQ odbywała się i odbywa od 14 lat zgodnie z warunkami zawartymi w kolejnych pozwoleniach radiowych (wcześniej zezwoleniach) wydawanych przez PAR, URT, URTiP i UKE. Podobne regulacje mają miejsce w innych krajach i są one oparte o te same zapisy Regulaminu Radiokomunikacyjnego ITU.

Prezydium ZG PZK

2. Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych PZK dofinansowany przez MON.
Od soboty w Poroninie trwa kolejny obóz PZK. Tym razem jest on nieco krótszy i mniej liczny niż poprzednie. Kierownikiem Obozu jest Joanna SQ2LIC. Dzisiaj rano do szkolących się dzieci i młodzieży dojechał Jerzy SP3SLU Z-ca prezesa PZK ds. młodzieży i szkolenia.

Piotr SP2JMR

3. Obóz Szkoleniowy w Sportach Obronnych cd..
Na żywo - z Poronina.
Witajcie z obozu szkoleniowego PZK w Sportach Obronnych z dofinansowaniem MON.
VI już obóz szkoleniowy w Poroninie trwa od soboty 20 lipca 2013. Naszą bazą jest malowniczo położony pensjonat Bukowy Gaj. Przyjechałem tu nocnym pociągiem z Wielkopolski by rano o godzinie 8 ujrzeć obozową młodzież na zaprawie porannej prowadzonej przez Mateusza Szczypiora SQ2JSO.

W obozie uczestniczy 44 wychowanków w wieku od 8 do 18 lat, pod opieką 8 osobowej kadry wychowawczej i instruktorskiej. Młodzież i dzieci podzielone są na grupy odbywające zajęcia w różnych specjalnościach.

f1
 Foto 1. Zaprawa poranna

I tak: pod okiem  Wiesława SP2NAS  kształci się grupa typowo krótkofalarska. Odbywają zajęcia przygotowujące do egzaminu na świadectwo radiooperatora (egzamin już w sobotę 27 lipca w Gliczarowie u Szczepana SP9VRJ ), pracują na radiostacji SP0PZK. Wspomniany wyżej Mateusz SQ2JSO trenuje z grupą wyczynową radioorientacji sportowej, przygotowuje kadrę młodzieżową do zawodów na poziomie mistrzostw Europy i świata. Natomiast licencjonowany trener ARDF i lekkoatletyki Mirosław Szuflicki trenuje z grupą początkującą w  radioorientacji.  Funkcjonuje także grupa ogólnosportowa, z nastawieniem turystycznym, odbywająca zajęcia wieloprofilowe. Część wychowanków przebywa na obozie kolejny raz. Niektórzy mimo młodego wieku mają już swoje indywidualne znaki wywoławcze lub nasłuchowe.

Tak o swoim uczestnictwie w imprezie wypowiada się Nikoloz Glonti SP3-08-127, 14-letni gimnazjalista z Poznania, członek klubu SP3PGR:

"Udział w obozie szkoleniowym w Poroninie zaproponował mi Jacek SQ3OPM mój instruktor z klubu SP3PGR. Szkolę się w grupie radiowej Wiesława SP2NAS, przygotowuję się do egzaminu na świadectwo kategorii C już w najbliższą sobotę. Szczególnie podoba mi się koleżeńska atmosfera na obozie. Chciałbym nawiązać QSO z jakąś stacją z Gruzji. Znam język gruziński."

f2
Foto 2. Mercedes SP5-37-025 z trenerem Mirosławem Szuflickim

f3
Foto 3. Łączność FM z Gubałówki

Z wywiadu jaki udało mi się przeprowadzić podaję znaki wywoławcze i przynależność klubową młodzieży uczestniczącej w obozie. Są to m.in.: SO5AGS Karol z klubu SP5YOW, SQ7LIS Patryk z klubu SP7PGK, Piotr SP5-37-033 i Mercedes (YL) SP5-37-025 z klubu SP5PPK, SQ2KLZ z klubu SP2KJF, SQ6PPI Piotr i SQ6PWJ Wojtek z klubu SP6PYP, SQ2JSL, SP6ADA  Adrianna i inni szkolący się.
Pogodę mamy dotychczas doskonałą, a zajęcia specjalistyczne przeplatane są  rekreacją i wycieczkami.  Wołajcie SP0PZK. Pozdrawiamy!

Z wizyty w Poroninie Jerzy SP 25 SLU
Zastępca Prezesa PZK ds. szkolenia i młodzieży

4. Po Quo Vadis. W dniu 21.07 br w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów wraz z losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników wszystkich uczestników QV 2013. Link do wyników zawodów oraz wykaz nagród: http://pga-zawody.eham.pl/Nowy/wyniki.

 Manager zawodów QV 2103 - Krzysztof SP5KP

5. SPFF – nowa lista obszarów
spffW dniu dzisiejszym została opublikowana nowa lista obszarów SPFF w Polsce.
Obecnie na liście znajdują się 852 obszary SPFF. W stosunku do listy poprzedniej ze stycznia 2013 (777 obszarów SPFF) jest to przyrost o 75 obszarów. Wszystkie zgłoszone przez Polski Komitet SPFF (czerwiec 2013) obszary zostały zatwierdzone przez Radę WWFF.

Poniżej statystyka aktywności obszarów polskich SPFF na podstawie której Polski Komitet SPFF dokonał przydziału ilości nowych obszarów SPFF na poszczególne województwa w SP w wystąpieniu do Rady WWFF.

Lista polskich obszarów SPFF została uporządkowana i ma obecnie kolumnę z datą „aktywacji” obszaru. Nowe obszary SPFF to obszary  od numeru 778 do numeru 852. Nowe obszary SPFF maja status „NewOne”.

Status obszaru oraz jego stan wykorzystania (aktywacji) można sprawdzić na portalu SPFF LogSearch: http://www.spcff.pl/ wpisując do wyszukiwarki numer obszaru od 001 - 852. Baza na tym portalu jest obecnie prowadzona przez Sławka SP4EOO.
Baza aktywności SPFF jest tworzona w uzgodnieniu z Krajowym Koordynatorem WFF Sylwestrem SP2FAP, co oznacza, że każdy log z aktywacji (spełniający odpowiednie formalne kryteria) przesłany do Koordynatora teoretycznie zostanie wpisany do bazy w ciągu 24 godzin.

Na podstawie materiałów dostarczonych przez Sławka SP4EOO ”SPFF List Managera”.

Zygmunt SP5ELA

SP2AEU s.k. 18 lipca 2013 zmarł w wieku 83 lat kol. Roman Rzemek SP2AEU z Gdańska. Członek założyciel i operator stacji klubowej SP2KAC od roku 1953. Aktywny krótkofalowiec, doskonały telegrafista, słyszalny do końca w większości zawodów krajowych KF ze stacji SP2KAC. Wieloletni sędzia zawodów w szybkiej telegrafii. Działacz środowisk łączności LOK. Nauczyciel wielu pokoleń dobrych telegrafistów. Jego klucz ucichł na zawsze.
Cześć Jego pamięci!
Jerzy SP3SLU

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

articles: Ikonka_PDF_50px.jpg Link do działu download - komunikaty KS
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

68,337,266 Unikalnych wizyt