PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3646 członków/członkiń PZK):



Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 2
Użytkowników online: 0
RSS

KS-34. Komunikat sekretariatu ZG PZK na 25.08.2010
Opcje newsa
Komunikaty PZKImages: pzk.gif
Komunikat sekretariatu ZG PZK na 25 sierpnia 2010

Witam wszystkich odbiorców naszych komunikatów, a oto informacje:
1. Walne zebranie Pomorskiego OT PZK. Odbędzie się w dniu 29 sierpnia br. w OW Klif przy ul. Szyprów 26 w Gdyni. Zebranie obędzie się o godz.15.00. Drugi termin 15:15. Celem zebrania jest uzupełnienie składu Zarządu POT PZK (OT09).

2. Posiedzenie prezydium ZG PZK. Odbyło się w dniu 19 sierpnia 2010 w Jeziorkach. Obecny był cały skład prezydium. Prezydium procedowało następujące sprawy:
- Prezydium ZG PZK powołało Kol. Krzysztofa Jaroszewicza SQ2ICY na funkcję ARDF Managera PZK (ARS-Managera PZK).
 - Prezydium przeanalizowało przebieg dotychczasowy głosowania elektronicznego. Szczegółowych informacji udzielił sekretarz PZK kol. Tadeusz SP9HQJ.
-Omówiono szczegóły organizacyjne XIX NKZD.
-Omówiono stan bieżących finansów PZK. Wszystkie opłaty są wnoszone na bieżąco. Na kontach PZK znajduje się 135 tys. zł.
- Na podstawie regulaminu Portalu i Forum PZK oraz Statutu PZK prezydium upoważniło administratora portalu PZK do sprawowania bieżącej kontroli nad formami dyskusji prowadzonych na forum PZK. W przedmiotowych sprawach odwołania od decyzji administratora należy kierować do prezydium ZG PZK.
- Prezydium ZG PZK potwierdza, że zgodnie z par 11 pkt. 4 Statutu PZK członkowie wspomagający mają prawo do korzystania biernego z zasobów informatycznych PZK.
- Prezydium przyjęło skorygowany Regulamin Subdomen PZK.

3. W związku z planowanym egzaminem na świadectwo operatora urządzeń radiowych. proszę o przekazanie informacji zainteresowanym.
    W dniu 4 września 2010 r. o godzinie 10.00 odbędzie się egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych. organizowany przez UKE oraz Kaliski Klub Krótkofalowców SP3KQV. Zainteresowanych proszę o kontakt.
Miejscowość: Szałe, ul. Kaliska 82, na terenie portu jachtowego YKP Kalisz.
Osoba kontaktowa: Bogdan Szkudlarek SP3LD
tel. kom. 608829294 tel. dom 62-7680190 sp3ld@poczta.fm

4. XXII Zjazd SPOTC. W dniach 28-30.08.2010 w ośrodku „VANTUR” w miejscowości „Księże Młyny” w woj. Łódzkim odbędzie się kolejny Zjazd Klubu Seniorów PZK czyli SPOTC. Plan dojazdu jak i szczegółowy program zjazdu znajduje się na stronie www.sp0otc.qrz.pl. Organizatorem jest Grzegorz Walichnowski SP3CSD E-mail, sp3csd@o2.pl Telefon 604 245 357, a nad wszystkim pieczę sprawować będzie Ryszard SP2IW od 16 lat Prezes SPOTC.
Do zobaczenia. (HF80JMR)

5. Komunikat programu KRÓTKOFALOWCY BIS.
Społeczna Redakcja cyklicznego programu o krótkofalowcach, prócz emisji w TV INTERNET na www.videoexpres.pl nadaje regularnie premierowe emisje via TV EDUSAT co drugą niedzielę miesiąca o godzinie 21.00 z jakością studyjną, na satelicie HOT BIRD 9 oraz na platformach cyfrowych; POLSAT +, CANAL + N  i prawie we wszystkich telewizjach kablowych w Polsce.
 Program KRÓTKOFALOWCY BIS po każdym premierowym wydaniu, jest w kolejną następną niedzielę powtarzany o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Najbliższe wydanie w niedzielę 29.08.2010r. o godzinie 21.00 czasu polskiego.
 Będzie to relacja TV z Zieleńca koło Dusznik Zdroju na Dolnym Śląsku z udanego XII Zjazdu Technicznego UKF i Mikrofal. Na spotkaniu byli nadawcy z Niemiec, Czech, Słowacji i Polski.
 Program K BIS jest zawsze zamieszczany w TV INTERNET zaraz po każdej premierowej emisji w EDUSAT na portalu www.videoexpres.pl
Informuję jednocześnie, że EDUSAT jest jedyną w Polsce stacją edukacyjną. Proszę pamiętać, że nie jest kodowana.
UWAGA ! Od 25 bm. będzie zmiana w jednym z parametrów ustawienia na dekoderze z obecnego FEC ¾ na nowy FEC 5/6.
Autor i redaktor programu
Henryk Pacha ATV SP6ARR
www.videoexpres.pl

6. MK QTC informuje.

PGA Test VIII.
W sierpniowej turze PGA TEST sklasyfikowano 158 stacji, które przeprowadziły 9538 QSO (8943 poprawnych QSOs). Tylko jeden operator (stacja SP6QH) nie przysłał logu. Szczegółowe wyniki prezentowane są na stronie PGA ZAWODY - http://pga-zawody.eham.pl Zalogowani użytkownicy serwisu mogą obejrzeć wszystkie swoje i innych zaliczone (lub nie) QSOs. Przy tych niezaliczonych jest informacja o powodach. Warto jeszcze raz podkreślić, że po ogłoszeniu wyników żadna poprawka w logu nie jest już możliwa. Okres reklamacyjny dotyczy tylko ewentualnych błędów jakie mogły wyniknąć z pracy programu sprawdzającego. Pamiątkowe certyfikaty za PGA TEST VIII będą do pobrania jeszcze dziś. (pga: sp5kp sp8wqx sp2fap)

Zagadka długiego minimum aktywności Słońca rozwiązana.
Naukowcom udało się wyjaśnić zagadkę nietypowo długiego i głębokiego minimum aktywności słonecznej, które obserwowaliśmy od roku 2008 do początków roku 2010 - informuje najnowszy numer czasopisma "Geophysical Research Letters". Słońce powoli wychodzi z minimum swojej aktywności, które trwało przez ostatnie prawie 3 lata i było wyjątkowo długie oraz wyjątkowo ubogie w plamy. Do niedawna przyczyna takiego stanu rzeczy była dla naukowców zagadką. Najnowszy numer czasopisma "Geophysical Research Letters" przynosi artykuł grupy naukowców kierowanej przez Mausumi Dikpati z National Centre for Atmospheric Research (NCAR) i Rogera Ulricha z University of California w Los Angeles, który proponuje mechanizm wyjaśniający to nietypowe zachowanie naszej dziennej gwiazdy. Naukowcy sugerują, że wydłużenie minimum aktywności Słońca mogło być spowodowane przez zmianę przepływu słonecznej plazmy. Powierzchnia Słońca i warstwy tuż pod nią są bowiem w ciągłym ruchu. Plazma przepływa tam w zamkniętym cyklu, poruszając się najpierw w kierunku biegunów, a potem spływając do równika. Dikipati, Ulrich i reszta grupy zaobserwowali, że w ostatnim cyklu słonecznym plazma dochodziła bliżej biegunów niż w poprzednich cyklach. Droga jaką miała ona do przebycia, w związku z tym, wydłużyła się i przez to spływała ona do biegunów później niż zwykle. Modele wykonane przez naukowców pokazują jednoznacznie, że takie wydłużenie drogi plazmy słonecznej może mieć zauważalny wpływ na aktywność naszej dziennej gwiazdy i wydłużyć jej cykl poprzez znaczne wydłużenie okresu minimum aktywności.

Od SP7HT: może tak, może nie. Poczekamy, zobaczymy. Swego czasu, ten sam zespół pod kierownictwem Pani Dikpati, analizując prądy konwekcyjne przepływu plazmy na Słońcu przewidywał, że 24 cykl aktywności Słońca może być rekordowo intensywny. Jak dotąd, tamta prognoza, mija się z rzeczywistością. (sp7ht)

Posłuchaj się.
Jeśli pracowałeś w WRTC-2010 i miałeś QSO z jedną z olimpijskich stacji R34P możesz posłuchać jak byłeś odbierany pod Moskwą. Patrz http://www.k5zd.com/live/wrtc/index.php Wpisz swój znak i odtwarzaj autentyczne nagranie. (sp2lnw)
O WRTC-2010 więcej napiszemy w najbliższym wydaniu MK QTC.

QTC 9/2010
Wrześniowe QTC: materiały do publikacji w najbliższym wydaniu MK QTC należy przesłać do 25 bm. W wydaniu wrześniowym zwracamy uwagę na kary dla zawodników CQ WW DX SSB Contest 2009. W grupie tej znalazło się dwóch SP HAMs! Napiszemy też o wydarzeniu muzyczno-telegraficznym jakie miało miejsce 7 bm. w Warszawie,  uczestniczyło w nim 5 krótkofalowców z Warszawy. Rekrutację do tego spektaklu prowadziła Redakcja MK QTC.
Będzie jeszcze wiele innych ciekawych informacji, użytecznych dla wiedzy operatorskiej każdego czynnego w eterze krótkofalowca.

7. EmCom Manager PZK - Konkurs
Poszukiwani są kandydaci na stanowisko EmCom Managera PZK.
Wymagania dla kandydata na Koordynatora Łączności Kryzysowej Polskiego Związku Krótkofalowców (EmCom Managera PZK):

·    Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie.
·    Zainteresowanie tematem łączności kryzysowej.
·    Dostęp i umiejętność korzystania z Internetu.

Mile widziane doświadczenie w prowadzeniu łączności kryzysowej (ćwiczenia krajowe i międzynarodowe, udział w prawdziwych akcjach)

Obowiązki Koordynatora Łączności Kryzysowej PZK:

·    Zbieranie i przetwarzanie informacji z OT oraz klubów o podejmowanych działaniach związanych z „łącznością kryzysową”.
·    Pomoc w zawieraniu umów i porozumień dotyczących łączności kryzysowej na szczeblu centralnym i lokalnym,
·    Współpraca i udział w pracach koordynatora EmCom i Reg, IARU
·    Współpraca w ramach Światowej Konferencji Radioamatorskiej Łączności Bezpieczeństwa (GAREC) z innymi krajowymi EmCom Managerami.
·    Redakcja i prowadzenie strony internetowej poświęconej łączności kryzysowej - http://www.emcom.pzk.org.pl/ i grupy dyskusyjnej sp-emcom
·    Organizowanie i rozliczanie Ogólnopolskich Ćwiczeń Łączności Kryzysowej PZK

Zgłoszenia:
Chętnych na funkcję EmCom Managera PZK prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adresy e‑mailowe wiceprezesa PZK ds. Organizacyjnych sp2jlr@pzk.org.pl oraz obecnego EmCom Managera PZK sq2gxo@gmail.com.
W tytule e-maila proszę wpisać: „EmCom Manager PZK – zgłoszenie”
Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane:
·    Znak wywoławczy.
·    Imię i nazwisko.
·    Stopień znajomości języka angielskiego.
·    Stopień znajomości innych języków.
·    Opis doświadczeń w zakresie łączności kryzysowej.
·    Dodatkowe informacje, które kandydat uzna za znaczące.
Osoba, która podejmie się pełnienia obowiązków EmCom Managera może liczyć na moją pomoc w początkowych miesiącach działalności oraz dużą ilość informacji i materiałów dotyczących łączności kryzysowej.
Swoje wsparcie zaoferował również Paweł SP7TEV - Oficer Łącznikowy IARU-PZK.
73,
Marek SQ2GXO
EmCom Manager PZK

8. Oni ocalili Londyn. Wójt Gminy Ostrów oraz Stowarzyszenie Krótkofalowców i Radioamatorów "Delta" wraz z zaprzyjaźnionymi: Dębickim Klubem Łączności PZK - SP8KKM i Szkolnym Klubem Łączności - SP8YA zapraszają na Zlot Historyczno – Militarny w miejscowości Blizna.
 W dniu 29 sierpnia (niedziela) odbędzie się Zlot Historyczno – Militarny w miejscowości Blizna (loc. KO00TE), w ramach którego odbędzie się spotkanie krótkofalowców sympatyków krótkofalarstwa, na które serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych krótkofalarstwem.
 Zlot to impreza, podczas której uczestnicy mają możliwość poznać m. in. zabytki techniki wojskowej, historię oręża, historię okolicy. Zlot ma charakter otwarty. Impreza adresowana jest nie tylko do pasjonatów militariów i kolekcjonerów. Uczestniczą w niej całe rodziny, dla dzieci przewidziany jest osobny program rozrywkowy pt. „Robinson Cruzoe”.
 Każdy znajdzie tu coś dla siebie: stanowiska promocyjno - wystawiennicze krótkofalowców, grup rekonstrukcyjnych, odbędą się pokazy:
Policji Państwowej
Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej,
Krótkofalarskiego sprzętu i przykładowych łączności,
Pokaz ratownictwa medycznego,
Parada motocykli i pojazdów historycznych.
Można będzie pooddychać nieskazitelnie czystym powietrzem, pogawędzić, spotkać się wieloma kolegami, zaczerpnąć łyk historii, wymienić doświadczenia i... co dusza zapragnie.
 Informację o drodze dojazdu będzie można uzyskać na przemienniku tarnowskim 145,775MHz oraz na częstotliwości 145.350 MHz w dniu Zlotu. Z miejsca zlotu będą pracować radiostacje okolicznościowe 3Z0VV i 3Z0OBOZ w ramach programu dyplomowego „Oni ocalili Londyn”. Więcej informacji na stronie www.parkhistorycznyblizna.pl i http://www.krotkofalowcy.org/ Zapraszamy info: Staszek sq9aor - Sekretarz OT 28 w Tarnowie

9. Komunikat Stowarzyszenia PK UKF.
Zarząd Stowarzyszenia na zebraniu odbytym w Zieleńcu w dniu 14.08.2010 podjął decyzję o przesunięciu terminu Zjazdu Sprawozdawczo Wyborczego Stowarzyszenia PK UKF na dzień 23.10.2010.
Powodem takiej decyzji jest troska Zarządu o zapewnienie wysokiej frekwencji członków Stowarzyszenia na Zjeździe Sprawozdawczo Wyborczym.
Miesiąc wrzesień br. jest bogaty w ważne imprezy krótkofalarskie w tym Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Delegatów jak też Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy Stowarzyszenia SPDXC.
Przesuniecie terminu zjazdu spowodowane jest też chęcią zmniejszenia obciążeń finansowych wynikających z nagromadzenia wielu imprez w jednym miesiącu.
Ten ostatni powód sprawia, że nasz zjazd będzie jednodniowy.
Nie planujemy obciążania członków Stowarzyszenia kosztami zjazdu.
Zjazd rozpocznie się w dniu 23 października 2010 o godzinie 14.00 w pierwszym terminie lub o godzinie 14.30 w drugim terminie.
Zjazd odbędzie się w hotelu FELIX, ul. Omulewska 24, 04-128 Warszawa.
W trakcie zjazdu planowany jest posiłek (kolacja) oraz przerwa kawowa.
Koszty powyższe jak i koszt wynajmu sali obrad pokryjemy z funduszy Stowarzyszenia PK UKF.
Osoby planujące przyjazd do Warszawy w piątek wieczorem oraz/lub odjazd w niedzielę mają możliwość noclegów w hotelu FELIX na własny koszt po wcześniejszym zgłoszeniu.
Szczegółowy program zjazdu przedstawiony zostanie do końca sierpnia br.
Prezes Stowarzyszenia PK UKF
Tadeusz Baranowski SP7FDV

10. SN0HQ. Pragnę przypomnieć, że trwa akcja "Worked All SN0HQ stations".
Przyjmowane są zgłoszenia stacji, które nawiązały 12 QSO z SN0HQ w tegorocznej edycji IARU Contest.
Uaktualniony regulamin jest zamieszczony na stronach:
http://www.sn0hq.org.pl/
http://pzk.org.pl/news.php
Zespół SN0HQ serdecznie dziękuje wszystkim operatorom za każde QSO nawiązane w trakcie zawodów, które skutecznie podniosło nasz ogólny wynik zgłoszony w konkurencji stacji HQ - reprezentacji narodowych.
Szczególne wyrazy podziękowania należą się tym operatorom, którzy osiągnęli maksymalny wynik 12 QSO z SN0HQ.
Uhonorowaniem tego wsparcia będzie przyznanie oficjalnej koszulki z nadrukiem "Worked All SN0HQ stations" zgodnie z regulaminem.
 
Zachęcam do przysłania zgłoszenia / wyciągu z logu (według ogólnych zasad weryfikacji logów w zawodach) co będzie kolejnym wyrazem okazania Twojego zainteresowania działalnością SN0HQ.
Przecież SN0HQ nie istnieje tylko przez 24 godziny contestu.
Idea SN0HQ to propagowanie contestingu, konsolidacja krótkofalowców w pracy zespołowej, a przez to przekazywanie wzorców, doświadczeń i podnoszenie umiejętności operatorskich również do aktywności na co dzień.
Idea SN0HQ jest pracą na cały kolejny rok, do następnego IARU Contess
.--
73 es good DX,
Bogdan, SP5WA (ex.SP5CPR/5N3CPR)
mailto:bogdan@sp5wa.info

11. Holice 2010.
Informujemy, że 21-sze Międzynarodowe spotkanie radioamatorów HOLICE-2010 w miejscowości Holice w Czechach, odbędzie się jak zwykle w ostatni weekend sierpnia, to jest w roku 2010, będzie to w dniach 27 i 28 sierpnia 2010. Koszt wstępu 70 CZK. W ramach spotkań wygłaszane są ciekawe odczyty i wykłady, ponadto popularne są: giełda sprzętowa czołowych firm oraz „pchli targ” sprzętem używanym. Jak co roku organizatorem jest Radioklub w Holicach OK1KHL, więcej informacji na stronie internetowej organizatora: www.ok1khl.com Polski Związek Krótkofalowców będzie reprezentowany przez Bogdana SP3IQ i Andrzeja SP3TYC, którzy zapraszają do odwiedzenia naszego stoiska.
Info SP3IQ.

12. Zawody o replikę Lampy Łukasiewicza. Organizatorzy zapraszają do udziału w zawodach, które odbędą się w niedzielę 29 sierpnia. Załącznikiem do komunikatu jest Regulamin zawodów.

13. Walny Zjazd Świętokrzyskiego Oddziału Terenowego PZK nr 03
odbędzie się w dniu 11 września 2010 (sobota) o godzinie 10.00 (drugi termin 10.15) w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Mąchocicach Scholasterii 56, 26-001 Masłów.

14. Piknik Krótkofalarski w Dębnie Lubuskim. Z inicjatywy Henryka SP3FYJ i Zarządu Klubu SP1PNW, w dniach 21 – 22 sierpnia br. w Dębnie Lubuskim odbył się Piknik Krótkofalarski, będący częścią programu Dni Dębna Lubuskiego. W spotkaniu tym wzięli udział członkowie i sympatycy tego Klubu, krótkofalowcy z okolicznych miejscowości województwa Zachodniopomorskiego i Lubuskiego.
Impreza była nadzwyczaj udana. Więcej informacji zarówno o pikniku jak i o rosnącej aktywności dębnowskich krótkofalowców będzie można przeczytać w Krótkofalowcu Polskim nr 10/2010. Tadeusz SP9HQJ sekretarz PZK.

15. Rejestracja użytkowników na portalu PZK - przypomnienie zasad.
Przypominam wszystkim członkom PZK, że przy rejestracji użytkowników na portalu PZK wprowadzone zostały następujące zasady.
Adres email użytkownika powinien być zgodny ze standardem: "znak"@pzk.org.pl, "znak"@wp.pl, "znak"@op.pl, "znak"@gmail.com, etc. Dotyczy to również członków nadzwyczajnych –nasłuchowców (SWL). Jest to jedyny akceptowany format adresu członka i użytkownika Portalu PZK. Żadne inne standardy adresu email nie będą autoryzowane.

W przypadku zmiany adresu email lub jego utraty/zablokowania konta pocztowego proszę zmiany adresu email zgłaszać do swojego OT PZK. Upoważniona przez zarząd OT osoba wprowadzi korektę danych członka  do systemu OSEC.
W kwestii formalnej korektę/aktualizację danych członka PZK należy przeprowadzić za pomocą „Karty Informacji Członka PZK”. Karta ta powinna być złożona w OT PZK do którego należy członek.
Tylko zgłoszony do OT adres email jest podstawą do autoryzacji użytkownika na Portalu PZK.
W przypadku rozbieżności adresu zgłoszonego w procesie rejestracji z adresem podanym do OT, zgłoszenie zostanie automatycznie odrzucone.
Proces rejestracji na portalu jest zautomatyzowany, ale może wystąpić przypadek, kiedy rejestrujący się użytkownik zostanie poproszony o dodatkowe informacje.

Od dnia 1.02.2010 weryfikacja danych członka następuje poprzez weryfikację zgodności podanych danych w procesie rejestracji z danymi w systemie OSEC.

Wszelkie reklamacje dotyczące braku danych lub rozbieżności danych członka PZK w systemie OSEC proszę kierować do prezesów OT PZK lub wyznaczonych przez nich osób odpowiedzialnych za ewidencję członków OT w systemie OSEC.
Administrator PZK
Zygmunt Szumski SP5ELA

Tyle informacji na dzisiaj!
Vy 73! Piotr SP2JMR prezes PZK

Załącznik.

REGULAMIN
Zawodów o Replikę Lampy Ignacego Łukasiewicza.
Organizatorem Zawodów jest Polski Związek Krótkofalowców Oddział Podkarpacki w Krosnie
(OT05) oraz Lwowski Klub Krótkofalowców (LKK).
Celem Zawodów jest upamiętnienie odkrywcy ropy naftowej oraz twórcy przemysłu naftowego -
Ignacego Łukasiewicza.
Do uczestnictwa w zawodach zapraszamy nadawców i nasłuchowców z kraju i zagranicy.
Termin: 29 sierpnia 2010r. (niedziela), od godz. 15:00 do 17:00 UTC.
Pasmo i emisje: 80 m, CW i SSB. Łączność z ta sama stacja można powtórzyć drugim rodzajem
emisji.
Wywołanie w zawodach:
Regulamin dla stacji OP i LKK (w tym członków honorowych LKK) oraz laureatów poprzednich 25 edycji Konkursów.
Laureatem jest stacja, która zajęła I miejsce w danej kategorii w jednym z poprzednich 25
Konkursów.
Wywołanie na SSB: Wywołanie w Zawodach o Lampe Łukasiewicza podaje [SP8XX]
Wywołanie na CW: CQTEST L DE...
Raporty: RS Łukasiewicz (w logu SSB zapisać RS L) lub RST L
Regulamin dla pozostałych stacji
Wywołanie na SSB: Wywołanie w Zawodach o Lampe Łukasiewicza podaje [SP1XX]
Wywołanie na CW: CQ TEST SP DE...
Raporty: RS lub RST i numer kolejny łączności od 001
Punktacja:
Każde bezbłędne QSO ze stacja, która nie jest członkiem OP, LKK i nie jest laureatem
poprzednich 25 edycji Konkursów – 1 pkt,
Każde bezbłędne QSO ze stacja, która jest członkiem OP, LKK lub laureatem poprzednich 25
edycji Konkursów – 3 pkt.
Wynik: suma punktów z przeprowadzonych łączności
Wynik końcowy: Suma punktów za QSO.
Klasyfikacje:
A: SO-MIX -Stacje indywidualne i klubowe na CW i SSB
B: SO-SSB – Stacje indywidualne i klubowe na SSB
C: SO-MIX- Stacje organizatora indywidualne i klubowe na CW i SSB
D: SO-SSB- Stacje organizatora indywidualne i klubowe na SSB
E: SO-SWL's Stacje nasłuchowe MIXED podaja tylko jeden raz pełny raport zgłaszanych obydwu stacji.
Zawodnik danej stacji może być sklasyfikowany w jednej z w/w grup klasyfikacyjnych.
Logi: należy przesłać do organizatora (najlepiej w formie elektronicznej, plik cabrillo),
nasłuchowcy SWL's mogą startować tylko w kategorii Mixed
Stacje biorące udział w zawodach proszone są o jasne podanie w logu kategorii w jakiej chcą być
klasyfikowane(A do E).
Dziennik zawodów należy prowadzić w czasie UTC. Dopuszczalna różnica czasu pomiędzy
stacjami w nadesłanych logach może wynosić maksymalnie 3 min.
Stacje OP i LKK są proszone o potwierdzanie wszystkich łączności nawiązanych w Zawodach.
Logi za zawody należy przesłać w terminie 14 dni po Zawodach, najlepiej w formie elektronicznej
(plik cabrillo w załączniku, a temat: znak stacji; np. SP8XX.cbr). W przypadku prowadzenia logu w
formie papierowej, mozna skorzystać z dostępnych w sieci Internet programów (np. Kol. Marka
SP7DQR) do przepisania dziennika do formy elektronicznej i wygenerowania pliku Cabrillo.
Pozwoli to znacznie przyśpieszyć i ułatwić organizatorowi obliczenie i ogłoszenie wyników
zawodów.
Logi należy przesłać na adres e-mail: ot5.pzk@gmail.com, a logi papierowe na adres:
PZK Oddział Podkarpacki w Krośnie
ul. Rzeszowska 10 38-404 Krosno.
Dopuszczalna moc w zawodach: 100W
Kategorie: Mixed (CW i SSB), albo tylko SSB.
Wyniki Zawodów ustali Komisja, której decyzje sa ostateczne. Informacje o zawodach są dostępne
na stronie internetowej: http://www.otpzk05.pl
Nagrody: repliki Lampy Łukasiewicza (MIXED) i (SSB) za I miejsca, miniatury lamp za II
miejsca. SWL's miniatura lampy. Dyplomy i wyniki otrzymają wszyscy operatorzy, którzy prześlą
swoje logi i będą wykazani w logach OP/LKK.
Termin ogłoszenia wyników do 3 miesięcy po zakończeniu zawodów, podsumowanie w Skansenie
Przemysłu Naftowego im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.
Zarząd Oddziału OT 05 PZK.
Info: SP8NFZ

Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło



Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy






Zespół SN0HQ















PZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,260,269 Unikalnych wizyt