PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3644 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 3
Użytkowników online: 1
RSS

KS-2. Komunikat sekretariatu ZG PZK z dnia 9.01.2013
Opcje newsa
Komunikaty sekretariatu ZG PZKnews: pzk_new.png
 

KOMUNIKAT NR  2/2013 z dnia 9.01.2013 r.

Witamy wszystkich odbiorców naszych komunikatów. A oto aktualności:

1. Koleżanki i Koledzy!
Jeszcze nie tak dawno informowałem Was o możliwości zorganizowania przez Senat RP konferencji poświęconej krótkofalarstwu. Minęło kilka tygodni pracy ludzi z różnych środowisk krótkofalarskich przy uzgadnianiu założeń i celów konferencji, przygotowaniu jej programu itp. i okazało się, że cel jaki został wytyczony jest osiągnięty. Dzięki wsparciu Pana Senatora dra Grzegorza Czeleja, Prezydium Senatu podjęło decyzję o zorganizowaniu w dniu 12 marca 2013 roku w Sali Kolumnowej Sejmu RP konferencji na temat: „Amatorska Służba Radiokomunikacyjna – to nie tylko hobby”. Spodziewamy się, że w konferencji będą uczestniczyli również członkowie Rządu RP i inni zaproszeni goście z kraju i z zagranicy, w tym członkowie władz IARU. Niektórzy goście zagraniczni  już potwierdzili swoją obecność. Teraz wszystko zależy już od nas. Licznie uczestnicząc w konferencji pokażemy, że stanowimy poważną siłę i jesteśmy zainteresowani działalnością na rzecz społeczeństwa, ale również i  zmianami w polskim prawie, ułatwiającymi nam te działania. Pokażemy, że można liczyć na nasze środowisko w sprawach dotyczących edukacji młodzieży, w szybkim uruchomieniu łączności  w przypadku klęsk żywiołowych, czy też prowadzeniu różnego rodzaju eksperymentów, w tym również  naukowych.
Zachęcam zatem wszystkich do udziału w konferencji.  Ze względu na wymogi formalne,  rejestracje przyjmowane są  wyłącznie poprzez wypełnienie formularza na oficjalnej stronie konferencji, który znajduje się pod adresem http://konferencja.krotkofalowcy.com.pl
Dla prawidłowej rejestracji  wszystkie wymagane pola muszą być wypełnione (zbiór danych jest zbiorem zarejestrowanym zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w biurze Generalnego Inspektora Danych Osobowych. Rejestrujący ma prawo wglądu w zarejestrowane dane oraz domaganie się ich usunięcie i poprawienia). Również pod tym adresem znajdziecie dodatkowe informacje w sprawie konferencji, łącznie z jej programem. Pewną zachętę do udziału w konferencji niech stanowi fakt, że jej uczestnicy wraz z materiałami konferencyjnymi otrzymają mapy krótkofalarskie, a trzy kluby z trzech różnych organizacji, które zarejestrują i będą uczestniczyć w konferencji w największej liczbie osób otrzymają bezpłatny druk 1000 dwustronnych kart QSL. Do zobaczenia podczas konferencji, liczę na Wasz liczny udział.
Jerzy Jakubowski SP7CBG Prezes Polskiego Związku Krótkofalowców

2. 80 lat SPDX Contestu.
W bieżącym roku przypada wielki jubileusz naszych sztandarowych zawodów. Oczywiście chodzi o SP DX Contest 2013. To już 6 - 7 kwietnia 2013. 80 lat temu PZK zorganizował pierwszy SP DX Contest. W tym roku przewidujemy specjalną oprawę tych zawodów. Będzie więcej dyplomów, grawertonów i przewidywane są także nagrody rzeczowe. Także w tym roku po raz pierwszy SPDX Contest będzie rozliczany elektronicznie. Wiąże się to z ogromną pracą ze strony komisji, polegającą na przystosowaniu programu do obsługi zawodów do wymogów SP DX Contestu.  Na podstawie porozumienia pomiędzy SPDX Clubem i PZK zawody są rozliczane przez komisję wyłanianą przez Zarząd SPDXC. Dziękujemy Zarządowi SP DX C oraz Członkom komisji zawodów za dotychczasową pracę przy rozliczaniu SP DX Contestu. Zdajemy sobie też sprawę, ze wiąże się to z wieloma wyrzeczeniami z Ich strony. Tym goręcej Wam Drodzy Koledzy dziękujemy.
Prezydium ZG PZK

3. AWARD Manager PZK.
Prezydium ZG PZK, zgodnie z uchwałą z 12.12.12 r., ogłasza konkurs na funkcję Award Managera PZK. Kandydaci na tą prestiżową funkcję powinni przede wszystkim znać tematykę związaną z dyplomami. Zgłoszenia prosimy kierować na adresy elektroniczne: sp2jnk@interia.pl, sp7cbg@pzk.org.pl oraz sp2jmr@pzk.org.pl. Formę papierową należy przesłać na adres sekretariatu ZG PZK.
Prezydium ZG PZK

4. SN0KDD.
Z okazji Amateur Radio Kids Day, czyli Krótkofalarskiego Dnia Dziecka czynna była stacja SN0KDD, zorganizowana przez Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW.  Choć dzień ten przypadał w niedzielę 6 stycznia 2013 roku, aby umożliwić młodym amatorom wyjście w eter, stacja SN0KDD rozpoczęła pracę dużo wcześniej. Inicjatywę aktywnie propagował także Polski Związek Krótkofalowców. Rozciągnięcie czasu nadawania pod znakiem okolicznościowym od 27 grudnia 2012 r. do 7 stycznia 2013 r. dało możliwość szerszego rozpropagowania akcji poprzez informowanie korespondentów o jej celu i ostatecznym terminie. Stacja SN0KDD przeprowadziła ponad 700 QSO, a najwytrwalszą operatorką okazała się Magda SQ3TGZ.
Koledzy z klubu SP3POW opracowali wzór pamiątkowego dyplomu, który udostępniono w witrynie internetowej PZK, by po wydrukowaniu i wpisaniu danych osobowych stanowił pamiątkę i trofeum dla młodego operatora dowolnej stacji w Polsce, po przeprowadzeniu amatorskiej łączności w ramach Krótkofalarskiego Dnia Dziecka. 
Z przeprowadzonych łączności i nasłuchu szacuje się, że dziecięce głosy słychać było z ponad 20 stacji klubowych, a mnóstwo nadawców indywidualnych  przyłączyło się do tej pożytecznej akcji wykazując cierpliwość i chęć wielokrotnego nawiązywania łączności z kolejnymi operatorami. Obszerna relacja z wydarzenia ukaże się w Krótkofalowcu Polskim nr 3/2013. Prosimy o przesyłanie uwag, pomysłów, a także opisów i zdjęć przebiegu pracy z najmłodszymi na radiostacjach amatorskich.  Akcje takie jak ta pozwalają wierzyć, że krótkofalowcy jako gatunek nie wyginą - przeciwnie, nasza populacja odmłodzi się. Ale nie można spocząć na laurach, bowiem następny KDD już 15 czerwca 2013 r.
SP3SLU

5. Premier krótkofalowiec.
W światku krótkofalarskim Europy pojawił się ostatnio premier - krótkofalowiec. Jest nim Ivica Dacic YU1YU, który 27 lipca 2012 r. wybrany został na  premiera  Rządu Serbskiego. Wcześniej piastował stanowisko Ministra Spraw Wewnętrznych.  Dacis jest  członkiem Amateur Radio Union of Serbia (SRS) oraz czynnym członkiem klubu YU1AAV w Belgradzie. Po wyborze na Premiera poinformował, że obecnie z uwagi  na nawał pracy, zmuszony jest zmniejszyć swoja aktywność organizacyjną w SRS  jak i  na pasmach.
Wg. The ARRL Letter  -  SP8TK

SP6ENL s.k. dniu 1 stycznia 2013 r odszedł od nas do krainy wiecznych DX-ów Kol. Edward Bukiewicz SP6ENL. Informację o Jego zgonie przekazał syn Grzegorz.
Info przekazał SP7CBG
 
SP9HZC s.k. Informuję, że w dniu 26.12.2012 odszedł nagle od nas  Kolega Tomasz Szymura SQ9HZC z Rybnika lat 36.
Vy 73! SP9EUH

Tyle informacji na dzisiaj.
Vy 73! Piotr SP2JMR wiceprezes PZK

news: ikona_pdf.gif Link do działu download - komunikaty
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,250,287 Unikalnych wizyt