PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
PZK. Polski Związek Krótkofalowców. Polish Amateur Radio Union.
HomeDownloadForumArtykułySzukaj
Witaj [Gościu], Dla członków PZK: (Rejestracja)  |  Home  Home
English version
550 lat Mikołaja Kopernika
BIP PZK
Szukaj znaku
W bazie OSEC
(3357 członków/członkiń PZK):Nawigacja
Zadanie publiczne NDAP
Foto galerie PZK
Użytkowników online
Gości online: 8
Użytkowników online: 0
RSS

Wyprawa Gminno Zamkowa SP8KKM
Opcje newsa
Z krajuDnia 5 i 6 grudnia 2009r będzie pracowała stacja SP8KKM/8 Dębickiego Klubu Łączności, z ruin zamku Latoszyn KDE04 oraz gminy Dębica DE04 wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do łączności.


HISTORIA...
W Latoszynie powstawały już od XIII wieku grodziska, z historii, jaka istnieje na terenie Latoszyna można wyróżnić trzy atrakcje historyczne, tzw. Koci Zamek, w którym potomek Stanisław Gryfit w latach 1358-1372 przeprowadził lokację miasta Dębicy, obiekt, tzw. lamus. dwór powstały w XVII wieku. Był to niewielki dworek, który szybko zaczął pełnić faktycznie funkcje lamusa, gdyż właściciele wybudowali dla siebie nowy, parterowy i znacznie obszerniejszy dwór, oraz Latoszyńskie Kąpieliska Lecznicze źródła, jakie tutaj wydobywano uczyniły z Latoszyna juz w XVII wieku znane kąpielisko. W XIX wieku Funkcjonował tu Zakład Zdrojowo-Kąpielowy hrabiego Morskiego, tzw. Latoszyńskie Łazienki. Zakład został zniszczony przez huragan i pożar.

POŁOŻENIE...
Dawny dwór stoi na skraju skarpy, opadającej do Wisłoki, na północ od drogi Kraków-Rzeszów. Trudno go dostrzec zza gęstej plątaniny krzewów, rosnących w tym rejonie. Aby do niego trafić, należy jechać głównym traktem komunikacyjnym PeBeRolu do betonowego placyku przy dużym, piętrowym budynku. Z placyku tego przez zarośla i krzewy dochodzi się do położonego wśród nich dworu.

Nadesłane przez: SQ8MXC

Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
NEWSLETTER
RADMOR
AVANTI
HELION
IWOP
Certyfikat SSL
Ubezpieczenia
Etyka i procedury
Polecamy


Zespół SN0HQPZK©. Wszelkie prawa zastrzeżone |   Administracja techniczna SQ2PMN |   Kontakt z administratorem: admin@pzk.org.pl

Original TweakIt by: Madman ˇ Re-designed, Re-coded & Ported by: PHP-Fusion Themes
Powered by PHP-Fusion © 2003-2005

71,457,059 Unikalnych wizyt